Reparacija prozora na kamperu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od GoranBGD »

IMG_20150701_35681.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od GoranBGD »

Pred odlazak na more sam samo stavio spoljasnje staklo u ram prozora za kuhinju . Obzirom da zima stize i da hocu da ga koristim zimi na red je dosla izrada drugog dela prozora tj unutrasnjeg stakla . Kako su obicno prozori sa tzv balonom na napolje ,meni je ovakav prozor bio cudan ..ali takav je bio na kamperu samo slomljen . Pa sam ja po uzorku napravio isti takav .

Napravili smo kalup od drveta , stavili na vakuum sto plexi , grejali grejalicama i fenom i eto zimskog prozora


Evo linka ka folderu

https://www.dropbox.com/sh/cspfunqg2s30 ... TxLca?dl=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od Dragan »

Dobar rad. interesanta tema za mnoge. Dobro bi bilo da kada se sredi forum detaljno objasnis postupak sa posebnim akcentom na materijalima jer pleksi stakla ima razlicitih kvasliteta i sastava. Predpostavljam da si ti koristio polikarbonat. gde se moze nabaviti potreban materijal itd.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od mustang »

Interesantna ideja. Koju si debljinu pleksija koristio?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od GoranBGD »

Nisam koristio polikarbonat iako sam hteo ali je duplo skuplji nisam pri lovi sad... koristio sam PMMA ..ili poznatije kao leksan pleksi akril itd... debljine 2 mm. Može I trojka ovim postupkom verovatno. Polikarbonat je skuplji jer je otporan na čekić metak itd.. imao sam demonstraciju kad sam kupovao u zemunu u firmi Tuplex radi poznanik. pa mi pokazao. za zadnji prozor sam hteo isti proces ali obzirom da je prozor 1400 sa 70 skupo mi da pravim kalup od medijapana pa još nisam odlučio kako ću jer imam tri velika prozora koja moram da uradim. U svakom slučaju ću ovde postaviti nastavak.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Reparacija prozora na kamperu

Post od sprinter »

Zaista sjajan rad Dragane.
Mislim da bi svima bilo korisno da detaljnije objasniš postupak kompletne tehničke izrade uz davanje informacija gde si napr. kupio materijal, koja mu je cena i sl.
Odgovori