AGREGAT NA GAS -SELF ENERGY-

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Definitivno najkomforniji autonomni sistem napajanja-dopunjavanja kampera elektricnom energijom je ugradnja agregata na gas koji radi automatski. Cim napon padne ispod 10,50 V agregat se automatski ukljucuje i krece proizvodnja elektricne energije od 12V snage od 20 do 25 A. Ne morate da izlazite po snegu, mecavi, vetru da palite agregat na 220V da bi se putem ispravljaca punio sistem od 12 V. Sistem je potpuno autonoman i automatizovan. Dok imate gasa imate i sigurnost u napajanju i odrzavanju svih sistema u kamperu. Ovo je veoma vazno zimi, kada vam sve funkcije kampera zavise od elektricne energije bez koje ne moze da radi grejanje, jer bez grejanja vodovod i kanalizacija su neuporebljivi,....

Proteklog vikenda sam se iznova uverio u ovo sto pisem, jer sam spavao u kamperu na -15 oC gde je povremeno otkazivao stambeni akumulator pa smo morao da palim motor kako bi se delimicno dopunio. Nema struje nista ne funkcionise. Zimi bas i nije svejedno. Hotel je krajnja alternativa ali nakon napustanja vozila sve se smrzava. Pre par godina sam imao takvo iskustvo u Garmisu gde sam posle vise dana provedenih u kamperu sa porodicom usao u hotel sa bazenom kada sam prevideo da se informisem o vremenskoj prognozi. Od 5 oC temperatura je tokom noci pala na ispod -20 oC. Uz pomoc ADAC-a sam upalio motor tek oko podne a kamper sam otopio tek kada sam proveo po podne u Trstu na plus 15 oC.

Italijanska fabrika GASPERINI je pre 3-4 godine na sajmu u Diseldorfu prvi put izlozila revolucionarni proizvod - agregat na gas koji proizvodi jednosmernu struju na 12V koji puni akumulatore snagom od minimum 20 A. Bio sam tada u kamperu koji je imao ugradjen uredjaj i utisak je bio izvanredan. Agregat radi skoro besumno, kao da fen za kosu radi na kraju kampera u najslabijeoj brzini. Vibracije se skoro ne osecaju.Tehnicke detalje mozete pogledati na www.egasperini.it uredjaj se zove SELF ENERGY. Upoznao sam vlasnika gosp. Gasperinija sa kojim sam razgovarao o specijalnim cenama za clanove naseg kluba. Na sajtovima velikih trgovaca cena uredjaja je preko 2200Eur.

Planiram da u svoj kamper ugradim navedeni agregat pa cu ga verovatno demonstrirati na narednom sajmu automobila.
Odgovori