Servis thetford wc kasete

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Servis thetford wc kasete

Post od sprinter »

Imao sam sitnih problema sa kasetom, proguglao i našao odličan vodič za popravku i servis toalet kasete

Ako nekome zatreba, da ne luta, evo linka: https://www.youtube.com/watch?v=mAMT98bCazE" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.youtube.com/watch?v=vUrCVM7P0k0" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Re: Servis thetford wc kasete

Post od DusanHY »

Pa trebao si da pitaš Šukija, on je doktorirao te kasete.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Servis thetford wc kasete

Post od šukitaxi »

Mogao je svakako,rasturio sam je u sitna crevca,pocnite da koristite silikonske sprejeve i nece biti problema
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Servis thetford wc kasete

Post od sprinter »

Koristim silikonske sprejeve još od kako sam video da je Dule demonstrirao ono Thetfordovo sredstvo kod Zampetasa, za čišćenje kaseta, što se drži 1 dan na jednoj strani, pa se onda kaseta okrene i drži drugi dan.
Na ovom snimku se vidi da ima da se kupi posebno, nova guma, ispusni ventili i sl. Bilo bi dobro da imamo adresu i da znamo gde možemo da naručimo i kupimo ove rezervne delove.
Ja bih ih uzeo i držao u rezervi.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Servis thetford wc kasete

Post od sprinter »

A što se tiče mog problemičiča, nakon čišćenja okrenuo sam onu crnu gumu naopačke, au brate al se čulo kad smo krenuli nazad iz Nautičkog sela. Sad je ok.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Re: Servis thetford wc kasete

Post od DusanHY »

Generalno mislim da redovno odrzavanje kasete resava gomilu problema koji nam se desavaju. Ja od kada sam poceo da cistim kasetu svake godine, posle zavrsetka sezone nisam imao vise problema sa zaglavljivanjem diska, ventila, sa otezanim otvaranem i sl.
Tecnost kosta tek nekih 7-8 eura i sa istom mozete odraditi i do 4-5 ciscenja, cak je i ne morate rotirati vec je drzite samo na strani gde je mehanizam. Po pravilu bi trebalo.
Sto se samih delova za popravku kasete tice, slazem se sa Sprinterom da ne bi bilo lose imati makar rezervnu gumu ili disk jer je to investicija od svega 15ak eura. Ja sam to kupovao kod Zampetasa, mislim da je disk bio oko 8, a diht guma oko 6 eura. Mislim! Sto se ostalih delova tice, ne verujem da su bas neophodni, pogotovo ventil ili sam mehanizam, ventil moze da se zaprlja i zaglavi ili eventualno polomi ako se nestrucno skida.
Svako od nas ko je imao problem sa neprijatnim mirisom iz toaleta zna kako to moze da nervira, zato vam savetujem da redovno odrzavate kasete, ukoliko nemate mogucnost nabavke Thetfordovog sredstva mozete koristiti i Gel za WC koji ne nagriza gumu ali je znatno nedelotvorniji i mora se ribati. Cilit Bang NIKAKO.
I da naravno, nakon svakog ciscenja obavezno podmazati gumu, mehanizam i ventil silikon sprejom.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Servis thetford wc kasete

Post od Jader »

U nedostatku Thtfordovog sredstva, može da posluži i sirće...

Vas dvojica što reklamirate Zampetasa i Cilit B. očekujte fakture na kućnu adresu :D
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Re: Servis thetford wc kasete

Post od DusanHY »

Fakturu pošalji advokatu Muciću, pa da vidim kako ćeš se provesti, možda malo bolje nego onaj sa oglasom.
A što se sirća tiče, može za kamenac ali za prljavštinu i naslage teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Servis thetford wc kasete

Post od sprinter »

Може, може само шалји... онако у затвореној коферти, мало тежој, са назнаком социјална помоћ.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Servis thetford wc kasete

Post od Jader »

sprinter napisao:Може, може само шалји... онако у затвореној коферти, мало тежој, са назнаком социјална помоћ.
Mora li da bude plave boje ili može i bela :?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Servis thetford wc kasete

Post od sprinter »

Ne cepidlačim za boju
Odgovori