IZBOR SATORSKE PRIKOLICE

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
mkd_camper
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Nov 2012 23:36

Post od mkd_camper »

Posto prelazim sa prikolice na satorsku prikolicu zanimaju me Vasa iskustva sa satorskim prikolicama. Naime, video sam par Camp-Let Concorde satorskih prikolica, 4 kreveta (dve zasebne spavace sobe poptuno odvojene u dva badahina). Ima li ko iskustva sa Camp Let-om?
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Camp - Jet je jedna vrlo kvalitetna i dobro smisljena satorska prikolica, ali je sasvim nesto drugo u odnosu na kamp-kucicu i nemoze nikako da se uporedjuje!
Kao sandale i cizme! Ima svoje prednosti ali i nedostatke, zavisi sta se trazi. Predpostavljam da ste pre odluke uzeli u obzir gde, kada, i pod kojim uslovima cete je koristiti. Ne bih se jedino slozio da Camp-Jet ima potpuno dve zasebne spavace sobe. Tu podrazumevam nesto drugo, ali to je stvar vidjenja. Puno srece!

Pozzzz...........
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Sorry!!! Naravno da se sve odnosi na Concorde Camp - Let, a ne Camp-Jet kako sam greskom napisao!
mkd_camper
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 22 Nov 2012 23:36

Post od mkd_camper »

Prelaz sa kamp kucice na satorskoj prikolici je zbog vise razloga (finansije, snaga auta, nedostatka mesta za cuvanje tokom godine.....). Imao sam prikolicu Treska 303 proizvedena sedmadesetih godina (nasledio od rodjake), a pre toga sam imao Brako (onaj klasicni sa jednim duplim lezajam) tako da znam koje su mane i prednosti jodnog i drugog. Prikolicu su mi ukrali pa sada se trazi alternativa. Gledao sam i prikolice ali je njihova cena neprihvatljiva za moj budzet.
A sta mislite od CombiCamp 400 satorskoj prikolici?
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Halo!

Vidim da ste jos uvek neodlucni sto je i razumljivo jer se jednom kupuje!
Mislim da su sator-prikolice za koje se interesujete dosta slicne i razlikuju se u ponekim detaljima.
Zavisi sta se kome vise svidja ili sta je kome od detalja ili tehnickih resenja vaznije.
Sve su vrlo lake i zato je i sama konstrukcija mehanizma otvaranja/zatvaranja kriticna tacka.
Treba rukovati pazljivo (najbolje u dvoje) i onda se gornji deo (poklopac) i sarke nece kriviti.
Mislim da je pored cene, najvaznije da obratite paznju na opste stanje i ocuvanost prikolice!!!
Nemojte kupovati prikolicu po merilima koja vaze za auta, jer ona to nije.
Ne vozi se svaki dan i ukoliko je uredno odrzavana i garazirana, moze da bude starija,
a istovremeno bolja od novije prikolice koja nije imala takvu negu.
Neverujem da cete naci sator-prikolicu koja potpuno dihtuje i da je nepropustljiva kad kisa pada,
jer takvih na trzistu prakticno nema.
Nije na odmet da jednom godisnje, najbolje pred leto, satorsko platno impregnirate.
To mozete uraditi sami, nije toliko skupo i isplati se u svakom slucaju
Takodje treba obratiti paznju da se sve dobro izluftira, narocito sator i sundjeri za spavanje
i nista vlazno ili prljavo neostavljati u njoj kad treba zatvorena da prezimi.
Tako ce moci godinama bez problema da vam sluzi. Mozda sam bio preopsiran ali se nadam da nesmeta.
Toliko od meine i jos jednom puno srece i zadovoljstve sa novom prikolicom, bez obzira za koju se odlucite!

Pozzz........
Korisnikov avatar
javasluk
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Dec 2012 23:33
Lokacija: Osijek

Post od javasluk »

Poznanik planira uzeti Camp-let i to planira vući Nivom iz 2007.g.. Ima i odličan osobni auto ali tip je lovac i stalno uzima nove nive i oće i Camp-let vući Nivom.
Nisam u direktnom kontaktu s njim, ali očekujem da bi se moglo poklopiti da i ja pogledam novi Camp-let (nismo u istom gradu) mora se pokolopiti.
Dinamo Vinkovci
Korisnikov avatar
javasluk
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Dec 2012 23:33
Lokacija: Osijek

Post od javasluk »

Kao stvar kulture rado gledam i pratim entuzijaste što obnavljaju "brako" šatorske i poštujem njihov trud i entuzijazam, ali po meni su to (pre)stare prikolice, naime, to je 20 do 25 godina staro i ako ništa drugo mora se čovjek boriti i s zamorom materjala i previše mi je to rizično. Premda znam slučajeve gdje ljudi više od 20 godina ljetuju stalno u istoj "brako" šatorskoj, ali mislim da le ta stacionirana kad nekog u garaži u mjestu na moru, a za sezonu do dovezu na svoje zemljište i na temeljima nikad izgrađene vikendice borave u takvoj "brako" i šator djeluje sasvim OK (?) E sad.......
Dinamo Vinkovci
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Nema tu nekog ozbiljnog zamora materijala. Sve je to robustno i predimenzionisano i lako se odvodi u ispravno stanje. Kuciste je aluminijumsko pa ne rdja. Nove gume se moraju kupiti. Sam sator se moze inpregrirati, ili cak sasiti nov iz pocetka. Postoje sada novi, veoma kvalitetni materijali. Gore-tex na primer. Mislim da pravom entuzijasti nista od ovoga ne bi bio problem.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
javasluk
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Dec 2012 23:33
Lokacija: Osijek

Post od javasluk »

Sinbad napisao:Nema tu nekog ozbiljnog zamora materijala. Sve je to robustno i predimenzionisano i lako se odvodi u ispravno stanje. Kuciste je aluminijumsko pa ne rdja. Nove gume se moraju kupiti. Sam sator se moze inpregrirati, ili cak sasiti nov iz pocetka. Postoje sada novi, veoma kvalitetni materijali. Gore-tex na primer. Mislim da pravom entuzijasti nista od ovoga ne bi bio problem.
Čekaj, vidio sam ja brako šatorsku iz 82-83 godine restauriranu, kao nova, (takav sjaj nije imala tvornički iztrađena, mnogo toga novog na njoj) međutim može se naći primjeraka hrđavih sa svih strana a kompletnih, sam šator nigde nije popuco niti poderan ali nije baš izgledom zadivljujući jer je blijedo od sunca. Naravno da je uvijek dobro kupiti dobro očuvanu nego zapuštenu, i naravno entuzijazam ne zna za nikakve prepreke i to se rješava.
Dinamo Vinkovci
Korisnikov avatar
javasluk
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 11 Dec 2012 23:33
Lokacija: Osijek

Post od javasluk »

www.hasznalauto.hu

Link na kojem ima Skif modela, neke su kvalitetno obnovljene! (vredi pogledati) Tražiti u rubrici Potkocsi/utanfuto.
Poslednja izmena od javasluk u 12 Dec 2012 19:57, izmenjeno 1 put ukupno.
Dinamo Vinkovci
Odgovori