TV ANTENA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Evo kako to izgleda:

Slika

Slika
Kad se mora, nije teško.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

e to je to, prava stvar
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

To je teh. Iz 2000.
Svaka danas antena sa stapom ili teleskopom ima 360 stepeni opseg i ne izgleda kao lavor na krovu.
Mozda bi ti resenje bolje bilo kad vec imas toliku antenu da je zamenis za "GRID" antenu ,jednim udarcem si resio tv +satelit+internet+sve na maternjem jeziku.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Prijatelju! Antene su mi struka! A taj koji bude izmislio "GRID" antenu koja istovremeno prima i TV i satelit i WI FI internet... , taj bi odmah dobio 3 Nobelove nagrade i to na svedskom jeziku! :)

Izvini Gros, ali uz sve postovanje, ti si tako nesto sanjao izgleda!

P.S. Uz pomoc koje metafizike bi ti primio jedan, horizintalno polarizovan, digitalni ili analogni TV signal ili WiFi signal, uz pomoc vertikalne stap antene koju si pominjao?! :)

Radio talasi su isti od postanka univerzuma, a ne od 2000-te! :)
Poslednja izmena od Sinbad u 09 Apr 2013 17:56, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ma neljutim se niti namecem znanjem , jednostavno tehnologija ide napred , kad uhvatis internet uhvatio si. X kanala tv , koristis google , navigaciju , mape , informises o pozicijama
ako se nalazis u tudjim gadovima,gledas filmove, koristis Skajp, kontaktiras forum kamping kluba srbije i to sve mozes na srpskom.
Dal da saljem linkove ili svi imamo svoje favorite .
Ko koristi internet kao ja skoro 18h dnevno sigurno zna sta pisem , a napamet mi nepada da vrtim logo antene . .. .

Ne ljutim se! Sta god napisao, veruj
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Onda se nisi dobro izrazio. To je internet antena, a preko intrneta onda mozes da da gledas tv i satelitske kanale... Tako moze!

Mi smo ovde pricali o prijemu TV signala a ne interneta.

Mada i to tvoje resenje je OK ali ako pronadjes dovoljno snazan internet signal sa dovoljnim protokom, za gledanje TV-a. A takvog neta u Grckoj a da je besplatan, najcesce nema.

Deli linkove koje imas. Ima uvek zainteresvanih! :D
Poslednja izmena od Sinbad u 09 Apr 2013 23:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
DrMiki
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 02 Jun 2011 07:59

Post od DrMiki »

Pozdrav. Ja prodajem polovnu radio tv antenu Sony za kampere, prikolice...Radi na 12v, uz ispravljac moze sluziti i kao kucna.Cena 30e.
SlikaSlikaSlika
0654474101 Milan
Poslednja izmena od DrMiki u 09 Jul 2013 09:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Pozdrav svima.Na redu mi je kupovina tv-a i "kumulatora" pa vam se obracam sa jednom nedoumicom.Imam mogucnost da povoljno dodjem do led-a vece dijagonale,u pitanju je 20 inch-ni(iskreno se nadam da njihova potrosnja nije mnogo veca od pomenutog modela qadro cb 11).U specifikaciji nisam pronasao mogucnost rada na 12v.Ima li neka mogucnost interne prirode za rad na 12 v ili mora preko invertora.Treba li koristiti sta za stbilizaciju napona bilo za direktno prikljucenje,bilo za varijantu 12-inv 220(zbog pada napona u celijama usled praznjenja).Akumulatori-gel ili obican duplo vece snage,neki okvirni budzet je oko 15-ak hiljada,i koliko ah preporucujete?
Poslednja izmena od Takonac u 22 Jan 2014 17:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

http://www.glomex.it/product_details.as ... d=v9125/00

jel koristio neko ove glomex antene (360*) na kamp vozilima, vidim nauticari ih hvale ima ih po nautickim radnjama. kakva ke van vode posto na vodi su neke refleksije i vaze druga pravila
Poslednja izmena od driver57s u 23 Jan 2014 00:03, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Takonac napisao:Pozdrav svima.Na redu mi je kupovina tv-a i "kumulatora" pa vam se obracam sa jednom nedoumicom.Imam mogucnost da povoljno dodjem do led-a vece dijagonale,u pitanju je 20 inch-ni(iskreno se nadam da njihova potrosnja nije mnogo veca od pomenutog modela qadro cb 11).U specifikaciji nisam pronasao mogucnost rada na 12v.Ima li neka mogucnost interne prirode za rad na 12 v ili mora preko invertora.Treba li koristiti sta za stbilizaciju napona bilo za direktno prikljucenje,bilo za varijantu 12-inv 220(zbog pada napona u celijama usled praznjenja).Akumulatori-gel ili obican duplo vece snage,neki okvirni budzet je oko 15-ak hiljada,i koliko ah preporucujete?
imam lcd (nije led) 15inca 4:3 potrosnja 3a na 12v direktno (preko osiguraca 10a) spojen na akumulator
u pocetku mi je isao preko pretvaraca sto je dodatno komplikovalo instalaciju+ buka od kulera, iskljucivanje pred spavanje... sad bez invetora je sve mnogo lakse i konfornije, pogotovu kad idemo na spavanje i ujutru kad se budimo samo podesim tajmer i ne ustajem iz kreveta
antenu imam jos uvek logu 3 fixnu na krovu, ali sam u potrazi za nekom ozbiljnijom koja skuplja signal 360*
kad opadne napon u bateriji (akumulatoru) 50% na kontrolnoj tabli (nisam precizno merio sa unimerom koliko je to volti) on se sam iskljuci, cim upalim motor i krene punjenje opet funkcionise
imao sam startni akumulator od 100aha (onaj koji pokrece motor) i izdrzavao je sa optimalnom potrosnjom 2 - 3 dana leti a zimi 1 dan bez dopunjavanja
sad imam 2x 60aha ali gel doduse polovni su ali duplo i vise od toga izdrzavaju pogotovu zimi kad potrosnja struje raste, a kapacitet opada
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

driver57s napisao:http://www.glomex.it/product_details.as ... d=v9125/00

jel koristio neko ove glomex antene (360*) na kamp vozilima, vidim nauticari ih hvale ima ih po nautickim radnjama. kakva ke van vode posto na vodi su neke refleksije i vaze druga pravila
Ovo je pravo pitanje za Peru Garmina, valjda će da se javi i da nam objasni iz prve ruke, on je ionako distrubuter Glomex-a za SRB.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

driver57s napisao:
Takonac napisao:Pozdrav svima.Na redu mi je kupovina tv-a i "kumulatora" pa vam se obracam sa jednom nedoumicom.Imam mogucnost da povoljno dodjem do led-a vece dijagonale,u pitanju je 20 inch-ni(iskreno se nadam da njihova potrosnja nije mnogo veca od pomenutog modela qadro cb 11).U specifikaciji nisam pronasao mogucnost rada na 12v.Ima li neka mogucnost interne prirode za rad na 12 v ili mora preko invertora.Treba li koristiti sta za stbilizaciju napona bilo za direktno prikljucenje,bilo za varijantu 12-inv 220(zbog pada napona u celijama usled praznjenja).Akumulatori-gel ili obican duplo vece snage,neki okvirni budzet je oko 15-ak hiljada,i koliko ah preporucujete?
imam lcd (nije led) 15inca 4:3 potrosnja 3a na 12v direktno (preko osiguraca 10a) spojen na akumulator
u pocetku mi je isao preko pretvaraca sto je dodatno komplikovalo instalaciju+ buka od kulera, iskljucivanje pred spavanje... sad bez invetora je sve mnogo lakse i konfornije, pogotovu kad idemo na spavanje i ujutru kad se budimo samo podesim tajmer i ne ustajem iz kreveta
antenu imam jos uvek logu 3 fixnu na krovu, ali sam u potrazi za nekom ozbiljnijom koja skuplja signal 360*
kad opadne napon u bateriji (akumulatoru) 50% na kontrolnoj tabli (nisam precizno merio sa unimerom koliko je to volti) on se sam iskljuci, cim upalim motor i krene punjenje opet funkcionise
imao sam startni akumulator od 100aha (onaj koji pokrece motor) i izdrzavao je sa optimalnom potrosnjom 2 - 3 dana leti a zimi 1 dan bez dopunjavanja
sad imam 2x 60aha ali gel doduse polovni su ali duplo i vise od toga izdrzavaju pogotovu zimi kad potrosnja struje raste, a kapacitet opada
@driver Ajde ti objasni ljudima kako se najlakše usmerava fiksirana loga na kamperu :)
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Jader napisao:@driver Ajde ti objasni ljudima kako se najlakše usmerava fiksirana loga na kamperu :)
prosto da prostije nemoze biti, obrces kampera oko svoje ose i juris sigmal. recimo gledamo jedan kanal, hocemo da gledamo drugi zacas okrenimo kampera prema predajniku, zena provuce glavu kroz siber i preko loge nisani predajnik na brdu, precizno mi dostavlja ugau zaokretanja vozila i nivelaciju, e onda ja po zadatim koordinatama usmerim vozilo, i to je sva matematika. moslim da je to lakse nego pentrati se po krovu i vrteti antenu. e da umal da zaboravim i decu koja u prosesu traganja za signalom vicu "dobro je... e malopre je bilo bolje, ajde vrati malo nazad...." i tako ti mi u potrazi za signalom se vrlo lepo zabavljamo



sad bez sale pre nego sto se motor ugasi zena ukljuci tv i pusti autoacko trazenje kanala, ako stogod ima a postoji mesta za manevar na odredistu gledamo da uklopimo i poziciju i signal, ako ne kako je tako je (bolje nemoze) tu je dvd da prekrati duge zimske veceri, preko dana ga retko ko gleda kao i leti kad smo 90% napolju. zato mi je sad predmet interesovanja ta antena koja skuplja signal 360* oko sebe ima i neki pojacivac oko 20tak db (video sam tu glomex-ovu u nautickoj radnji), e ona bi mi bila " na izvlacenje" t.j. kad se vozimo bila bi spustena sto nize da ne bi je osisao sa granama kao sto sam logu par puta, samo sto logu ispravim alu zice i idemo dalje, a kada stojimo onda bi je podigao pola metra iznad kampera zbog boljeg prijema. taj mehanizam za podizanje i spustanje bi se upravljao sa zemlje jer penjati se svaki put na krov je mucenje, zato mi je loga sad fiksna na krovu
Poslednja izmena od driver57s u 23 Jan 2014 22:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

@driver57s oduševio me tvoj sistem usmeravanja antene, zato sam i hteo da to podelimo :)

Što se tiče teme TV-a, svojevremeno sam kupio LCD 10,4 " koji radi na 220/12 V, ima štap antenu + magnetnu i ugrađen DVD i poprilično sam zadovoljan.
Ima analogni + digitalni prijemnik DVB-T koji na našem području nije upotrebljiv. Čita kartice i USB. Plaćen je oko 100 jura.

Evo i slike

Slika
Poslednja izmena od Jader u 24 Jan 2014 22:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Pozdrav svima.Kakva su vam iskustva sa prijemom nasih digitalnih kanala u inostranstvu preko satelita?Koji nasi kanali mogu da se gledaju(u Grckoj konkretno),i da li je moguc prijem istih na obicnu logu uz koriscenje nekog dvbt2 dekodera,ili mi treba jos nesto?
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori