Vuca kamp prikolice Lada 112 1.6 16v

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Nesa77
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 28 Apr 2013 16:00

Post od Nesa77 »

Pozdrav svim kamperima i clanovima foruma razmisljao sam o kamp prikolici pa sam listajuci netom nasao ovaj forum.imam u planu da skupim nekih 1500 evra da kupim kamp prikolicu za boravak u prirodi i odmor posto imam Ladu 112 sa motorom od 1600 kubika 16ventila snage 66kw ili 91ks koju bi prikolicu mogla da vuce bez problema.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Slika

Sandero 1.6, 8V, 87ks prikolica HOBBY 400, 750kg prazna 1050 kg sa teretom - voznja na plin do 3000 ob/min par puta sam morao u drugi stepen prenosa. Ravan put iskljucivo peti stepen oko 90 km/h bez naprezanja motora (2500 ob/min) i uz dosta rezerve snage. Potrosnja plina pri toj brzini 8,4 l/100 km a 12,5l/100km pri brzini 120 km/h. Prosek Pirot- Grcka-Pirot 11l/100km.
16 V motori za istu zapreminu motora imaju nesto vecu snagu i veci obrtni moment ali i strmiju momentnu karakteristiku. Verujem da bi bez problema vuko neku prikolicu slicnu mojoj.
Nesa77
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 28 Apr 2013 16:00

Post od Nesa77 »

Hvala na odgovoru jel mozes da kazes malo vise nesto o tvojoj prikolici.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mogu da kazem puno toga o mojoj prikolici. Samo ne znam sta bi ti imao od toga. Tebi, verovatno, trebaju informacije koje bi ti pomogle kod kupovine. Na ovom sajtu imas puno dobrih informacija i iskustava pa malo procesljaj teme. Ako te nesto konkretno zanima rado cu ti pomoci kao i ostali clanovi foruma.
Nesa77
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 28 Apr 2013 16:00

Post od Nesa77 »

hvala na dobrodoslici i ljubaznosti.jel tvoja kamp prikolica ima wc kupatilo.imam u planu kupovinu kamp prikolice u skorije vreme,dovescu je do top stanja a inace cela unutrasnja rasveta bi bila sa led diodama snage od 1w 3w i 5w po modulu ali o svemu tome ce biti reci kad budem kupio i poceo da je sredjujem.inace ove module sam kupovao malo po malo pa se skupilo dosta a placano je od 350din do 1500 din za gotove a neke sam pravio sa led cree diodama od 5w i 10w koje extra osvetljavaju.
Poslednja izmena od Nesa77 u 28 Apr 2013 23:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Nešo, kao i svi gušteri, moraćeš da čitaš, čitaš, čitaš forum:) Kad sam mislio da sam sve pročitao, uvek je bilo nekih tema koje postoje na forumu, a nisam ih odmah video. Imao sam sličan problem, najvažnije je napraviti listu potreba s jedne strane i mogućnosti s druge strane. Nakon što se odredi potreba, traži se konkretan tip prikolice. Pošto se ne radi o novom proizvodu, izbor je naravno sužen na polovne prikolice. Što se tiče uvoza, možda je to dugoročno gledano najbolja opcija, ali se kod nas često može pronaći jeftinijie nego napolju.

Pošto si kasno počeo traženje (tražiš prase pred Božić), mislim da nemaš baš puno izbora. Ja sam čekao oko pola godine dok mi se nije ukazala Adria :). Naravno, uvek postoji opcija uvoza, ali to su već druge preferencije (carina, špedicija, PDV)...
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Dakle Neso ti si poceo od led sijalica. Znaci bice prikolica. Tako sam i ja davne sedamdeset i neke , kao student, imao zelju da nabavim neki polovan BMW motorcikal pa da ga generalno sredim. Medjutim imalo se para samo za set Unior kljuceva koji bi mi trebali kod sredjivanja. I sta mislis, sta sam kupio? Pa naravno kljuceve, drugo se nije moglo. Kad prodje neko vreme kupih ja i zeljeni motorcikal a kljucevi mi posluzise da ga dobro sredim i da godinama posle toga uzivam u lepoj i bezbednoj voznji. Zato sam ubedjen da si na najboljem putu do prikolice. Inace moja prikolica je 1996 godiste a kupljena u firmi "Auto Holand" u Prislonici kod Cacka. Firma uvozi polovne prikolice i ima ih na placu. Prikolicu po izvoru iz Holandije mozes naruciti preko Bobana iz Smedereva. Bitno je da su spojevi zidova stabilni, da ne vlaze i da podna daska nije natrula. Ostalo se moze srediti.
Po meni za udobno kampovanje a posebno na proputovanju neophodno je da prikolica ima toalet. Evo ti par fotografija moje prikolice:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Nesa77
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 28 Apr 2013 16:00

Post od Nesa77 »

sto se tice led rasvete to bi uradio radi ustede elekrticne energije za osvetljavanje a kupovina prikolice ce biti najverovatnije ove zime ili pocetkom 2014 godine a dotle cu da upijam informacije i iskustva ljudi sa foruma.Kupio bi ja i sad prikolicu ali imam neke poslove oko kuce,jer finasije nedozvoljavaju sve od jednom.Bolje da skupim novac i da kupim prikolicu iole dobru nego da se zaletim i kupim neku od 1000 evra malu.Znam da za 1500 ili 1700 evra nemoze da se uzme neka dobra ali opet se da srediti.Ali u svakom slucaju hvala clanovima ovog foruma na ljubaznoscu i sve sto me bude zanimalo ja cu pitati.
Nesa77
Korisnik
Postovi: 7
Pridružio se: 28 Apr 2013 16:00

Post od Nesa77 »

zahvaljujem se draganu na slikama i bas je exta prikolica meni bi bas ovakva odgovarala nista manje niti nesto vece vec ovako nesto sto bi mogla moja lada da vuce bez problema.inace prikolice je prva liga za mene.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Bolje je kupiti stariju i ocuvaniju prikolicu nego neku noviju i ubijenu.
Imas po oglasima starije ali dobre i ocuvane prikolice za malo para, pa vredi razmisliti o kupovini.

Na primer:
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... _standard/ ili ova kao moja:
http://www.mojauto.rs/polovni-kamp/1267 ... ia_4256-DO
http://rspolovniautomobili.com/18641-ad ... tails.html
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... ria_adria/

Uzmi u obzir i da polovan predsator kad ga kupujes kost aoko 300€. Vodi racuna i da prikolica moze da se registruje, pa ti predlazem da pre kupovine, obavezno proveris mogucnost registracije.

Od opreme uzimas sto ti treba. Hemijski WC je dobra stvar, ako kampujes van kampa. Ako si u nekom kampu, onda ti je on suvisan. Bitnija je sama prostorija za wc, od wc-a jer moze da posluzi u milion svrha!

Od svega gore navedenog, vaznije je da imas duha i volje za putovanjem. Da ne prodjes kao ovi po oglasima, sto im je prikolica kupljena u Srbiji pre 25 godina i 20 poslednjih godina provela u garazi.

Najbitnije je da nije pustila vodu oko prozora i sibera, i da pod nije truo.
Poslednja izmena od Sinbad u 29 Apr 2013 19:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

@ nesa77

bilo je zimus na oglasima dobrih hobby prikolica, brzo su se prodale jer su bile stvarno dobre sa realnom cenom, sad jedino se osloniti na uvoznike pa po zahtevu da uz avans oni dovezu, tu je boban iz smedereva, cacani, ariljci... ima ih
od domacih modela adrija (slo) je mnogo bolje kotirana od treske (mk) kvalitetne su sa dobrim komponentama (prozori, wc, kuhinje,..)
jedan od konfornih modela a nije teska niti predugacka za vucu ja optima 440, ima jedna u debeljacu se prodaje, u ok stanju registrovana garazirana, covek je kupio vecu prikolicu jer se porodica rasirila i prodaje ovu manju adruju 440td
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... td_optima/
po meni je ok, cena jeste malo jaca u odnosu na kamp prikolice "za gradiliste" kojih ima u izobilju, ali je to realna cena za dobro ocuvanu kucicu ima 2 trpezar stola nocu su to kreveti+ wc sa kiblom sto se spolja prazni, truma grejanje veci frizider....
mislim da nas drug jader ima istu ovakvu pa neka prenese utiske
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ako si pocetnik, najbolje je kupiti neku jeftiniju prikolicu za pocetak. Dok se ne uvezbas u voznji i tako. Da ne bude velika steta ako je cuknes negde. A i Adriju je najlakse popraviti.

Ja sam za pocetak kupio jeftiniju Adriju, a za godinu dve kad se ustosim, pazaricemo nesto ozbiljnije.

Adria 440 je ozbiljna velika prikolica. Ne znam koliko je za pocetnika, ali ako zelis, ti je uzmi pa probaj kako ti odgovara.
Poslednja izmena od Sinbad u 30 Apr 2013 11:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

driver57s napisao:@ nesa77

bilo je zimus na oglasima dobrih hobby prikolica, brzo su se prodale jer su bile stvarno dobre sa realnom cenom, sad jedino se osloniti na uvoznike pa po zahtevu da uz avans oni dovezu, tu je boban iz smedereva, cacani, ariljci... ima ih
od domacih modela adrija (slo) je mnogo bolje kotirana od treske (mk) kvalitetne su sa dobrim komponentama (prozori, wc, kuhinje,..)
jedan od konfornih modela a nije teska niti predugacka za vucu ja optima 440, ima jedna u debeljacu se prodaje, u ok stanju registrovana garazirana, covek je kupio vecu prikolicu jer se porodica rasirila i prodaje ovu manju adruju 440td
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... td_optima/
po meni je ok, cena jeste malo jaca u odnosu na kamp prikolice "za gradiliste" kojih ima u izobilju, ali je to realna cena za dobro ocuvanu kucicu ima 2 trpezar stola nocu su to kreveti+ wc sa kiblom sto se spolja prazni, truma grejanje veci frizider....
mislim da nas drug jader ima istu ovakvu pa neka prenese utiske
Odnedavno imam Optimu 440, nisam još prespavao u njoj, tako da je rano za utiske. Mislim da je ova serija pravljena za izvoz u Holandiju pa su i dezen enterijera i završna obrada na većem nivou. Ova što se prodaje u Debeljači stvarno odlično izgleda, čak (bar tako piše) ima i boiler. Ako je tako, to opravdava malo jaču cenu. Što kaže Sinbad, sam predšator je 300 jura..

Danas sam povukao moju adriu do placa, lepo se ponaša na putu, meni je ona po meri jer imam dvojicu indijanaca koji će da spavaju prednjem delu (širina kreveta 120), a pozadi ja i supruga (širina 140). Nije preterano velika ni teška (oko 800 kg), danas sam je sam na ruke parkirao.

Za nešu ne znam (ili nisam pročitao) koliko članova ima, ako je 2+1 ili 2 onda preporučujem i ovu: http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... prima_380/
Poslednja izmena od Jader u 01 Maj 2013 00:37, izmenjeno 1 put ukupno.
nov u kampu
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 30 Jul 2011 19:14

Post od nov u kampu »

Za Nesu:
Ja sam vukao svoju Adriu sa Ladom 110 8v 1500 kuba. Mada ja imam malu Adriu 305, ipak se dosta odrazilo na potrosnji goriva, Lada je trosila nekih 14 litara plina na 100 km. Sada imam drugi auto, koji dosta lakse vuce prikolicu. Mislim da ima dosta uticaja oblik vozila. Cini mi se da je 110-ka niska i siroka ( da ne kazem "pljosnata"), pa mi je adria, u toku voznje, vise licila na " kocioni padobran" zbog vertikalnog cela. Sada imam sandera, koji ima visi klirens i idealno "sece" vazduh.
Odgovori