DVB-T2 standard u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Kako ce u bliskoj buducnosti Srbija u potpunosti preci na DVB-T2 standard digitalnog prenosa tv signala,blagovremeno je potrebno zameniti tv prijemnike ili kupiti eksterne dekodere,odn usb stikove za pc kako bi se mogao pratiti televizijski program.Hajde da u ovu temu unosimo nasa zapazanja,iskustva sa uredjajima i savete,kao i sve ostalo sto ce ljudima biti od pomoci.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Zbog problema sa konekcijom sam greskom duplirao temu,te molim administratore da uklone jednu
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pomalo pratim proces digitalizacije. Daj bože, da u bliskoj budućnosti pređemo na digitalni signal. Bićemo mi tamna mrlja digitalizacije malo duže.

Klasična srpska posla, jedina svetla tačka je što taj deo kolača u Vladi pripada Ljajiću.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Stoji to da mnoge stvari idu traljavo,javljali su cak da ce projektovani prelazak na digitalnu televiziju do kraja 2014-te biti zavrsen i pre roka,a kako stoje stvari verovatno ce i kasniti.Sam prelazak na dvbt standard znaci i potpuno gasenje analognih signala.Nejasno je zasto nasi nisu usvojili standard dvbt koji imaju sve zemlje u okruzenju,vec se vrsi prelaz na dvbt 2 ali to ne govorim kao strucnjak vec kao posmatrac,ostavljam strucnijim licima da daju svoj sud.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Cifre sam pomalo zaboravio, ali znam da su Nam od strane Eu odobrena bespovratna sredstva za prelaz sa analognog na digitalni signal.
Nisu ni mala sredstva, ako se ne varam preko 100 mil. Eur. Ali, dzaba, Naši nisu ostavili prazan kanal. Setite se samo frke oko kanala ugašene Avale. Umesto da se ovaj kanal ostavi upravo za potrebe digitalizacije, Radiodfuzna agencija ga je kao slobodnu frekvenciju dala na konkurs.
Sad, ne znam da li su pare stigle i potrošene, ili tek treba da stignu, ali nešto ne štima.
To je pravilo kod nas, uvek se nešto zabrlja, ali uvek. Kliker da nam daju, Mi bi ga pokvarili.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Moja iskustva sa box digitalnim sistemom i malim daljinskim koji je pripadao uz uredjaj su polovicna , dakle kod nas je radio ali slike su imale sneg, vatao je u Beogradu mozda 2-3 cista tv kanala i to je to a izvan Beograda vrlo skromno -porazavajuce .
Kad sam pomislio da mi uredjaj nije dobar , naveo me put u Bec i na moje iznenadjenje pojavile su se tv slike kao da sam se prkopcao na kablovsku tv mrezu eto to su moja zapazanja .
Da koriscenje tog box uredjaju je bio problem sto sam na tv-u kao i na samom boxu imao sleep tajmer sem na anteni koja naravno ima napajanje 12v pa sam svejedno pred san ustajao da gasim tv ( naravno digitalnu ) antenu.
Slika
Odgovori