skuteri

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Da li neko ima iskustva sa skuterima (interesuju me oni tzv.free do 50 kubika koji se samo jednom registruju).Gledao sam u katalogu MOVERE za nosace zate iste skutere. Ako neko nesto zna o tome neka pise.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Moram se javiti na ovu temu u posedu sam jednog takog skutera , kupio sam ga za dobavljanje sitne nabavke vezano za robu koja je potrebna za ugostiteljstvo a objekat mi je na Novo beogradskom keju blok 70 gde je zabranjen saobracaj za vozila. Siroko sam poceo jer razmisljam koliko mi je potrebno teksta da ishvalim to motorce. PA RECIMO OVAKO DA GA NEMA DA NE POSTOJI MORALI BI GA PONOVO IZMISLITI!!
realno nije najlepsi, ima veliku kutiju vezanu iza zadnjeg sedista koja se pretvara u babina kolica sa tockovima , super uvek pali,dobro koci , malo se vise cuje ,trosi oko 1 lit
Ali posto znam da je interesantan za kamper reci cu zbog eventualnih nosaca za njega da je ZACUDJUJUCE TEZAK U ODNOSU KOLIKO JE MALI , vodite racuna o toj cinjenici u koliko vam je bitna .
http://img198.imageshack.us/img198/3636/p4078272.jpg
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Uzvraca pozdrav motociklista u dusi . Dvostruka sam licnost jer sam i kamperista u dusi. Dve duse u jednom telu.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

ajde da malo doprinesem redu na saitu. Vidim da se razvezlo caskanje o skuterima, a ja sam trenutno u toj prici. Tesko je naci skuter od 50 kubika, a da je jak. Trenutno gledam Piaggio Liberty, jer ima i vece tockove sto je bitno za voznju za nas amatere. Jedino me muci ta snaga, mozda uzeti od 150 pa....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve preko 50cm uzrokuje neke dodatne troškove, godišnju registraciju, dozvolu A kategorije, nešto veću potrošnju i sl.

Iz tih razloga ja preferiram skutere do 50cm, samo je pitanje modela
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da po zakonu skuteri od 50ccm nemaju opciju za suvozaca , oni su usli u kategoriju bicikle sa pomocnim motorom i tu se slepaju jer nemaju pedale.
A sad resenje za Vas problem kupite skuter od 125ccm marke tipa pijaggo i naravno posto za njega treba A kategorija skinete oznake za kubikazu i stavite tablice od od pijaggo 50ccm koji kupite slupan ,krs i nikakav prevedete na sebe tablicu zakacite i NIKAD VAS NIKO NECE DIRATI to je trajna registracija nema nikad teh pregleda i slicno . Niko to ne govori a svi to znaju i tako rade, mene naucili klinci iz kraja
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Lepo je imati ovu informaciju, jedino sto me brine je da sve sto znaju klinci iz kraja zna i policija. Al' dobro,videcemo. Nasao sam jedan sajt sa el.skuterima i biciklima. www.eskuter.com ima na njemu bicikla sa baterijom koju sam vec pominjao. Lici na onu sto sam video u Ljubljani u servisu Adrie. Kosta 900 evra ali vracaju pdv tako da ispadne 720 evra. E, sad kineska je pa se dvoumim. Sa druge strane malo sta nije kinesko danas. Sto se tice skutera Sprinter je sjajno opisao osecaj kada sednes sa nekim. Stvarno je neudobno, a Boga mi nesto nisam siguran ni da je stabilno.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Promena tablice je tezak prekrsaj sa kaznom i do zatvora.Ja licno znam za jedan slucaj gde je covek lezao 30 dana a to je uradio da preveze vozilo od tacke A do tacke B,zato pamet u glavu.Ja Piaggo Liberti od 125 ccm vozim po gradu odlican motor i za dvoje.Registracija je 50 e,potrsnja je oko 4 l. a to je kao i skuteri od 50 ccm.Polaganje za A kategoriju nije komlikovano ali...Ako kupujete 50 ccm bolje je dvotakni,vise snage na maje kg.Preporucujem neku Apriliju ili Malaguti.To uz neki kit za povecanje snage ide ladno 100km/h.Drugo moje pravilo je bez ili sa sto manje plastike na skuteru.Pogledajte SASHS MADASS od 50 i 125. WWW.LEO-PARD.EU
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pregledavam ove kataloge sto sam dobio , pazi kako je Svaba napravio malu prikolicu za skuter nista slicno nisam video a izgleda da je prava stvar

http://img32.imageshack.us/img32/8343/prikolica.jpg
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zaista lepo i simpatično izgleda. Pitanje je samo da li je i praktična. Vozio sam godinama auto prikolice, sa jednosovinkama uvek je problem vožnja unazad. Ovako mala prikolica mislim da nije baš zgodna za manevrisanje, naročito za kretanje u rikverc, a što je kamperima vrlo bitno. Osećam da se lako ukosi, a iz kabine je ne vidiš baš dobro zbog male dužine i verovatno joj kasno uočavaš poziciju .

Mislim da je za skutere ipak prava stvar produžena rampa.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sigurno si upravu ovo se primenjuje kada nisi u mogucnosti da opteretis zadnji zid sa 200kg u svim uslovima. Mislim da rikverc kamera realnobi mogla da se uvrsti u osnovnu opremu sto bi olaksalo kretanje u nazad.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Malo da osvežim temu.
Ovih dana tragam za motorom od 50cc.
Sviđa mi se model Piaggio Liberty 50 2t, ili 50s 2t. Ima li neko iskustva o ovim motorima, do koje kilometraze ih kupiti.
Da li je zaista bolje kupiti relativno nov ( cene su rapidno više). Da li ovaj model može da vuče dvoje odraslih, zadovoljnih i podgojenih osoba tipa kamper i kamperka nakon ručka, i to uzbrdo.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sprinter, pozdravljam tvoju ideju za skuter. Najbolji u klasi 50ccm su djilera i piaggo. Dodaću i moje mišljenje: znaš da sam motorist (sada vozim BMW R1100RS). To su prejake mašine, za kamper su najbolje po mom mišljenju 125ccm. Dvotaktna djilera stalker može (iz ličnog iskustva) da poveze dvoje ljudi, ali troši kao moj BMW. Četvorotaktne 125-ice su sasvim konforne da mogu da povuku i izvuku po grčkim uzbrdicama dvoje, jeste malo sporije ali u principu bez problema - ovo isto je za 50 ccm problem (može se desiti da neko ide peške). Oni mopedi koji se voze po Grčkoj su živ primer - uglavnom su oko 100 ccm četvorotaktni. Jedini problem je što za preko 50 ccm mora da se ima A kategorija (odnosno A1). To i nije neki problem pošto je potrebno polaganje poligona i vožnje kada imaš B, a ko se reši za ovo bolje mu je da to uradi pre novog pravilnika o polaganju...
Pozzz
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Statisticki podaci Nemackog ADAC-a kazu da je , verovali ili ne,do 50cm3 najpouzdanija marka
KYMCO- J.Koreja,slucajno sam imao jedan i zato sam i procitao
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Možda statistički, ali dvoje jedva vuče, a maksimalna brzina mu ne dolazi ni do 70, što kod gilere nije slučaj (ide skoro 100) i vuče dvoje po većini uzbrdica. Doduše potrošnja, pregoreli klipovi i karike itd... su nus pojava
Odgovori