Servisiranje kamp prikolica i kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Da objedinimo na jednom mestu informacije o majstorima koji popravljaju Prikolice i Kampere. Gde se mogu nabaviti delovi, gde novi a gde polovni.

Za pocetak:

Delovi se mogu nabaviti kod Glise - Adria predstavnistvo u Beogradu. 011 66 98 452!
Kad se mora, nije teško.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Dobra tema !
Ja sam nasao da je www.polarklima.rs zastupnik Dometic-a (http://www.dometic.com), nisam stigao da ih direktno kontaktiram i da dodjem do cenovnika.
Pa ako vec neko ima podatke o zastupnicima i majstorima a ima i neke cene dobro bi bilo da i to prilozi.
Jeste da su cene podlozne promeni i sl. ali mislim da bi dosta znacile za neku orijentaciju ako nista drugo.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

DusanHY napisao:Ja vam se stvarnoi izvinjavam, ali ne razumem zašto otvarate ponovo iste ili slične teme. Postoji podforum Servisi i Oprema u kojem je u temi Vazni telefoni majstora za kamperska pitanja počelo da se piše o informacijama bitnim za servisiranje prikolica i kampera.
Što se delova i opreme tiče u istom podforumu ima 70-ak tema u kojima je pisano o raznoj opremi načinu popravke i korišćenju iste.
Da, u pravu si Dusane.
Mozda bi administrator trebao da spoji tj. da prebaci ove podatke tamo u temu, a ovu obrise.
Tamo su samo kontakti majstora a mozda je fino prosiriti temu sa nabavkom novih i polovnih delova i elemenata za kampere i kamp prikolice.
Citao sam tu temu, ali zaboravio na nju a verujem da i autor ove teme nije namerno duplirao temu vec nije obratio paznju.
Poslednja izmena od igorpet u 07 Sep 2012 19:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ja sam pregledao sve teme vezane za servis i popravku kampica i uglavnom su to nedovrsene teme koje se bave svim i svacim ali korisnih i konkretnih informacija NEMA. postoje neke poluinformacije, tipa idem sad tamo, pa cu uzeti broj telefona, i posle toga nista. Bice za par meseci majstor u Nisu, i posle godinu i po dana nema informacije da li je covek poceo da radi ili nije. Ja sam postavio film o presedniku kluba, i nema informacije da li je covek u Visnjickoj poceo da servisira kampere i prikolice...
Zato i Vas molim da ne razvodnjavate ovu temu nego, ako imate konkretnu informaciju, podelite je sa nama. Hvala.

Zelim da sve te informacije sa 10 tema, imamo ovde na jednoj temi na jednom mestu.

Molim admina da obrise postove u kojima nema konkretnih informacija, pa i ovu moju.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Sinbad, još jednom se izvinjavam, nisam imao nameru da razvodnjavam temu niti ću to raditi.Samo sam želeo da ti ukažem da si možda temu otvorio u pogrešnom podforumu...... Ali nema veze, zaboravi da sam ti bilo šta prigovorio. Prethodni post sam obrisao.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ivan prikolica:

Prozori za prikolice raznih velicina
Lutajuci internetom naleteo sam na ovaj oglas... I sam sam imao istih problema, koje sam nekako resio. Elem Madjarska i nije tako daleko.
http://www.hasznaltauto.hu/lakokocsi/eg … ak-5103075


Delovi za prikolice:

http://www.szavatol.hu/index.php?oldal= ... &kat=V%EDz

1€ = 290 forinti
Poslednja izmena od Sinbad u 09 Sep 2012 00:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Gledao sam njihovu ponudu i ekstra je,
Samo mogu da ti zahvalim u ime mnogih clanova na ovakvoj informaciji.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Cene novih frizidera POLAR KLIMA d.o.o., mozda jos nekom zatreba
Uobicajeno na lageru imamo dostupna dva modela:

RC 2200EGP
http://www.my-caravanning.com/en/produc ... -EGP/44845
Cena 300 EUR

i RF60
http://www.my-caravanning.com/en/produc ... F-60/40608
Cena 400 EUR

Trenutno je na lageru dostupan i model RM 5380
http://www.my-caravanning.com/en/produc ... 5380/59367
Cena 950 EUR

Placanje se vrsi u RSD po prodajnom kursu ProCredit banke na dan placanja.

Garancija vazi 24 meseca.

Modele koje nemamo na zalihama mozemo isporuciti u roku od 7-21 dan.
Poslednja izmena od igorpet u 11 Sep 2012 16:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Poslednja izmena od Sinbad u 11 Sep 2012 21:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

ako nekome treba ova stvarcica, imate je ovde porelativno dobroj ceni:

http://www.termostati.co.rs/proizvodi/d ... l?sef=hcfp

Evo ga i sentor za detekcoiju curenja gasa.

http://www.termostati.co.rs/proizvodi/d ... l?sef=hcfp
Poslednja izmena od Sinbad u 11 Sep 2012 21:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Steta sto nisu blize ... imaju dooosta dobre cene, a cak i da se ode treba to preneti preko granice, a za 1-2 stvari ne isplati se zaputiti se ...
I da li je neko kod njih vec nesto nabavljao tj. da li je sve kako pise?
Poslednja izmena od igorpet u 11 Sep 2012 23:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Organizujemo ekipu prikolica i kampera, i putesestvije do tamo, pokupujemo to sto nam treba i montiramo na licu mesta, pa onda pravac na par dana u neki kamp na Balatonu na druzenje. Spojis lepo i korisno, a verovatno bismo kad nas vide onako coporativno, i neki dobar popust dobili.
Poslednja izmena od Sinbad u 12 Sep 2012 01:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Sinbad napisao:Organizujemo ekipu prikolica i kampera, i putesestvije do tamo, pokupujemo to sto nam treba i montiramo na licu mesta, pa onda pravac na par dana u neki kamp na Balatonu na druzenje. Spojis lepo i korisno, a verovatno bismo kad nas vide onako coporativno, i neki dobar popust dobili.
Dobro resenje za one koji vec imaju neopremljen kamper ili prikolicu. Ja jedino da se zaputim kad nabavim i sredim sasiju (onako otvorena,u kabriolet varijanti :) ) i da sklopim kamper na licu mesta, i onako ima sve sto treba,ne verujem da bi mi trebalo ni mesec dana ;) .
Salu na stranu,ja sam u zacaranom krugu,trebaju mi komponente pre nego i pocnem sklapanje jer u odnosu na to sta se nabavi treba da se ostave otvori u konstrukciji,zbog pristupa i ventilacije, a i zbog sklapanja i velicine elemenata koje najbolje ide paralelno sa konstrukcijom stambenog dela.
Zato cu ja izgleda, i pre nego sto postanem kamper, da postanem serviser i diler kamp opreme :) .
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Joe, kakav je to keder? Od cega je, gde se jos koristi?
Imam ja jednu staru zapustenu Adriju s pocetka 80-tih. Otpisao sam je davno. Stoji pod tremom u selu blizu Kraljeva. Ostala u amanet od tasta. Sad razmisljam, mozda bih mogao da je stavim u pogon.
Letos sam je malo otvarao. Secam se da isto kederi ne valjaju. Isto izgledaju kao oni tvoji sa slike. A verovatno su i tockovi zaribali... Najbitnije je da nije prokisla jer je pod nadstresnicom.
Jel u Gumatiku ima tih kedera i kakve da trazim i koliko kostaju otprilike?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

U nekoj temi ovog foruma bilo je reci o UV zastitnim lakovima, bez neke konkretne preporuke. Ja sam jedan takav lak nabavio pre jedno dve godine i tek danas sam uspeo da njime ospricam sve plasticne delove na kamp prikolici. Morao sam sada jer je laku rok trajanja bio do osmog meseca ove godine pa nisam smeo da vise odlazem radove. Sve o laku mozete naci na adresi http://www.kinko.co.rs/uv_lak.php . 750 g. laka kostao je oko 1700 din. i nema ga u maloprodaji vec se mora kupiti preko firme.
Moje iskustvo je sledece:
Preporuka proizvodjaca je da se nanosi valjkom u svim smerovima u sloju 1-1,5 mm. ( tako nekako). Ja nisam uspeo da valjkom nanosim na plasticne povrsine jer je valjak klizio po povrsini umesto da se valja. Lak je na vodenoj bazi i jako je klizav te nema rotacije valjka. Nakon sto nisam uspeo valjkom naneti sloj sam cetkom razvuko najbolje sto sam mogo. Radilo se o plastici oko tockova. Dobio sam tanji sloj od preporucenog i delimicno vidljive tragove cetke. Gornje prozore sam ospricao kompresorom i dobio izvanredan sloj laka u jednakom ali tanjem nanosu od preporuceno. Ove radove sam radio proletos i iskustvo je veoma povoljno. Plasticni krovni prozori su primetno cvrsci a prljavstina sa njih i sa plastike oko tockova se lako skida samo mlazom vode do pune sjajnosti. Danas sam ospricao sve spoljne plasticne delove na prikolici,osim prozora, i dobio jako lep zastitni premaz. Spricao sam u dva sloja sa razmakom od 6 sati jer kao sto rekoh lak je na vodenoj bazi pa teze susi. Ukoliko se koristi nanosenje prskanjem treba to raditi jako pazljivo jer je lak jako sklon sticanju.
Odgovori