TV ANTENA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Danas sam se ponovio presudila je potrosnja od 18w .
Usporedite potrosnju sa samo jednom sijalicom od migavca koja ima potrosnju 21w .
izuzetno lagan i radi na 12v . dakle eliminisao sa invektor tako da sleep timer ima daljinsku funkciju nema ustajanja da se ugasi invektor ... kao do sada kad sam koristio uredjaj od 220v.
Dodacu da se jednostavno i brzo automatski pretrazuju i memorisu tv stanice , sobzirom da se po promeni lokacije menjaju i kanali koji su dostupni.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

dobro si pazario, gledao sam danas u metrou 15 inca 11000 rsd a portosnja 20w radi na 12v, velika je prednost sleep timer i rad na 12v bas zbog tog ustajanja iz kreveta da se sve to pogasi, kad sam kupovao tv to je bio uslov, zato je sad konfor
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nisam znao koliko je potrebna ta opcija da se sam gasi , a stalno paljenje i gasenje invektora i njegov culer-ventilator mi realno isao na zivce. Delimicno sto takvih uredjaja LED nije bilo na nasem trzistu .
Pokusavam u ovoj rubrici da savetom navedem druge da ne naprave slicne greske. Malo zbog cene malo zbog uzivancije.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Koliko je proslo od 2009. proslo je i tv antena koja je na kamperu pocela da slabi prijem , popnem se i pogledam kad istrulile teleskop antenice .
ovih dana ekstra potraga za slicnom ili istom potpuno je bezuspesna , za sad resenje je da se uputim u potragu u subotu na Bubanj potoku ili da se snadjem ili da kupim nove teleskop stapove pa izlemim na nadam se ispravnu elektroniku.
Ima li saznanja gde se moze kupiti ?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Vratio sam se sa puta iz Austrije i ne mogu da ne napisem otkrice koje sam imao prilike licno da se uverim a vezano za rad tv digitalnog prijemnika koji sam kupio pre par dana kao i tv antene Slika Slika
Nakon ugradnje prijemnika i pretrage kanala kod nas uz sustanja pronadjenih kanala dobro se opremim nasnimljenim filmovim na fles memoriji u mp4 ili avi formatu i odgovarajucim titlovima koje podrzava ovaj uredjaj i tako se uputim na put pa kao za razbribrigu.
U nekom trenutku oko Beca pokusam automatskom pretragom da vidim sta moze da se uhvati na ovom prijemniku i gotovo sokiran na otkrice 15 tv digitalnih kanala sa slikom u kvalitetu poput kucne kablovske televizije . FANTASTICNOOO dodacu da je registrovao i 10 dig radio stanica takodje emituje naravno samo zvuk .
Moja ocena ovog uredjaja je definitivno 10.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Jel ima neko iskustva sa ovom TV antenom
http://symbolin.com/www/singleitem.php? ... irect_link
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Digitalne antene rade za digitalne tv kanale. Imao sam prilike u Becu da primetim da je kvalitet kanala kao da koristite kablovsku mrezu.
Dok se kod nas ne pojavi takvav tv signal naravno morate imati i tv iz nove generacije. Onda ce ukupni utisak biti. "JEvropski"
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

"Digitalna" antena nema veze sa digitalnim ili analognim signalom. Verovatno je ta antena "digitalna" zato sto su neki sklopovi u pojacalu antene digitalni.
Antena je uvek analogna i uvek je pasivan element i zadatak joj je da "hvata" radio talas. A kako je taj talas modulisan (u kom je obliku), to kasnije prepoznaje uredjaj u koji se antena ukljuci.

@RDZORAN

I ova antena je usmerena i njena "krila" se moraju zakrenuti ka izvoru signala (predajniku)

lepljenjem za staklo u autu, morao bi ceo auto parkirati tako da antenu usmetis ka izvoru signala.

Znaci trebalo bi je zalepiti za neko pokretno postolje, i kad usmeris antenu ka predajniku, onda to okretno postolje treba zakociti da se ne okrece dalje.
Digitalni signali su posebno osetljivi na neusmerenost antene. Kod njih nema snega i suma kao kod obicnih analognih. Njih jednostavno ili ima ili nema. Da biste usmerili antenu kako treba, za digitalni signal vam treba ili opticka vidljivost predajnika ili poseban uredjaj za trazenje signala.
Zato je najbolje nabaviti antenu sa kruznim dijagramom prijema. Onda nema potrebe za usmeravanjem, a jedino takve antene se fabricki ugradjuju na kamp vozila.

TEBI TREBA NEUSMERENA ANTENA. Izgleda kao frizbi :)

Guglajte: "omnidirectional TV antenna" ili "boat tv antenna" ili "marine tv antenna"
Poslednja izmena od Sinbad u 04 Apr 2013 14:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Sinbad napisao:"Digitalna" antena nema veze sa digitalnim ili analognim signalom. Verovatno je ta antena "digitalna" zato sto su neki sklopovi u pojacalu antene digitalni.
Antena je uvek analogna i uvek je pasivan element i zadatak joj je da "hvata" radio talas. A kako je taj talas modulisan (u kom je obliku), to kasnije prepoznaje uredjaj u koji se antena ukljuci.

@RDZORAN

I ova antena je usmerena i njena "krila" se moraju zakrenuti ka izvoru signala (predajniku)

lepljenjem za staklo u autu, morao bi ceo auto parkirati tako da antenu usmetis ka izvoru signala.

Znaci trebalo bi je zalepiti za neko pokretno postolje, i kad usmeris antenu ka predajniku, onda to okretno postolje treba zakociti da se ne okrece dalje.
Digitalni signali su posebno osetljivi na neusmerenost antene. Kod njih nema snega i suma kao kod obicnih analognih. Njih jednostavno ili ima ili nema. Da biste usmerili antenu kako treba, za digitalni signal vam treba ili opticka vidljivost predajnika ili poseban uredjaj za trazenje signala.
Zato je najbolje nabaviti antenu sa kruznim dijagramom prijema. Onda nema potrebe za usmeravanjem, a jedino takve antene se fabricki ugradjuju na kamp vozila.

TEBI TREBA NEUSMERENA ANTENA. Izgleda kao frizbi :)

Guglajte: "omnidirectional TV antenna" ili "boat tv antenna" ili "marine tv antenna"
Hvala Vam puno na pomoći, moj komšija drži auto otpad i sećam se da je ranije rasturio jednog mercedesa 126 i on je na gepeku imao tu antenu, pitaću ga šta je se tom antenom, možda je još ima

Pozdrav
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Kupis bre vhf-uhf Logu za 600 din, kupis jednu ALU cevku, plasticni stalak za suncobran, tri konopca vezana za vrh cevi i za 3 kočića u zemlji, i bog da te vidi :)


Za vrh Loge vezes jedan konopac i zabijes jedan kocic u pravcu predajnika, vezes vrh antene za taj kocic kanapcetom, i usmerio si je :)

Za jednu crvenu si resio problem :D
Poslednja izmena od Sinbad u 04 Apr 2013 18:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Sinbad napisao:Kupis bre vhf-uhf logu Logu za 600 din, kupis cevku, plasticni stalak za suncobran, malo konopca vezana za vrh cevi i za 3 kočića u zemlji, i bog da te vidi :)
A ima i dvostruku ulogu - služi i kao gromobran :D
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Pa da :D. Ako te gadja grom gadjace te i bez antene :)
Kad se mora, nije teško.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

ja imam logu 3 na krovu, fiksna je, ako ima sugnala pre nego sto se lociram pustim tv na automacko tretrazivanje da memotise kanale, kad nadjem dobar sugnal u tom polozaju se parkiram ako je to izvodljivo, da imam originalni nosac antene sa okretanjem iznitra bilo bi pravo resenje
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Problem je sto neces naci digitalne kanale ako ne znas u kom pravcu je predajnik.
Jedino ako ga vidis na nekom brdu, pa usmeri na njega onda ces uhvatiti kanale. Zato je dobra kruzna antena jer je svejedno iz kog pravca dolazi signal.
Jbg nije to bas tako jednostavno.

Zato postoje namenske antene za kampere i brodove, koje se same rotiraju i koje same traze izvor signala i ako ga nadju onda se zaustave, a tvoje je samo da skeniras kanale na TV-u.

Slikacu ti moju antenu na prikolici pa da vidis kako to izgleda.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Postavi par slika Sinbade, i drugima može koristiti
Odgovori