KAMPER AGREGAT

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Ovih dana sam bio u razmisljanju o solarnim panelima i tako u razgovoru sa starijim kamperistom po stazu provucem pricu o panelima .Gospodin je inace profesor i tehnika kao i nova tehnologija mu nisu strane teme . Kako sam rekao da je to pozeljan izvor za planinu i staticne destinacije savetovao mi je nabavku agregata . U tu kategoriju je smatrao novu invektorsku generaciju od 50 ccm 4.taktni "besumni" aja bi rekao tihi i na moje insistiranje i malu sumnju pokazao mi mali kofer sa agregatom.
raspitujuci se po trzistu srbije naidjoh na hondu sa tim karakteristikama cena 85000 !!!
i jos jedan njemu slican model ili istih karakteristika covek iz vrnjacke banje prodaje za 350 e nove
http://www.kipor.com/prouducts_detail.asp?info_id=446

AGREGATI besumni 1kw 350 €, 2kw 550 €. 063/82/9-5789

slika :
Slika
Poslednja izmena od zoranGROS u 11 Maj 2010 01:36, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Gde bre nalazite ovako povoljne stvari?? HONDA agregati su X 3 ili X 4. Svaka cast.
Ovo su pravi efekti foruma. INFORMACIJE SU MOC.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja imam mali agregat od 850 W. Nije bas malosuman ali posluzio je dok nisam imao solarni panel. Agregat je stvarno dobra stvar i to posebno nova generacija sa cetvorotaktnim motorom koji trose bezolovni benzin i rade na inverter principu (honda). Mogu da napajaju sve potrosace pa i klimu odgovarajuce snage.
Medjutim ja sam odustao od agregata jer sam uvek imao malih problema. Koliko god sam agregat odrzavao cistim uvek mi se u kamperu osecao miris benzina, sto od njega sto od flasa i kantica sa benzinom. Leti, na vrucini se sire isparenja od benzina i tada se najvise osecao neugodan miris. Kad mi je najvise trebao nisam mogao da ga koristim: ili sam u malo urbanijoj sredini ili je neki kamper suvise blizu ili sam jednostavno osecao da nekome smetam. Najvise mi je smetalo sto nisam mogao napajati klimu u voznji.
Sada mi klima u voznji radi preko pretvaraca direktno na alternator kombija. Bez rada motora iz akumulatora i solarnog panela moze raditi oko 2h sto se ispostavilo sasvim dovoljno dok su prozori kampera zatvoreni. Kad se parkirate i otvorite sve, klima vam vise i ne treba.
Omnia mea mecum porto
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Da malo doprinesemo temi. Ugradio sam krovni ventilator (turbo vent), radi na 12 v i zavrsava posao. Mislim da je kostao oko 200 evra sa ugradnjom mada neko malo spretniji moze i sam da ugradi, postoji cak i upustvo u jednom od brojeva slovenackog casopisa AVTODOM. Raznisljao sam o ugradnji klime ali kada sam shvati koliko malo napona daju u mnogim kampovima besmisleno je. A ovaj krovni ventilator je sasvim dovoljan.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Kako to mislis administratoru gde se kupuju agregati,ovaj na slici od 2kw sam kupio na pretproslom sajmu, donosio onaj Slovenac sto je bio sa Frenkom. Cena je bila 500evra. Koristio sam ga samo jednom u februaru na Rogli i mogu reci da je to bas korisna stvar. Naravno da solarna celija ne moze zimi da postigne a njega sam ukljucio 30-40 minuta cetvrtog dana na planini.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mogu vam reci da me je agregat spasio 2 puta. Jednom sam u Grckoj bio u nekoj pustoj uvali gde 2 dana niko nije prosao a koja je bila udaljena oko 5 km od glavnog puta. Deca su se igrala u vozackoj kabini starog ford tranzita i slucajno na volanu ukljucila svetla. Naravno akumulator se ispraznio na ''0''. Solarni panel nisam imao a nikog 2 dana na vidiku. Posle 2 sata rada agregata i punjenja akumulatora uspeo sam da upalim motor i krenem dalje.
Drugi put na Kopaoniku. Jedan od grejaca na motoru je izgoreo, temeratura -8C. Nisam znao zasto motor nije hteo da upali pa sam verglao dok se nije akumulator ispraznio. Mrak je, oko 10h nigde nikog. Dok je agregat punio akumulatore otkrio sam gde je greska, zamenio grejac i posle sat vremena rada uspesno upalio motror.
Srecem paznju svima koji imaju kombije sa dizel motorima da uvek zimi imaju rezervne grejace jer su mi kod sledeceg odlaska na Kopaonik otkazala jos 2. Vrlo lako se menjaju, nesto kao svecice kod benzinskih motora. Potreban je standardni komplet alata za zamenu i malo strpljenja.
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Marta, nisam popio memoril pa zaboravih desavanja na sajmu i ponudu agregata. Srecom tu si ti.
Nego, hajde da utvrdimo neki termin za novogodisnje vidjenje. Posto mnogi iz mog okruzenja krecu na skijanja i putovanja u nedelju 03.01.10. mogli bi da napravimo kampersko druzenje na Adi u subotu 02.januara ili mozda na Avali ispod tornja???

Predlozite eventualno neki drugi termin.

Ja cu od nedelje, svake nedelje, bez obzira na vreme, biti na Ada Ciganliji ispred Golf kluba od 11h do 14h na sportskim aktivnostima sa kamperom i decom. Dobru kruskovu rakiju i meze mozete ocekivati u mom pokretnom domu.
Pozdrav Dusan
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Mi krecemo vec 19 decembra a vracamo se oko 20 januara tako da nismo tu. Mozda se vidimo negde na skijanju u januaru. Ali dobro, bice prilike.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nasao sam mali agregat na yuo tubu
http://www.youtube.com/watch?v=wo7ukh_7 ... re=related
nemci testiraju veci mdel od 2 kw
http://www.youtube.com/user/KiporORG#p/ ... 9Ara4b1fYA
ispada da mali nije anonimus
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li neko moze da mi razjasni sta pokusava da demonstrira onaj nemac sa video klipa u kome se vidi agregat i dve kantice? Nisam bas najbolje shvatio.
http://www.youtube.com/user/KiporORG#p/ ... 9Ara4b1fYA
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da mu crvena kantica sa visokim postoljem sluzi kao dodatno gorivo verovatno 5 lit.+ njegov rezer 2.5 lit, autonomija je od vise sati. Sistem creva i punpa drukalica je sa sistema kod vanbrodskih motora utok iz rezervoara da podje gorivo do punpe u motoru. Kasnije kad okrene onu kutiju verovatno sigurnosni nacin voznje kantice sa gorivom u vozilu (pedantno germanski)
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pretpostavljao sam ali nisam bio siguran. Hvala!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas na putu za posao video sam telekomovu servisnu ekipu kod piramide Novi Beograd , otvorili saht i nesta unutra rade. Pored sahta mala honda i 10 ista kao ona iz hondine radnje 85000. din gledam radi na 2 metra od nje cuje se najslicnije onom malom komresoru za punpanje guma (onaj mali iz supermarketa sa prikljuckom na upaljac) Neverovatno tih. Nadam se da ona zuta jeftinija varijanta agregata isto tako zvuci, sto i pise u specifikaciji deklarisana kolicina zvuka na 7 m 53 db. ( iste vrednosti kao kod male honde)
Nazalost nisam slikao i snimio nadam se da cu licne snimke napraviti lepse
Nikako ove robne marke ne svatiti kao marketing vec kao razmena misljenja
pozdrav
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Sto se tice te zute varijante ja je imam, 2kw, tako da mozes i da pogledas kod mene pre nego sto se odlucis da kupis. Naravno, mozes da isprobas, treba samo da se dogovorimo da budem kuci, jer mi je kamper u dvoristu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

2 kw je malo veci i ima nesto vecu kubikazu, da li bi se moglo reci za njega da je tih toliko da se necuje iz unutrasnjosti kampera ?

jeste li zadovoljni, jel imate licni osecaj da je pouzdan i da mozete racunati na njega (recimo u zimskim eksremnim uslovima vise satnoj eksploataciji)

To bi bila prava preporuka !
Odgovori