Trumatic SL 5002/3 (kako aktivirati pecku)

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

Radi se o peckici Trumatic SL 5002/3, imam dva pitanja pa ako neko zna nek se oglasi :)
1. Taj deo koji je na slici, chinimi se da mu fali josh neka komponenta ili mi se samo chini ? :)
2. Kako upaliti pecku ? :)

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

ide tu jos jedna kutijica u koju staju dve AA baterije koje daju iskru za paljenje. Ako nemaš, onda skarabudži, zalepi baterije izolir trakom, a na jednom kraju napravi kontakt plusa i minusa (da budu serijski vezane)
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

:) vishe pitanja nisu aktuelna, probao, improvizovao, nasho nesto na netu i upalio uz pomoc baterijice iz lampe. E sad ako bi mogao neko da mi pojasni sta se desava ako se plamen iz nekog razloga ugasi, da li je kao i sa friziderom da posle 20tak sekundi se automatski prekine dovod gasa ? F'ala
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DraganBGD napisao::) vishe pitanja nisu aktuelna, probao, improvizovao, nasho nesto na netu i upalio uz pomoc baterijice iz lampe. E sad ako bi mogao neko da mi pojasni sta se desava ako se plamen iz nekog razloga ugasi, da li je kao i sa friziderom da posle 20tak sekundi se automatski prekine dovod gasa ? F'ala
upravo tako!
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

Jader napisao:ide tu jos jedna kutijica u koju staju dve AA baterije koje daju iskru za paljenje. Ako nemaš, onda skarabudži, zalepi baterije izolir trakom, a na jednom kraju napravi kontakt plusa i minusa (da budu serijski vezane)
Nabudzio sam :) radi samo fercera :D

Jer znash mozda kako ide potroshnja ? prosek
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

auuu, al neshto puche ispod pecke i to ozbiljno, u toku plamena ja sam pojachavao i onda neshto kao petarda BUMMM
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Ajde lepo zavrni ventil i zovi sutra majstora Ljubu da te ne bi gledali kod Igora Spasova :lol:
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

za plin serviser zemun Ljuba 064/1319209
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

zavisi kakvu pecku imas ali meni je zimi radila ma planini preko belog dana na 2-3 i nocu oko 5-6 boca je trajala 3-4 dana mislim da je bila truma 3000 , ima vise zastitnih sistema , mislim da je instalacija auspuha njena mozda najslabija tacka ostalo nikad ne omane .
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

groskamper napisao:za plin serviser zemun Ljuba 064/1319209
obavezno naglasi da su te kolege forumaši poslali... platićeš duplo :lol:

Šala, naravno :) zovi Ljubu, ako on ne reši problem, onda nema ko..
Poslednja izmena od Jader u 18 Sep 2013 00:21, izmenjeno 1 put ukupno.
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

Pecka ima dva reda rebara, prvi je goreo i dok sam ja odvrtao u drugom se nije upalilo i onda je verovatno doslo do vece koncetracije gasa u tom rebru i onda kad se upalilo doslo je do bumm :) A shto se tiche tog auspuha :) upravo sam nashao osinjak u njemu, zacementiran :D sad ne znam da li je to izazvalo da se desi BUMMM i ta veca koncetracija gasa uglavnom sad sam ga ichupao :P

A sve sam ustvari pocheo da chachkam jer sam reshi da od vecheras pa do sutra uveche ne radim nishta vezano za poslovne obaveze, :D tako bejashe i sa skidanjem folije sa auta :P
Poslednja izmena od DraganBGD u 18 Sep 2013 00:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Zima psihološki počinje onda kad se na forumu prestane pričati o frižideru, a počne priča oko grejanja.
Poslednja izmena od Jader u 18 Sep 2013 00:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

slicno radis kao ja , sve majstore poznajem ali nekako ispadne da na kraju uradim sve sam ,
dal je to dar ili prokletstvo pokazace vreme
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

groskamper napisao:slicno radis kao ja , sve majstore poznajem ali nekako ispadne da na kraju uradim sve sam ,
dal je to dar ili prokletstvo pokazace vreme
Slika
Evo to sam izvadio :D Ne znam Grosh ali mene su majstori uvek neshto matretirali, kod svakog majstora sam morao po 3-4 puta da se vracam jer nije uradio kako treba. Eto, sad lagano sve sam, rasklopim pa ima vremena :) mlad sam, dok ostarim valjda cu sve da slopim i slozim :D

Znachi Jeder ja otvorio sezonu ;)
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

preporuka za Dragana Bgd ...nahrani prasici i ne diraj dugmici....
Odgovori