KAMPER AGREGAT

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja imam Kipor 2000, hoćeš da ga ponesem da ga vidiš uživo?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Tesko je kućnu klimu startovati na običnom agregatu zbog velike udarne struje kod startovanja kompresora.
Kipor je urađen po inverter principu pa i ima neke šanse.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ako je klima inverter tipa onda startuje bez problema i na običnom agregatu.
Omnia mea mecum porto
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Obična sedmica (kućna) startuje sa 2KW agregatom, a i nešto jače klime. Provereno, imam i klimu i agregat
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

danas sam dobio agregat honda mosa ig2000sx probao sam startuje devetku bez problema videcete na grzi samo mi je skladistenje problem koji treba resiti
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ala su vam dobri agregati...
Jel probao neko da startuje 12-ticu?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

miki56 napisao:Hteo bi da pitam Mustanga, pisao je odavno o klimi sa pogonom na alternator i solarni panel. Kolika je jačina klima uredjaja i koji je pretvarač u pitanju i da li može da li može ona da radi bez solarnog panela ?
Miki, tek sad sam pročitao gornje postove.
Vidim da si kupio agregat i nisi pogrešio. Lio je lepo opisao šta bi trebalo da klima radi preko alternatora na 12V.
Moja klima je bila slaba (550W) pa je bio dovoljan originalni alternator od 80A. Dobra stvar u takvoj koncepiji je to što klima može da radi u vožnji,
i još 2 sata bez rada motora na akumulatoru od 180Ah.
Džaba mi agregat i najjača klima ako ne mogu da je koristim kad leti sa plaže uđem u grad i parkiram negde na betonu ili asfaltu a kamper zatvoren.
Tada za svaki kamper tj. ljude u njemu kritičan trenutak, kad se otvore lufteri i prozori druga je priča.
Klimu sam prodao i već 2 godine koristim Turbo-vent sa termostatom i svima ga preporučujem. Njega bukvalno ne gasim, namestim termostat da se uključi kad unutrašnja temperatura poraste više od unutrašnje, solarni panel za to vreme dopunjuje akumulator.
U zatvorenom kamperu na suncu daleko je prijatnije sa njim jer je unutrašnja temperatura tek nešto veća od spoljašnje.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za Mustanga,

Taj turbo vent me baš interesuje, na koju dimenziju krovnog prozora se proizvodi? Pretpostavljam da je 40x40cm.

Kakva su tvoja iskustva sa njim, možeš li dati malo više informacija, kakav je u redovnom radu, efekti koje postiže, kako se montira, cena, gde da se nabavi i sl.
Poslednja izmena od sprinter u 15 Maj 2012 01:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sprinter, pričaćemo kad se vidimo, nemam nešto vremena da pišem.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

ok, dogovoreno
istrle11
Korisnik
Postovi: 29
Pridružio se: 19 Jul 2012 22:08

Post od istrle11 »

Molim pomoć,
U petak idemo pravac Beograd i interesira me gdje se na tom potezu prema Nišu može kupiti agregat marke Kipor IG 2000.
Ako znate neku adresu i eventualno cijenu.
Hvala unaprijed.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Probaj na. 063-8295789
Ja sam kupio kod njega uvozi nove.
istrle11
Korisnik
Postovi: 29
Pridružio se: 19 Jul 2012 22:08

Post od istrle11 »

Ako sam dobro pročitao i razumio ti si kupio KIPOR 2000W i interesira me dal pogoniš klimu s njime.
Ja imam ugrađenu krovnu Dometic 1600 snage 1500w kad se radi o hlađenju.Za grijanje koristi grijač snage 800 wata.
Ne mogu nigdje nači podatak kolko struje povuče kod startanja i dali bi mi bio dovoljan Kipor 2000.
Pa te molim da ako imaš klimu i pogoniš klimu opišeš njene karakteristike.
Jesi li siguran jel je onaj kontakt broj dobar ne mogu stupit u kontakt s njime.
Hvala unaprijed.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

DOMETIC 1600

 Hohe Felixbilität dank zwei Ventilationsstufen
 Geeignet für die meisten europäischen Campingplätze
(abgesichert mit 4-A-Sicherung)
 Leiser Betrieb und schnelle Installation
 Hervorragende Technik: Thermostatische Temperaturregelung
 Umweltfreundlich: FCKW- und FKW-frei
 Schräglage bis 10° möglich
 Für Dachstarken 30 – 80mm

Technische Daten

Kühlleistung (kW) 1.5
Vollast, Kühlbetrieb (A) 2.9
Netzspannung (V/Hz) 230 / 50
Abmessungen (L x B x H) (mm) 980 x 650 x 235
Dachausschnitt (mm) 400 x 400
Nettogewicht (kg) 30
Anlaufstrom (A /sec) 14/0.15
Stromverbrauch, Kühlbetrieb (W) 650
Stromverbrauch, Heizbetrieb (W) 800
Stromaufnahme (A) 4


Nadam se da ce ti pomoci!
Pozzz...........
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ne razumem nemački ali ako sam dobro shvatioova klma na hlađenju troši 2,9 A struje. To znači: 2,9A x 220V = 638W , tako da nema nikakvih problema da agregat ovo pokrene. Prva karakteristika 1,5 KW je kapacitet hlađenja dat u Watima (ovo nije potrošnja struje pošto svi savremeni frigo sistemi rade na principu termodinamike gasova, odnosno apsorbovanja i odvođenja toplote na osnovu promene pritiska za šta se ovde koristi kompresor koji troši dole navedenih 2,9 A na 220 V). Takođe je i sistem grejanja na istom principu sa obrnutim smerom (nikako sa grejačem), pa je mnogo rasprava vođeno kako to da klima npr. 12-tica greje sa 3,5 KW a troši pri tome 1,2 KW struje pa je izgledalo kao perpetumobile, što nije radi se jednostavno o apsorbovanju i sprovođenju toplote na drugu stranu... Možemo dosta o ovome, poenta: klima koja troši 2,9 A pri naponu od 220 V potrebna joj je struja za stalan rad od 638 Wati, ali i nešto više za startovanje kompresora (udarna, trenutna snaga)tako da će 2 KW sigurno da je pokrene. Već sam pisao da moju sedmicu 2KW agregat pokreće bez problema a potrođnja joj je oko 850 W. Takođe ovo može da se dobije i stavljanjem konvertora napona 12 - 220V snage preko 1 KW (po meni bolje 2KW) ima ih u Sofiji po relativno malim cenama. Na ovaj način klima, kao i uređaji u vozilu mogu da rade u vožnji na 220 V (pri radu motora, ali je možda potrebno dodati još jedan alternator ili promeniti postojeći za jači). Rad bez motora direktno zavisi od stambenih akomulatora i njihovog kapaciteta.
Naravno pri radu na 12 V računica je malo drugačija: 638W / 12V = 53,1 A, pa je preko alternatora potrebno obezbediti struju duplo veću od ovog da bi i ostali uređaji radili, kao i odgovarajući prečnik kablova do pretvarača
Poslednja izmena od lio u 08 Avg 2012 09:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori