Registrovana :D

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Danas registrovana. Gume napumpane, gas boca napunjena... Sve u svemu, spremna za putešestvije! :cool:

Cena sa tehnickim, novim tablicama, novom saobracajnom 6000 din.
Poslednja izmena od Sinbad u 23 Apr 2013 00:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Srećni novi kilometri i nova mesta! Planiram u Ždrelo posle 1. maja, da neće neko u tom pravcu?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Jel na jedan dan ili na duze?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Jel na jedan dan ili na duze?
Verovatno dva dana, posle 1.5.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

znaci li to dsa je registracija za kamp kucice oko 600din i sada?! godisnje s novim tablicama?! :) Srecan put kolega :)
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Za prvu kategoriju prikolica do 720 kg registracija,nova tablica i saobracajna je 5300 dinara.
Zarko Tacin
Korisnik
Postovi: 42
Pridružio se: 04 Mar 2014 22:00

Post od Zarko Tacin »

Odlicno i prihvatljivo,moja ima oko 300kg taman mi je to oko za reg :)))
komplikovan
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Jul 2015 23:09

Re: Registrovana :D

Post od komplikovan »

Pozdrav, drugari!
Vidim da je tema malo stara, ali da ne otvaram novu.
Ja sam svoju kamp-prikolicu "odjavio" kad su uveli registrovanje priključnog vozila.
Prilikom vraćanja treće tablice, dobio sam papir (poput onog sa tehničkog pregleda) u Ljermontovoj sa podacima o prikolici. Tada su mi rekli da ako želim da je registrujem, sa tim papirom idem na tehnički i posle u policiju na svojoj opštini.
Ovde čitam u nekim temama spominjete homologaciju, dokaz o saobraznosti... Da li je to meni potrebno ili sam to pomešao sa novim, uvezenim prikolicama? Prikolica je u mojoj porodici mnogo godina, samo je prešla sa dede na mene, a koliko čitam, te potvrde o saobraznosti šalju proizvođači, a Treska je davno propala...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Registrovana :D

Post od sprinter »

Pozdrav iz Grcije.
Što se tiče tvog pitanja, nisam baš upućrn, ali smatram da tebi ne treba procedura kao za tek uvežene prikolice. Obzirom da je već bila registrovana u Srbiji, ona se tretira kao domaća. Zato samo priloži papir koji si dobio od Mupa.
Pozdrav
komplikovan
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Jul 2015 23:09

Re: Registrovana :D

Post od komplikovan »

Hvala puno, Sprinter!
Nov sam na forumu i malo sam iščitavao teme, te videh da je forumaš Žarko imao taj problem sa poljskom prikolicom, pa me je to malo zbunilo. Nisam shvatio da ona nikad nije bila registrovana u Srbiji. Na kraju nije napisao je li uspeo da je registruje.
Čim budem mogao, otići ću do Ljermontovljeve da mi potvrde da mogu na registraciju sa ovim što imam, pa ću pisati kako sam prošao.
komplikovan
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Jul 2015 23:09

Re: Registrovana :D

Post od komplikovan »

Da ne bude da nisam javio... Bio u Ljermontovljevoj i, naravno, odjavni list nije dovoljan već su mi tražili da napišem molbu da mi izdaju neko bezimeno uverenje. Takse za isto koštaju 1100 dinara i dobija se u roku od mesec dana. :oops: Tako da...čekam...
Prošetali su me kroz tri-četiri sobe, drski su do granica iznemoglosti i na moje pitanje da li je to sve od dokumenata što mi je potrebno, službenik mi je rekao - polako, prvo da sredimo uverenje, pa ćemo posle dalje u proceduru.
Izveštavaću vas o napretku.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Registrovana :D

Post od sprinter »

U Srbistanu je sve komplikovano. šta bi administracija radila i kako bi pravdala svoje postojanje, bez njih, potop.
komplikovan
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Jul 2015 23:09

Re: Registrovana :D

Post od komplikovan »

Evo novosti...stiglo pismo iz Sup-a. Poslali su mi fotokopiju ugovora o poklonu na osnovu kog sam postao vlasnik i hronološki siže kako je deda zbog zakonskih odredbi dobijao nove tablice. Naveli su da u dokumentaciji ne postoji atest sa mašinskog fakulteta i ostavili broj telefona. U razgovoru mi je službenica objasnila da je atest neophodan kako bih svake godine mogao da obavim tehnički i registrujem je, i na moj komentar da je ona bila registrovana, da he fabrička proizvodnja i da ništa nije menjano, rekla je da je svakako neophodno. A da mi nikakav akt o saobraznosti nije potreban.
Sledeća stanica - Karnegijeva.
Ako je neko kroz to već prošao, značilo bi mi da opiše kakva je procedura; šta podrazumeva taj atest, šta sve gledaju, šta treba da imam...
Mada mi i dalje nije jasno zašto je to potrebno. :yawn:
komplikovan
Korisnik
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Jul 2015 23:09

Re: Registrovana :D

Post od komplikovan »

Drugari, evo mene sa novim informacijama. Bio sam nešto na putu, pa mi se ovo baš razvuklo.
Na mašincu su mi rekli da oni ne mogu da rade ispitivanje za atest bez naloga Agencije za bezbednost saobraćaja, a da bi ona dala nalog, moram da imam dokumentaciju (čuveni akt o saobraznosti) i da su pokušavali na sve načine da dođu do Treske, Elana i još nekih mrtvih proizvođača i da pribave dokumentaciju, ali nisu uspeli. Tako da praktično i oni koji su imali registrovane priikolice po novom, od 2014. godine nisu više mogli da produže registraciju.
Zvao sam i Agenciju i tu su mi rekli da su svesni da postoji lista proizvođača za koje nema dokumentacije i da rade na tome da, ili pribave, ili da oslobode atesta one za koje nikako ne mogu da se nađu papiri. Rekli su mi da pratim sajt i da će lista biti ažurirana. I stvarno, u julu su oslobodili atesta prikolice nekog proizvođača iz Bečeja. E sad, kojom će to dinamikom da ide... nisamo nimalo optimističan.
Ovo je poslednja objava na tu temu
http://www.abs.gov.rs/saopstenja/saopst ... nih-vozila" onclick="window.open(this.href);return false;
Verovatno će i Treska doći na red u nekom trenutku, ali kad - to je pitanje. A pitao sam na mašincu šta bi bilo da sam je sam gradio i kako mogu da registruju ljudi male prikolice uz izjavu dva svedoka... a oni su mi rekli da to više ne može.
I moram vam priznati da sam baš izrevoltiran.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Re: Registrovana :D

Post od DusanHY »

Da probam da ti budem malo od pomoći.
Kontaktiraj agenciju AM Cert iz Beograda koja se bavi kontrolom i sertifikacijom motornih vozila. Ova firma je podružnica Makedonske firme Automakedonija, pa je moguće da će oni lakše doći do dokumentacije za Tresku, a samim tim i do akta o saobraznosti.
Probaj ništa te ne košta. Kontakt agencije je 011 3347287, a nalaze se u ulici 27.Marta 36.
Odgovori