SOLARNI PANELI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

nekako se provukla tema o solarnim panelima JEFTINIM .
Nebi pisao ovaj tekst da sam u dilemi da li je jeftino dobro vec sam u saznanju kolike su prodajne marze u zemlji Srbiji.
Dosao sam do saznanja koliko kostaju kod nasih komsija Rumuna i tek na pocetku istrazivanja podeli cu informaciju sa vama koju cu jos zasigurno dobro razraditi i ako je istina sto pise odvozacu se da sebe castim sa jednim takim uredjajem.

http://www.casesolare.ro/casesolare.ro/ ... 1e7cfe00fa

Slika

Vidi se da je cena verovatno sa porezom po w=2.37
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

istrazujem i vidim da su kod nas cene 3eu. po w dali neko od clanova ima saznanja kako do dobrih jeftinijih panela... nek ostavi neki pisan trag.
Pozdrav
Poslednja izmena od groskamper u 15 Nov 2010 15:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lom ajde da zapocnemo ovde pricu o panelima jedino sto mi nije jasno gde je ta pijac Ilinci ? i kad radi ili da formulisemo ovako cena na pijaci je za malo skuplja nego u Bugarskoj u radnji ili ima neki drugi odnos ?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovo nisu solarni paneli za struju ali je tako dobar rad da nisam mogao da odolim . Napomena kroz sistem prolazi vazduh a ne voda kako sam na pocetku teksta bio zaveden.


http://www.kreni.com/direktorijum/redirect/136381


Slika Slika
Poslednja izmena od groskamper u 16 Nov 2010 18:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Napravili smo pomak , sad znamo kako radi i kako se pravi samo da nadjemo povoljnu ponudu i obogaticemo tehnoloski sadrzaj nasih kampera, naravno ko nije dosad .
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas sam posetio sajam gradjevinarstva . Moja interesovanja su bila i vezana za potrebe kampera , zapravo njihovo eventualno servisiranje a pritom mislim na proizvodjace panela ili sendvic oplate koja je najslicnija onim na bokovima nasih prikolica i kampera . Nemam neki poseban razlog ali saznanje da kod na spostoji mogucnost kupovine po meri i eventualnim ojacanjima me cini spokojnim za neke neprijatne trenutke koje bi mogle da se pojave u slucaju ostecenje ili havarije . Tek zlu netrebalo .
Interesantno je to sto su se kod nas pojavile firme koje prodaju solarne panele i to u prilicnom broju (vise od 10) a sto je kuriozitet vezano za ovu temu prodavala se i masina koja jednostavno laminira celije za solarni panel sa staklenim povrsinama poprilicno jednostavna operacija i za jednostavnu radnu snagu .
Vise nego ocigledno da se ova solarna tehnologija uvlaci sve vise u svakidasnji zivot i ima neverovatan potencijal, jedan od primera je jedan od dilera solarnih panela koji je na svom krovu ugradio 2 kw panela i preko jakih upseva mu radi sva elektronika za kancelarije a tek po zalasku sunca se aktiviraju akomulatori koji su se u medjuvremenu od viska el energije dopunjavali preko dana naravno preko invektora jake snage i tako covek ima licnu dnevnu potrosnju po mom racunu 2kw x 24h =48 kw x 30 dana =1480 kw neznam koja je cena kw sad posto je poskupela ali ako su paneli deklarisani sa radnim vekom od 25 godina bez odrzavanja a sunca ce biti racunica je jasna .
I ako sam malo pod utiskom razvuko temu reci cu ono sto je ustvari sustina SOLARNI PANELI na nasem trzistu su sve jeftiniji sa PDV-om cena sa nekad 5 evra za w at sad sa pdvom svega 2.5 eura Wat pa tako racunica je za panel od 80 w (sto je ekvivalent potrosnje oba fara na vozilu) cena oko 200 eura posedujem telefone i kontakte koje cu upisati ovih dana za ovu temu
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

Zdravo svima
juce mi je stigao ovaj mali panel koji sluzi za dopunu akumulatora preko upaljaca.super je i nije nesto skup.
a izgleda kao na slici
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pojavio se i kod nas slican , na nasem trzistu izgleda kao 2x a4 format papira i u formatu akn torbe koja se otvori na 180' mislim da je 4w
bio u oglasima , al nestao bi sve ili nista , pa se borim za 120w rekao mi Mustang da je to prava mera ako nemoze i vise , pa ove ponude preskacem .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Vidim da se Mustang pojavio na forumu. Pitanje

Ugradio sam solar od 90W. U toku letovanja pregoreo mi je inverter.

Ne znam da li postoji veza ? Kada sam bio na suncu, na kontrolnoj tabli sam pratio napon i punjenje solara. Na suncu je bio mislim nešto preko 14,3v u toku večeri je padao na 13,6 ili 13,7v.

Momci iz Budimpešte su mi regler stavili u sedište ( u blizini akumulatora) tako da ne vidim kako sijaju zelene diode na njemu. Ne znam kako da proverim da li on nakon dopunjavanja jednog akumulatora dopunjava drugi.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Solar koji mi je ugrađen je ovaj:

http://www.campingwelt.at/epapers/campi ... .html#/312

model od MT90

Regler je ovaj sivi, drugi od gore MT200

http://www.campingwelt.at/epapers/campi ... .html#/318
Poslednja izmena od sprinter u 16 Sep 2011 04:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se tiče reglera ima tri diode koje svetle zeleno. Ne znam kako treba da svetle u normalnom radu i sl.

Pomoć prijatelja
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ako nema nekog fabrickog uputstva probaj kod elektricara , eventualno da prekrijes panel nekom krpom i usporedis led lampice sa citanjem volmetra i sam dodjes do saznanja koje su im vrednosti. Samo predlog kako bi mozda ja uklavirio dal i kako pokazuje kad radi.
Odgovori