KAMPER AGREGAT

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ja sam ga koristio samo nekoliko dana i moj je utisak da zadovoljava sve uslove, narocito kada se uporedi sa cenom Honde. Sto se tice buke ja ga nesto cuo nisam ali nije lose malo i da se cuje da ga neko ne bi ukrao (naravno ako ga ne vezujes). Vrlo brzo je napunio akumulatore. Kazem, akumulatore zato sto sam ja ugradio jos jedan dodatni gel-akumulator (nije to nesto preskupo a korisno je). Sve u svemu moja je preporuka da ga kupis, narocito ako ides na skijanja.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hvala na savetu i preporuci .
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U sredu stize Kipor 1000 , obecavam kopletnu analizu ,testove i prakticnu primenu ilustrovanu slikom i filmom na ovoj temi, znaci ove nedelje.
Ipak sam se odlucio da mi prodavac posalje par dana pre puta , nebi bas pravio analize u planini.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ako neko ima ideju gde, od koga i kako da kupim prikolicu koju bih vukao kamperom a da na nju moze da stane Smart (auto). Nesto sam gledao po sajtovima ali to su sve neke stare informacije. Ima jedna Britanska kostala je pre 4-5 godina 3800 evra. Stvarno mnogo. Ne znam da li to neko kod naas pravi?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Neznam da li prave te za smart ali sam video na sajmu neku firmu koja zvanicno pravi prikolice, firma je iz Kaludjerice , ima svoje osovine i izdaje ateste za svoje osovine i gotove proizvode.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sutra idem za Loznicu, prošli put kada sam prolazio iz pravca Šapca, negde na sredini puta video sam firmu koja se reklamira i drži prikolice jednosovinke. Uzeću telefon, pa ih ti kontaktiraj.
Zašto ne proveriš sa nekim od manjih uvoznika auta. Često viđam kombije koji vuku sa sobom prikolice sa autima na njima. Koliko se sećam uglavnom se radilo o malim dvosovinskim prikolicama, a za njih je potrebna C kategorija. Ukoliko si zainteresovan za kupovinu polovne, mogu da se raspitam kod par ljudi koji su radili sa autima, a sada zbog ove krize više ne rade.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Nije mi bitno da li je polovna ili nova,sustina je da je do 3m da moze Smart da stane. U nekom od starijih brojeva slovenackog Avtodoma sam nasao da ima neka prikolica ,tada je prodato oko 400 kom. u Evropi a proizveli su je Englezi cena je 1400-1600 funti. Nazalost nema blizih podataka. Nasao sam neku nasu ali one su 4m i kostaju preko 3000 evra. U svakom slucaju, polako se raspitujem, nije mi hitno, planiram do proleca (do sajma automobila) da se kompletiram. Ako imas neku informaciju (moze i polovan Smart), javi i hvala ti.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dobar ti je izbor, SMART umesto mopeda. Ipak, smatram da ljudi koji do sada nisu vozili motore da bas ne moraju ni sada. Sa autom je udobnije i sigurnije. Zbog optercenja kampera mislim da je bolje uzeti dvoosovinku. Pikolica se bira prema tezini i duzini vozila. Mislim da su najupuceniji ljudi iz FADIP-a Becej, koji jako dugo prave prikolice. Osovine su im proverene, nemacke Knott.
Ako hoces polovnu, u oglasima imas kontakt sa Stefanom, nemcem koji zivi u Beogradu i koji otvara biznis uvoza polovnih kamp prikolica i specijalnih teretnih. Zovi ga. Upoznao sam ga u nedelju na Adi ispred Golf kluba na sastanku u mom kamperu povodom saradnje. Ili. www.mobile.de nezaobilazan sajt.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Hvala na informacijama. Nije mi samo jasno u kojim oglasima imam kontakt sa Stefanom?
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Agregat je stigao , toliko je istumban u transportu AKS -A DA JE ISCURILO I ULJE I BENZIN

Slika
Poslednja izmena od zoranGROS u 11 Maj 2010 01:39, izmenjeno 1 put ukupno.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Pobeze stranica , kada sam sve doveo u red dosuo ulje i dopunio bezin , upalio radi . I sad od srece polako se pretvarao osecaj u sumnju i na kraju konstataciju da ne pravi struju. Pozovem prodavca savetuje mi da pogledam da se zbog transporta nesta nije otkacilo (zbog transporta, ako ne zameni ce mi na putu za Kopaonik , on je u Vrnjackoj Banji. Sat se trudim da pozitivno razmisljam o zavrsetku ove kupovine u nadi da ce lepi moj agregat proraditi !!!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zameni mi je prodavacmoj agregat za drugi takodje nov ,posto cim sam otvorio kutiju video sam da se prosula sva tekucina iz njega , ulje ,bezin to je imalo verovatno za posledicu da radi motor ali nije pravio struju.
Kako sreca prerlazi u neko drugo stanje da ne opisujem i sve do ponedeljka dok ga nisam zamenio.
E sad kako radi , pa nije besuman , ja ga koristim za napajanje 12v u nadi da koristim tog trenutka potrosace a viskom struje da osvezi akomulator stambeni. Pimetio sam jednog momenta kad je bio prazan akomulator (javlja mi tu informaciju invektor kratkim konstantnim piskom) ukljucio sam tad agregat u opisanom rezimu i nakon 1h ugasio agregat da vidim koliko je napunio akomulator stim sto sam ostavio iste potrosace. Radilo je sve jos pola sata .
E onda sam uzeo uputstvo i polako citam da se za dc (12v) struja koristi polozaj prekidaca suprotan od -silence- mod.
ili srpski on ima rezim na pola gasa kada koristite struju 220v manju od 500w a nakon tog opterecenja automatski sam prelazi u -ne silence- mod , sto zahteva i za 12v. Da se cuje jace nego u proslom opisu cuje se ali proizvodi vise struje koja se akomulira.
Definitivno je najbolje da dan putujes dan odmaras, ispraznis akomulator pa opet putujes .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nisam rešio način dopunjavanja baterija. Čitajući forum ima dilema između solarne ćekije i agregata. Agregat je u redu, ali ne postoji nečujan i kao što kaže Marta mora biti "vezan" za kamper. Ja ipak nameravam da ugradim solarne ćelije. Ima li neko iskustva da li to mogu ugraditi ovde u Srbiji , ili moram otići u SLoveniju?
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Moja iskustva su sledeca: Prvo sam (pre godinu i po dana ) ugradio solarnu celiju i to u centro vacanze strada per lagheti 1 34015 Muggia -Trst. Nalazi se bukvalno sto metara od bivse granice Slovenije i Italije-tamo radi Slovenac-Robi , razume nas jezik cak mi se cini da odmah skidaju 20% za delove koje ugradjuju a dosta su im povoljne i ostale stvari. Evo i tel. 0039040231711. Potom sam kod stadora ugradio i dodatni gel akumulator od 80Ac (to je isto bilo nesto povoljnije). E, sada, dosta se isplati jer ja struju uopste ne uzimam cak i kada sam u kampovima (a tamo sam cesto)-osim kada je kamping- cek u pitanju jer je u 14 evra uracunata struja. Dakle generator (koji je isti kao kod Groskampera-1kw), za koji sam do malopre mislio da ima 2kw-toliko ga koristim da sam i zaboravio snagu nosim samo u teskim zimskim uslovima i meni je prosle godine na Rogli radi samo 30-40 min. i imao sam dovoljno struje za dva-tri dana bez dopunjavanja. Jos malo pa cu sa cenom biti na nuli.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Imas temu solarni paneli stavi sam tamo adresu u zemunu Altina firma ugradjuje koliko god hoces na krovu sa pratecom opremom ,objasnjenjem i tehnickom podrskom.
Odgovori