KAMPER AGREGAT

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Citam uputstvo za rukovanje malog agregata. Kazu da postoji mogucnost da prilikom koriscenja napona 220v moze istovremeno da se prikljuci i napajanje dc ili ti 12v. Osigurac za DC napon je 6 A tako da me cudi da je MARTA napunio makomulatore za 30-40 minuta, meni se cini da treba vise vremena ili korisri interni ispravljac sa 220v ulaznim naponom a sa izlaznim DC naponom jace amperaze.
Verujem da je kombinacija+ solarni paneli prava stvar. Malo cu sacekati rodjendan da ne preteram sa ''igrackama''
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pregledavanjem nekih sajtova sa Kineskim kamperima jednog trenutka sam primetio i izdvojio iz reklamnog video snimka agregat kao sastavni deo kampera
Slika
Da li ovo ima realnu osnovu sobzirom na gabarite ovog na slici agregata . Moram reci da su nasi invektorski mnogo manji i tisi pa neznam da li bi ta pozicija bila ok ???
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne vidi se na slici baš dobro. Ja mislim da je pozicija agregata kada je u radu, u kamoeru neodgovarajuća.

Prvo, čuje se, drugo izduvni gasovi uvek idu gde su usmereni bez obzira na vetar i treće, vibracije od motora.

Ne vidim efekat ovakve ugradnje. Kada agregat radi, mora da se drži otvoren poklopac, a to opet znači mogućnost krađe. Kada ne radi, ne znam zbog čega ima samo za njega odvojen odeljak, možda zbog mirisa. To je u redu, ali gubi se na prostoru, koji je uvek dragocen.

Ja sam nameračio da oko agregata obavijem dva metalna flaka sa osovinama, da se mogu razdvojiti, a da za flak zakačim lanac koji ću drugim krajem pričvrstiti za kamper. Ima da izgleda kao da sam kuče vezao za kamper, ali teško da će mi ga neko odneti, ili će se bar namučiti.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ocigledno si se nosio idejom MOJ I BOZIJI
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Šta da ti kažem, opreznost je majka. Mogu samo da zamislim kako nekog brđanina, ili nekog trećeg, samo može da zasvrbi dlan, kada ugleda neobezbeđen agregat na izvolte.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Videces onaj novi koji si kupioagregat Kipor ja sam ga koristio zimus uglavnom po par sati ustvari evo godina potrosio sam tacno 10 lit. goriva
Vadim ga iz boksa po potrebi , jedino mi muka kad bi da usnim a moram da ga vratim u boks tad bi mi tvoji lancici svakako dobro dosao.
Pozdravljam te do sutra zatvaram kafanu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav,
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I samo što se tiče korišćenja agregata zimi. Ja sam ga palio kada se vratim sa staza, negde oko 18ha, radi jedno sat vremena ( istroši jedan rezervoar ) i dosta dopuni akumulatore.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

kako istrosi rezervoar za sat .
Ako radi tako da je ukljucen na 220 v moj kipor koji je do 1 kw jedva da radi malo vise od ler gasa a to regulise sam automatski po potrebnoj potraznji napona koji koristim , ukoliko ga koristim sa izlazom od 12v koji odma i akomulatore dopunjuje onda je rezim rada oko 50-60 % snage agregata.
Potrosnja je inace izuzetno mala jedva sam potrosio 10 lit od kad ga posedujem .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam Kipor-a kupio pre mesec dana. Pre njega pozajmio sam od prijatelja agregat, Hondu od 2,6KW.

Ovaj Kipor koji sam uzeo je od 2kw i on će takođe trošiti više od onog od 1kw.

Sad , što se potrošnje tiče, nisam merio, da li sam sipao pun rezervoar ili nisam i koliko je baš vremena prošlo, aloi sam čekao da se motor "zakašlje", da bih izašao na marz i ugurao ga u boks.
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Hteo bi da pitam Mustanga, pisao je odavno o klimi sa pogonom na alternator i solarni panel. Kolika je jačina klima uredjaja i koji je pretvarač u pitanju i da li može da li može ona da radi bez solarnog panela ?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nisam pročitao to od Mustanga, ali sam se našao prozvanim da odgovorim
Klima preko alternatora može da radi ako ima dovoljno struje (ampera). Ja sam u tu svrhu dodao još jedan alternator od 90 A pa ukupno imam (90+90 A). Naravno to je jednosmerna struja napona od 12 V. Da bi klima uređaj od 220 V radio potreban je invertor 12-220 V. Tu je sada bitno koliko je jaka klima, ja sam stavio sedmicu (koju sam jedva našao, split sistem), a ona troši oko 800W. Ako se neko buni 800 W / 220 V = 3,6A ali kod napona od 220V, pošto je na alternatoru 12 računica je malo drugačija 800 W / 12 V = 66 A, plus potrošnja pretvarača. Poenta je da solarni paneli ne mogu da pokrenu klima uređaj, a ni samo jedan alternator. Za dodatnu klimu potreban je i dodatan alternator + pretvarač napona (invertor, konvertor najmanje 1000 W ili jači, mislim da je dobar 1500W, da ne bi pregrevao) i sve to ukoliko se nađe slabija klima. U potrazi sam našao i trojke i petice, ali su namenske za kamione i cena im je prilično velika. Trojka troši 300-400W, petica 500-600W (vati). Uz to još napomena da alternator prilikom rada kada je pod opterećenjem, takođe opterećuje motor i naravno povećava potrošnju slično kao i kompresor klima uređaja na kaišu kod fabrički ugrađenih klima
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

A da otvoris prozor mozda se razladis , probaj takodje poput azijata sa jednim asihronim ventilatorom . ili se pred spavanje dobro "izmoris " pa hteo ili ne san ce na oci da dodje a tad vrucina nesmeta.
Salim se malo alternativa takodje moze biti i mali agregat tipa "kipor od 1000 ili 2000W" oni su poprilicno tihi "besumni" a proizvode tebi dovoljno energije
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ne znam da li ti je nužna stacionarna klima, probaj sa motornom klimom.
Dobra stvar je i turbovent, mislim da ga ima ugrađen Marta na svom kamperu, treba čuti njegova iskustva.

Evo ti link ka jednoj poluklimi , čovek iz Kraljeva nudi dosta polovne opreme za kampere i kamp prikolice.

Pozdrav

http://www.kupujemprodajem.com/oprema-z ... d=11244777
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Hvala Groskamperu i Sprinteru na savetima. Pošto sam kupio kamper sa već ugradjenom kućnom klimom Midea 9 najverovatnije da ću se opredeliti za agregat "Kipor 2000W". Vidimo se na Grzi pa ćemo popričati detaljnije. Pozdrav.
Odgovori