Priprema za zimu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Prvo pitanje:
Kako tretirate gumene delove oko prozora i vrata kao pripremu za zimu i mrazeve?

Drugo pitanje:
Kako tretirate gume na točkovima kao pripremu za zimu i mrazeve?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Obe isto, nerazblaženim glicerinom
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

MOJ SAVET


Tretiram ih Beograd-Kopaonik 4-5 puta i jos po negde
ako ispadne prilika (sto i drugima zelim)
Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

groskamper napisao:MOJ SAVET


Tretiram ih Beograd-Kopaonik 4-5 puta i jos po nestato ako ispadne prilika (sto i drugima zelim)
http://www.dodaj.rs/f/17/yF/4hahGvVt/s5034004.jpg
e ovo je pravi tretman i vozila i korisnika, sto cesce to bolje i za vozilo i za vlasnika, forma se odrzava i preko zime, da nebude "upala misica" od marta
nov u kampu
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 30 Jul 2011 19:14

Post od nov u kampu »

Sve kedere premazem glicerinom.Tockove prekrijem nekom vrstom vrece ili nesto tipa velikog dzaka za djubre. U prikolicu, u plasticnim posudama ili kanticama od majoneza ostavljam negaseni krec, zbog vlage. Obavezno spustim prednji kraj prikolice nize, t.j. ruda do same zemlje, zbog slivanja kise ili snega, da se ne bi zadrzavali na ravnom krovu prikolice.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

groskamper napisao:MOJ SAVET


Tretiram ih Beograd-Kopaonik 4-5 puta i jos po negde
ako ispadne prilika (sto i drugima zelim)
http://www.dodaj.rs/f/17/yF/4hahGvVt/s5034004.jpg
Da li si probao sa zimskim gumama?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Varam pandure sa MS pa su lanci neophodni .
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Sta je bolje, odnosno najbolje za zastitu prikolice zimi. Staviti je pod nadstresnicu, pokriti je ceradom, ili je ostaviti onako kako stoji, pa nek kisne ? Ovo pitam zato sto nadstresnicu nemam, a pravio bi je, ceradu imam, ali mi se nesto ne pokriva jer sam negde procitao da nije dobro, a ovo trece me interesuje koliku stetu moze da pretrpi nepokrivena totalno?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Najbolje je da je staviš pod nadstrešnicu, tada oko prikolice cirkuliše vazduh, pod ceradom zna da se umemli.

Što se tiče štete, prvo odlaze kederi, lak i sl. Ne verujem da se za godinu dve može puno oštetiti.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Ja sam takodje čuo da ne treba koristiti ceradu. Što se tiče štete, leti je veća verovatnoća za štetu u slučaju grada npr.
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Onda cu da je prekrijem ceradom ali samo preko krova, stranice ne. Valjda joj nece biti nista. A za sledecu godinu : nadstresnica ! Hvala na savetima !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Neće joj biti ništa. Za svaki slučaj, obezbedi plastične kape, one iznad toaleta i kuhinje. Popneš se merdevinama pa proveriš gde se završavaju odvodne cevi. Za razliku od gornjih luftaša koji su koliko toliko sigurni, verovatno ima par završetaka u obliku kape koji su urađeni od tanje plastike i tvrda cerada ih može oštetiti. Najsigurnije ti je da ih ušuškaš stiroporom.
Nije loše da kada ceradu budeš pričvršćivao za zemlju ili dno prikolice, da napraviš gumene amortizere, nešto kaošto se radi kod šatora. Vetar je čudo, ako nema bar malo elastike zna da podigne i pokida ceradu koja nije namenski sašivena i samim tim dobro ne pasuje na krov.
petko
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Okt 2011 23:35

Post od petko »

Pozdrav svima od novajlije. Da li moze neko da mi kaze kako izbeci neprijatni miris koji se u prikolici stvara kada se duze vreme ne provetrava. Da li bocne prozore preko zime ostaviti na takozvanom lufter polozaju ili ...... ? unapred hvala na savetu.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

cao LECA..ako je pokrivas ceradom trebao bi obavezno napraviti razmak izmedju cerade i zida -odnosni krova prikolice.....
ne valja da bude u kontaktu i da nema vazduha...

petko---ima posebno sredstvo U OBLIKU malih loptica koje se stavljaju u dvospratnoj kutiji za skupljanje vlage i nezeljenih mirisa....koje se stavlja da bi se izbeglo sve to ....nemogu da se setim kako se zove ali videcu ovih dana.ako te bas zanima kako izgleda mogu i da slikam i da ti postavim sliku----samo reci.

postoji i jedan sprej koji kad-kad (ja to od prilike na svakih 3-4 meseca) u kamperu a i prikolici treba koristiti ...koji je za dezinfekciju svih vazdusnih kanala -sto za grejanje i hladjenje.koji se zove AIR FRESHENER-calcare-bactery

pozdrav od
GRANDUKE
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

GRANDUKA napisao:petko---ima posebno sredstvo U OBLIKU malih loptica koje se stavljaju u dvospratnoj kutiji za skupljanje vlage i nezeljenih mirisa....koje se stavlja da bi se izbeglo sve to ....nemogu da se setim kako se zove ali videcu ovih dana.ako te bas zanima kako izgleda mogu i da slikam i da ti postavim sliku----samo reci.


pozdrav od
GRANDUKE
Sakupljače vlage možeš kupiti u svim malo bolje opremljenim farbarama. Obično su u pitanju neke soli koje su jako higroskopne, a i imaju prijatan miris.
Odgovori