Frizider

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Pera Big Marlin napisao:Drugari,treba mi pomoc u vidu informacije.Naime planiram da u autokamper instaliram jos jedan frizider.Kontaktirao sam majstora Bojana u Pirotu.sa njim sam ugovorio nabavku frizidera i da mi on isti i ugradi u kamper.Madjutim on nema spoljne plasticne resetke(maske).Bio bih zahvalan ako neko zna gde se mogu nabaviti nove ili polovne sa nekog rashodovanog kampera ili verovatnije sa kamp prikolice.Ako neko ima i informaciju gde se moze nabaviti i kompletan frizider sa instalacijom i maskama i to bi mi znacilo.Drugarski pozdrav.
probaj kod bobana u smederevu 062/340702
i petra iz kaca 062/621313
obojica dovoze kamp prikolice i opremu iz holandije
sinisasky
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 01 Jun 2015 15:21

Re: Frizider

Post od sinisasky »

Savet mi treba. Prvi put sam prosle nedelje pokrenuo svoju kamp kucicu. Bio sam sa klincima u Adi u auto kampu.Lepo smo sproveli vikend.

Frizider mi ne radi bas najbolje. Ceo kuhinjeski deo se dosta zagreva od rada frizidera, pa tako prenosi toplotu po celoj kucici.
Skinuo sam celu radnu plocu da bi sve mogao lakse da proverim. Rad na struju 220 doprinosi da je auspuh vreo, a frizider hladi smo deo u zamrzivacu. Deo hladnjaka u frizideru ne hladi, a u zamrzivacu radi.
-Posle par sati rada u frizideru je temperatura oko 11-12c(zamrzivac ledi dobro.)
-Kada skinem vratanca od zamrzivaca, u frizideru je temperatura od 4-5c.

Brine me i nervira veliko zagrevanje celog kuhinjskog dela.

Da li imate neki savet u vezi toga?
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Frizider

Post od Dragan »

Imas posebnu temu na nasem sajtu o tome.
http://www.campingclubserbia.com/forum/ ... ?f=8&t=866" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Frizider

Post od sprinter »

Sad nisam bas siguran šta te muči, da li vrelina okoline ili temperatura unutar frižidera.
Ako je unutrašnja temperatura 4 stepena, onda je normalno da se greje okolina. Proveri samo kako ti funkcioniše sistem za cirkulaciju, da ti ne ubacuje topao vazduh u prikolicu. Imaš li spolja ventilacione rešetke ili ti vazduh cirkuliše unutar prikolice?
I kao što ti kaže Dragan, prelistaj malo jednu od posebnih tema na Forumu
sinisasky
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 01 Jun 2015 15:21

Re: Frizider

Post od sinisasky »

Auspuh je uredno spojen na izlazni otvor iz kamp kucice i pored njega je dodatni ventilacioni otvor. Komora oko frizidera se zagreva , pa zato prenosi toplotu preko kuhinjekog dela.
Unutrasnja temperatura je 4 c samo kada skinem vratanca od malog dela zamrzivaca.
Pogledacu temu koju mi je prosledio Dragan
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Re: Frizider

Post od lio »

sinisasky napisao:Auspuh je uredno spojen na izlazni otvor iz kamp kucice i pored njega je dodatni ventilacioni otvor. Komora oko frizidera se zagreva , pa zato prenosi toplotu preko kuhinjekog dela.
Unutrasnja temperatura je 4 c samo kada skinem vratanca od malog dela zamrzivaca.
Pogledacu temu koju mi je prosledio Dragan
O ovome smo dosta diskutovali ranije i sigurno je postojala posebna tema, ali evo ukratko.
To je problem koji smo manje više svi imali i koji nam je naš prijateq Mustang uspešno rešio. Naime zbog velikih letnjih temperatura rešetka iza frižidera nije dovoljna da napravi cirkulaciju vazduha i da se temperatura stvorena hlađenjem izbaci prirodnim putem. Zato smo postavili ventilator sa unutrašnje strane rešetke koji izbacuje topao vazduh, a Mustang nam je napravio elektronske termostate koji uključuju ovaj ventilator kada je temperatura visoka. Na taj način se topao vazduh sa hladnjaka frižidera, izbacuje prinudno napolje.
Naravno postoje i posebni uređaji (ventilatori) za to kod Zampetasa, ali ne znam njihovu cenu.
Slično kao ti i ja sam skinuo vrata ledare zbog boljeg hlađenja frižidera još odavno i nikada ih nisam vratio. Razlog je jednostavan - retko kupujem i još ređe čuvam zamrznutu hranu na odmoru, ali mi je stalno potrebna hladna voda, sokovi, piće...
Mustang je otišao i korak dalje pa je ubacio i dva mala kulera (ventilatora) koji vrte vazduh u frižideru (kod unutrašnjeg izmenjivača) kako bi temperatura bila ujednačena...
Pozz
Odgovori