Camac gumeni

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

Nameravam da kupim gumeni camac (mali, do 4 osobe) sa motorom. Da li neko ima iskustva sa time. Vidim da medju kamperistima ima i pecarosa, kao sto sam i ja. Ja za desetak dana pecanja u Grckoj uspem da napravim veceru za porodicu(nas 4), nisam uspesan kao kolege. Onolikog sarana sam video samo na slici i u ribarnici.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

U Grckoj mozes svakog dana imati riblju veceru. Mozda ne bas od najkvalitetnije ribe ali na nivou naseg karasa i krkuse. Ja kod nas najvise pecam grabljivice poput pastrmke, stuke, smudja i klena. U Grckoj najvise volim da pecam zargane( kod nas ih zovu iglice). Rastu do 0.6 m duzine i 1 kg tezine. Obicno su komadi do 300-400 grama, vrlo su ratoborne i znaju da skoce i 2 m iz vode.
Omnia mea mecum porto
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Sada ste dotakli moju omiljenu temu.Ja sam nauticki zavisnik.Gumeni camac nosim uvek a ove godine sam vuko kamperom gliser 4.5m.za Grcku.Pecanje u Grckoj je moja specijalnost kako na moru tako i na nekoliko reka i jezera.Na rekama je moguc ulov kapitalnih primeraka,nije potrebna nikakva dozvola,Grci nikad ne love recne ribe.Potrudicu se da postavim neke slike narednih dana.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nemam nikakvo iskustvo na pecanju na moru iz prostog razloga stomoji borvci na moru (odmor) nisu bili takvi da mogu nocivati blizu vode , a dnevno pecanje ne dolazi u obzir na pazi.
Nesto sam i sam pitao pa mi rekose da je ok. Nocu nama na reci znan nacin kao DUBINSKO pecanje sa mamkom mala lignja iz radnje i biprima ,pa ako dodje dodje , nadam se da cu sledeci odmor na oru biti u prilici da budem nocu blizu vode
Ako neko ima savet takve vrste slusam do detalja .

Sto se Sarana tice nije se ni meni desio toliki komad do tada bilo je 3-4 kg i dvaput po 5 kg
ako mogu da kazem definiciju za takav ulov bila bi : JEDINO PRAVILO KOJE VAZI U RIBOLOVU JE DA STAPOVI BUDU U VODI
Da ne prevodim , uspeh jedino zavisi od kolicine vremena koji provedete na pecanju, Ja sam po prirodi posla svaki dan 12 sati na vodi pa kad me uvati sandrc da pecam to se meri u sedmicama.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja imam gumeni čamac sa pentom koji mi više ne treba. Radi se o Maestralu 18s i klasičnoj Penti 4ks sa spoljašnim plastičnim rezervoarom. Čamac nije krpljen u dosta korektnom stanju, penta ispravna korišćenja samo na moru po 20-ak dana godišnje.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bicu iskren hocu da kupim gumeni camac ali video sam ga u katalogu, radi se o super lakom gumenjaku katamaranu sa dva plovka i malim jarbolom kao na daskama s jedrom. Za to cu se obratiti nekim ljudima u gradu koji proizvode , krpe i popravljaju gumenjake ili na sajmu nautike
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Zanimljiva tema. Pisao sam vec da sam ovog leta bio u oblasti Pilio i zapazio sam da skoro svaki kamper je vukao ili imao neki camac. Obala je takva da je dusu dalo za to. U svakom slucaju bilo bi dobro ako moze POSEIDON da nam malo priblizi tu temu. Od toga kakav je gliser, kakao je u voznji, cene kampa......
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Imam Rio Croos 450 sa Yamahom 40,ima ga na internetu,i to je nesto optimalno za more.Gumenjak je dobar ali kada je more mirno.Moja letnja baza je kamp POSEIDON ispod Olimpa izmedju Platamona i Leptokarije tj. mesto SKOTINA.Na 12km od kampa je uliv prelepe reke Pinios do koje se moze doci camcem ili vozilom.Pored desetak kampova moze se slobodno parkirati uz obalu bez problema.Cene kampova su od 20 do 30 e za cetvoroclanu porodicu.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

"Bicu iskren hocu da kupim gumeni camac ali video sam ga u katalogu, radi se o super lakom gumenjaku katamaranu sa dva plovka i malim jarbolom kao na daskama s jedrom. Za to cu se obratiti nekim ljudima u gradu koji proizvode , krpe i popravljaju gumenjake ili na sajmu nautike"


Gde si video taj gumeni katamaran?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ne znam je slucajno ovo sto se meni desava, dobio sam odlicnu ponudu vezano za novi tip sea doo. Savet sad se kupuje ono sto plovi i koristi po suncu.
A najaci argument je da ti netreba ali ajde da ucinis coveku!
Sajkatava
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Maj 2014 17:14

Post od Sajkatava »

Pozdrav svima! Letujem dugo u Grckoj Ove godine bih da nosim camac ali me brinu razlicite informacije. Da li je potrebna plovidbena dozvola? Da li je dozvoljen ribolov iz camca? Da li moze da se kupi dozvola za podvodni ribolov i ribolov uopste?
Nisam nosio camac do sada ali sam i ronio i lovio i niko mi nista nije rekao. U Kavali su mi rekli da nemogu stranci da dobiju dpzvolu za lov iz camca ali da ipak moze da se lovi (rpeca). Da li su oni samo neazurni ili stvarno moze? Kakva su iskstva? Hvala svima!
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Sajkatava,plovidbena dozvola zvanicno treba ali retko ko trazi.Za 15 godina meni samo jedanput,a onda ti traze p.p aparat,prvu pomoc,dimne bombe,svetlece rakete i spasilacke prsluke.Do prosle godine dozvulu za pecanje iz camca niko nije pominjao.Verovatno zbog ekonomske krize u Grckoj upozoren sam da to zadovoljstvo kosta 130 e na godisnjem nivou.Ja nisam to platio,ali nisam ni pecao iz camca,nego sa obale.Nekad sam vidjao vise desetina nas koji smo pecali ali prosle godine se to svelo na par camaca.To ti je moje iskustvo pa ti vidi.
Odgovori