Pomoc oko gabaritnog pozicionog svetla

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
matkal
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 06 Maj 2012 23:41

Post od matkal »

Na kamp prikolici Hobby 400(duzina 4,3m) ne radi mi prednje levo gabaritno svetlo. S obzirom da je prikolica proizvedena 1986 verovatno je u pitanju dotrajala instalacija. Moje pitanje je da li neko zna kuda je sprovedena instalacija od zadnjeg dela prikolice do gabaritnih svetala napred(glavni kabl od auta ide skroz do kraja prikolice uz sasiju, a onda ulazi u prikolicu). Unapred zahvalan!
Poslednja izmena od matkal u 06 Maj 2012 23:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Takva instalacija bi bila neracionalna. Zato bolje proveri je li tako stvarno izvedena. Ja imam Hobby 400 ili 10C od 1994 god. Ona ima prednju i zadnju razvodnu kutiju. Proveri i kontakte sijalice koja ne radi. Obicno oni oksidisu. Cistiti ih sa WD 40 i grubom tkaninom. Tek ako to ne pomogne onda finom smirglom. Normalno, pre toga proveriti da li dolazi napon do kontakata. Meriti na lemnim mestima, na kalaju.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Postoji puno razloga. I mogucnosti kvara . Pa ipak kao i. Migavci poziciono svetlo nije samo na jednoj zici , dakle leva i desna strana. Idu posebnim kablom i naravno na dva osiguraca. Dakle proveri prvo iz laz na prikljucku vozila potom na dalje.
Odgovori