TV ANTENA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Kupujem TV antenu za kamp prikolicu ili kamper

tel 064/030-4693
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Par meseci unazad imao sam potrebu za dobrom TV ANTENOM pomagao sam se sa sobnom antenom sa pojacivacem s raznim opsecima u decibelima , skoro da sam odustao , te antene rade ali se moraju i ako su male sobne varijante iznositi na krov provlacenje zica ... bez veze pre ili kasnije dojadi.
Na oglasima kod nas nema nista i na ovom forumu sam probao izmedju ostalih mesta i nista.
Tako dodjoh do podatka da se take antene koriste u nove svrhe (potrebe ) za novu generaciju auto radio i tv uredjaje, pa kao takve su se pojavile na nasem trzistu. Nova generacija naravno je po svim gabaritima manja od nama (meni )poznatih oblika na kamperima i prikolicama .
Moze se kupiti kod nas za relativno malo novca , ja sam dobio da probam zauzvrat mi je prodavac trazio povratnu informaciju o kvalitetu postojanosti slike i slicna zapazanja .
Pa ukoliko vam treba takva antena evo informacije koja vam moze biti od pomoci.

Slika
Slika

Ipak sam se setio u zadnji cas da kazem da ova antena ima svoj pojacivac signala integrisan u samom kucistu , antena se instalira na krovnu poziciju i predvidjeno je da se napajanje od 12v aktivira paljenjem auto tv uredjaja, nas tv nema takvu opciju pa je potrebno instalirati prekidac da se ugasi napajanje antene po gasenju i samog tv uredjaja. Ukoliko mozete da prevazidjete ovaj nedostatak sve ostalo je za pohvalu uredjaja!
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

Gde moze da se nabavi ta antena i koja je cena?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

antenu sam kupio u piramidi TEHNOSHOP DELTIM cena 2500 din tel 011/227-4446 pozovite se na moje interesovanje za tu antenu zapamtili su me sigurno. Potrosili su podosta vremena na mene da im objasnim sta mi treba , pa onda su narucili . Tako sad znaju dosta o tome pa mogu nabaviti i za druge
peraseljak
Korisnik
Postovi: 15
Pridružio se: 14 Nov 2009 23:33

Post od peraseljak »

Na kamperu sam imao original tv antenu.Bila je postavljena na krov preko jedne cevi,i mogla se iznutra rotirati rucno.U sebi je imala integrisan pojacivac i funkcionisala je genomenalno.Signal nije zaostajao za kablovskom tv.Medjutim prosle godine me zakacila oluja na Divcibarama,pa sam je polomio .Gde moze da se nabavi neki originalan model(malih dimenzija,postaljena horizontalno)Unapred zahvalan za informaciju.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

portal na vodi ima opremu koja ima velike slicnost sa opremom za kamp vozila , izmedju ostalog imaju i antene ,koje mozete kupiti na vise mesta u gradu a ova je jedna od prodajnih mesta :
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam pre nekoliko meseci nabavio Leadtek karticu tip U3000 hibrid za lap top. Može da snima u realnom vremenu, ima i funkciju radija, prima i analogni i digitalni signal, daljinski se podrazumeva, a kači se na PCI slot . Dobiju se dve male antene uz nju, tako da je to dobra varijanta, a ne zauzima mnogo mesta, tako da klasičan TV uopšte nije potreban.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Probajte sa AKCIJOM MTS kupio sam modem i asus 1005 za 100e probano radi mali notbook ima mogucnost rada 8.5 h hard disk 160 GB
'
isti modem koristim na lap topu na savi rada brzo i za 8 meseci koliko radi bez ijedne zamerke
Nadam se da da recimo u Grckoj radi wairles cesce nego kod nas , ima li kakvog iskustva uvezi toga
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ako je nesto dobro kod nas u odnosu na druge to je taj wairles. Silno ces se iznenaditi kako toga (besplatno) malo ima u inostranstvu. Cak i neki kampovi (koji inace ne kostaju malo) imaju neki cudan odnos prema internetu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Antena ispitana po srcu Srbije radi . U svakoj oblasti ima 3-4 ciste slike lokalnih ili opstih kanala , postoje oblasti gde jednostavno ste u nekoj rupi kao sto je centar Divcibara. Antena je mala gotovo neprimetna na vozilu (ne odaje da posedujete skuplje elektronske uredjaje).
PREPORUCUJEM
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

Kakav je prijem ako je antena unutar kampera? Da li si busio krov?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Antena je predvidjena da bude napolje ima napajanje 12v koje se instalira u sred nje, krov nije busen provucene su zice poredrama jednog velikog panorama prozora. Vrlo bitno je da antena ima napajanje iz tv uredjaja pa se po iskljucenja tv gasi i napajanje iste (kao kod radio el. antene) ukoliko Vas uredjaj nema tu opciju napravi te mali prekidac sa signalnom led diodom.
Nisam je probao unutar vozila mislim da ni jedna antena ne radi dobro okovana aluminijumskom oplatom kampera!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ispada da nema nigde teme TV u kamperu pa sam iskoristio ovu kao srodnu za jedno obavestenje koje bi da prenesem na forum .
Dakle pojavili su se tv 16" tv prijenici koji rade na 12v i pritom nova LED tehnologija ima potrosnju od svega 2A ili preracunato tacno u maxsimalnoj potrosnji ton + slika svega 24w koliko je to ustvari opisacu ovako . otprilike kao samo JEDNA sijalica za migavac svetlo (=21w)
pritom cena od 9999 din je ok naravno garancija i tezina od mslim svega 1.5-2 kg je sve sto jednom kamperu treba .uz daljinski naravno
prodavnice Rodic po celoj Srbiji
[img][img]http://www.dodaj.rs/f/2R/2P/3wvXfkQl/20 ... 083501.jpg[/img][/img]
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Evo i detaljne specifikacije,
Interesantno je to sto moze da radi i USB reprodukciju sa podrskom za titlove.

http://quadro.rs/proizvod/LED-16CB11
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

odlican tv, da nisam uzeo polovnog philipsa 15 inca sigurno bi ovaj pazario
Odgovori