Satelitska KAMPER antena

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pored ovozemaljskih domacih kanala malim antenama pokusavam sto vise da da saznam o satelitskim antenama koje bi primenili za nase kamper potrebe. Krenuo sam tragom tv reklame total tv MOBILNI SET , na reklami se vidi kamper u prirodi sa satelitskim tanjirom, pokusao sam kod par distributera Totala koji su ustvari privatni monteri i usluzno rade za TOTAL, nije im bas poznat taj mobilni paket, ali kako mi posedujemo i invektore ili 220v iskoristljivi su svi elementi standardne opreme.
Vestina bi bila u tome da se nauci pozicioniranje tanjira koji bi najmanji moguci precnik bio 60 cm . isto tako se moze naci na nasem trzistu elektro motora kojima se moze usmeriti tanjir ili konvekter cena od 1000---3000 din , ostaje problem rasklapanje i sklapanje tanjira pre i posle kretanja vozila . postoje i za to neka jednostavna resenja danas mi je Dusan predsednik spomenuo da postoje neka jednostavni primeri .
Isto se mora reci da u slucaju da se koristi Total oni emitovanje vezuju za godisnji ugovor a znamo koliko se koristi kamper dana u godini a opet daju risiver i tanjir u tu cenu na mesecnom nivou oko 700 din. plus 3000-5000din montaza.
To su neka moja interesovanja vole bi da se ova tema dopuni sa nekim primerom koji je realizovan kao i razmisljanjima na ovu temu.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

na lap topu neznam ali na klasičan računar to imam ja montira se kartica sky star ll pogledaj po netu jedan kraj na konvertor drugi u nju program za gledanje se zovr progdvb a izuzetno mali a odličan program za pozicioniranje antene FastSatFinder sretno !!!!!!!!!!!1
rođen da peca osuđen da radi
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

imam problem sa izborom funcionalnog rešenja za satrlitski program u/na prikolici.
čitam vas, ali i dalje ne znam odakle da počnem.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danas sam razgovarao sa monterom ovlascenim za total u principu ovako kaze : moze se koristiti total i za nase potrebe ako posedujemo invektor(uredjaj pretvarac 12v--22ov )potrosnja otprilike 15 w , ubedjuje me da bi vrlo lako naucio da pozicioniram tanjir , jer se preko risivera na tv-u vidi jacina signala, Modem se dobija za djabe startni paket cena mesecno 750 din (svi nasi kanali),+ 2500din startovanje paketa, tanjir se moze montirati sastrane na tronozac metalni ili na krovu (ko ima merdevine) otvoriti ga fizicki a onda iznutra recimo iz ormana okretati osovinu za poziciju.
postoji total opcija da kupite risiver a karticu dopunjavate po potrebi te opcije kod distributera .
Sve su ovo jeftine opcije, one skuplje su u katalogu od---- do 2500e.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odmah u startu da se ogradim, nije mi namera da podrivam temu na bilo koji način, ali moj stav što se tiče kampera i korišćenja istog podrazumeva odlazak i boravak u prirodi, uz dobru klopu, piće, druženje sa osobama sličnih afiniteta i duže obilaske terena gde se lociram. Televizor u kamperu nisam upalio već duže vreme, i nosim se mišlju da ga izvadim načisto i da na njegovo mesto evenutalno postavim mikrotalasnu pećnicu. Kada idem na duže vreme, ne gledam TV (osim filmova preko lap top-a), slušam muziku i to mi je uz mob. jedina veza sa svetom. Na lap topu sam instalirao TV karticu za ne daj bože.
Uobičajeno inače čim uđem u stan palim TV (ako već nije uključen) i bez obzira šta ima na programu, on ostaje uključen.
Toliko mi u kamperu prija taj osećaj negledanja TV uz nekorišćenje daljinskog upravljača, da je to fantastično. TV poželim tek kada se vratim sa odmora i odlaska u prirodu.
Svakome bi preporučio da umesto gledanja Tv u kamperu, vreme provede u šetnji, da "napasa oči" lepotom prirode, da nađe svoje mesto na svakom deliću planine, šume, jezera da oseti lepotu rađanja novog dana u prirodi i sl, TV tu nije potreban, ponesite mp3 a TV BACITE , njega uvek ima kada se vratiš kući. Neću se više oglašavati u vezi ovoga, i kao što sam rekao zaista mi nije namera da na bilo koji način podrivam temu. Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

I samo još nešto, na kampovanje i odlazak u prirodu umesto TV , uvek je bolja opcija poneti i pročitati dobru knjigu
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter potpuno si u pravu sto se tice prirode i potrebe da se uziva u njenom miru i pritom nicim je ne narusavati u njenom skladu.
Ipak postoji u kategoriji kampera grupa ljudi koje ovaj tip vozila koristi u druge svrhe kao upoznati neke druge predele ,drzave i kulture, te razlike mogu biti kod nas i naravno i inostranstvo.
Ja cu sad u svoje ime reci da mi je to ustvari i bio jedini motiv kada sam i mislio o kamperu, da nije te elektronske industrije mnogo bi teze sporije dosao do saznanja kako to drugi rade na primer vise puta spomenuti slovenci( zbog njihovih putopisa o gradovima Evrope da kazem da sam skoro naucio i razumem slovenacki) E sad deo tog tehnoloskog potencijala hocu da nosim sa sobom , jednostavno to sam prihvatio kao moj sastavni deo bitisanja. Ja sam ovo rekao u svoje ime i nikog ne prozivam , vec u daljoj potrazi za jos novim potezem ove teme , super je kad se ima jos sto procitati, dodati i sebe nadgraditi.
Tako sam se obradovao sto se pokrenuo ovaj forum , mnogo je lepse citati na svom jeziku i ljudima u okruzenju deliti iskustva.
Inicijativa da se posete destinacije sa severa i povratak preko (recimo) Amsterdam , Pariz..... i pritom imati slobodu u odnosu na agencijske aranzmane, smrtnicima sa agencijama treba 6 godina da prodju sve to kako je obicaj kod nas da se jednom ili dva puta godisnje putuje.
Nadam se malo vise diskusije na ovu temu!
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

da budem iskren, drage kolege, sptinter je u pravu što se tiče osnovnog opredeljenja za vizuelni doživljaj novih okruženja. Uostalom, ja dosta koristim kameru i prateći fotoaparat, slično našim kolegama u norveškoj isl./mada bez naturizma, jel.../.
Međutim, poželim ponekad da održim imunitet na našu stvarnost kada smo negde na jugu peloponeza, bez znanja jezika isl. taj tv dobija na nekom smislu samo tada, znači u strogo kontrolisanim dozama.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Slažem se i sa Sprinterovim i Grosovim razmislajanjem. Moja zamisao korisćenja kampera je pobeći od svakodnevnih poslovnih obaveza za vikend, otići na pecanje, u prirodu, posetiti razna kulturno-istorijska obeležja , nova mesta i gradove, letovalista, ski centre itd...Mnogo je mogućnosti korisćenja kampera, svako će mu naći pravu primenu.
Kada sam kamperom negde uglavnom sam ispred, slusam muziku ili se bavim nekim trenutnim aktivnostima.TV uopste i ne uljučujem. Ali sto reče Sprinter, TV u kući uključen stalno. Ta navika prenela se i na kamper, pogotovo zimi.
Ovo pisem na Kopaoniku, vreme nije za setnju, nemamo neko drustvo, pa su ova tehnoloska čuda dobrodosla. Bas mi prija ovo ćaskanje internetom u toplom kamperu i na čistom vazduhu. Kod dužeg boravka u Grčkoj, svi se uželimo da čujem srpski jezik pa bi mi tada bas prijao Total TV ili slično. Imam satelitski prijemnik koji ne koristim u kući zbog kablovske, pa sam planirao i nabavku antene.
Na kopaoniku sam obicnom rotacionom loga antenom uhvatio desetak tv kanala sa solidnim prijemom.
Poslednja izmena od mustang u 07 Jan 2010 18:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

U Solunu sam prosle godine gledao mobilni satelitski komplet.Cena je bila oko 100e.Sve je bilo upakovano u kofer srednje velicine ali nisam kupio.To je bilo u Lidl mega marketima.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

imao sam ponudu za taj novac ovde da kupim tako slican komlet i ovakva su mi iskustva u Srbiji jednostavno ne radi tanjir iz tog meni ponudjenog kofera bio je 40 cm f , mi se nalazimo u zoni satelita za najmanje 60 cm f, sem toga bio je risiver koji hvata uglavnom neke free tv stanice na nemackom i slicno tako da sem gabarita koji je zavidno mali pitanje jer je koristan .
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

GROS
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Gros jesi li na poslu??
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ne kuci sutra radim super bi bilo da budes moj gost . Pozdrav
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

ok dolazim na palancike sa sinom Aleksom-3god. skloni lomljivo
Odgovori