SIGURNOSNI UREDJAJI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

I ako postoji tema Bezbednost na putu mislim da je ovo pod oprema , CENA JE MALO BOLJEG MOBILNOG TELEFONA A KORIST, to ce vam reci oni kojima su nekad nesto oduzeli- ukrali-oteli
Ovo je Google prevod pa nemojte zameriti ukoliko je nejasno

GSM Scout GPS ima dodatnih modernih GPS modul sa preosjetljiv SIRF3 prijemnik. Jedinica izvješća putem SMS-a, ako je Vaše vozilo na unaprijed radijusu ukloniti iz svog položaja i pokazuje trenutnu koordinate. Sustav za praćenje plovila, prikolice ili kamp kućicama. Po priloženom senzori oprema otkrije e.g. provale, požara, prodora vode ili druge incidencija. Alarm je odmah poslan putem SMS-a na bilo koji mobilni telefon omogućava da se otpor. Bez ikakvog znanja programiranja sustava prestaje po pozivu broj memorije, pohranjen u SIM kartice i odmah je spreman za uporabu. Quadband GSM modul, iskoristiv u svim prijenosni radio mreže. SIM kartica je programiran od strane mobilnog telefona. Interfaces: 1 informacije za "provala", 1 podatke za "vatru", 1 podatke za "vode", 1 podatke za "ostale incidencija", 2 x relejni kontakti prekidač NO / NC. Napajanje 11-35 VDC, 90 mA.

Isporuka sadržaja: upute za upotrebu, minijaturne antene, minijaturnim odvijačem za obujmice
ADRESA SAJTA i celog kataloga :
http://reimonew.ms-visucom.de/en/47203- ... scout_gps/

SLIKA:
http://img218.imageshack.us/img218/9977/alarmg.jpg


Da dodam da uredjaj kosta 450e
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Mislim da postoji relativno jeftina varijanta zastite kampera-vozila ugradnjom uredjaja za satelitsko pracenje vozila i ugradnjom integrisanog alarmnog sistema za dojavu.
Firma www.certus.rs preko svojih servisa vrsi ugradnju navedenih uredjaja. Cena gradnje uredjaja je oko 3000 din plus alarmni set od oko 150 Eur i placa se mesecno oko 2000 din. Cena nije bas mala ali se svakako isplati za skupa vozila i dinamicne kamperiste i za one koji rentiraju svoja vozila. Na konto ugradnje takvog uredjaja osiguravajuce kuce daju ekstra popuste na osiguranja, pa se u krajnjem skoru sistem isplati.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Postoji jos jedna najeftinija varijanta koju nisam licno proverio ali me klinci uveravaju da radi i da je preciznost na 30-50 m. Radi se o mts opcija prijatelj razumeo sam kao dozvolis uskladjvanje dva broja i potvrdis tu opciju nakon toga pozivanjem na taj broj na tvom displeju se pojavljuje sema grada i kordinate gde se daj drugi tel. nalazi. Naravno da se taj drugi telefon sakrije u vozilu i priveze na napajanje tako da je 24h u funkciji.
Ne znam dali sam uspeo da objasnim dobro ,verovatno bi iz korisnickog servisa mts-a to bolje objasnili ili pitaj te klince kuci. To je najeftiniji sistem sigurnosti , nema opcije raznih senzora osetljivosti,sem pozicije vaseg u ovom slucaju vozila.
Dobro je znati, a koristice ko misli da mu treba.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

Na prvom kamperu sam imao alarm, blokadu dovoda goriva i lavlju kandzu. Obili su mi kamper kada sam spavao u njemu i kada je oko mene na parkingu bilo bar jos 15 kampera.Nisu nikada pokusali da mi ukradu kamper. Na drugom kamperu sam ugradio Zeder i alarm na otvaranje svih vrata, uz to sam smislio neke svoje "fore" za blokiranje vrata.Nisam imao nikakvih problema.
Sada imam novi kamper i verovatno cu ugraditi samo alarm uz neke moje ideje za blokiranje vrata i onemogucavanje paljenja motora.
Naravno promenio sam naviku(sa godinama) i u velikim gradovima koristim kampove ili placene parkinge.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Naucio sam nazalost na tezi nacin da cuvam svoje igracke, necu da detaljisem jer je tuzna prica,da ne ispadne paranoja vrlo smo svesni da se sa bedom, ocajem ,bahatoscu sve vise i cesce susrecemo kao moderno drustvo.
Ideja da se socijalizuje drustvo se otprilike zavrsila sa Maom i Gandijem a nama ostaje da preventivno zastitimo svoja dobra.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da nastavimo ovu temu, kako je s vremenom i nasim strpljenjem tehnologija -elektronika dosla i kod nas (kako znamo ona je nezadrziva i nema granice) vodi je iskljucivo prosirenje ponude i zelja proizvodjaca za profit, svakako da nama pomaze... da skratim pojavila se i na nasem trzistu vrlo jednostavna mala spravica koja pored ponude ima i detaljno objasnjenje za koriscenje nesto poput zataskanog mobilnog telefona, adresa gde sam video informaciju o tom uredjaju je :
http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika ... b-/1324041
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Interesantna spravica, može se slučajno staviti i u ženinu torbu. Jos jedna zanimljiva primena...
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Može, ali ne treba ispustiti iz vida da batina ima dva kraja...
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Znas kako razmislja mudra zena kad uhvati muza da je vara na oci . U takoj situaciji treba postaviti KRUCIJALNO pitanje na koje mudra zena treba znati odgovor !
Pitanje je : ZENO MOJA JEL TI VERUJES MENI ILI SVOJIM OCIMA ?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

To misliš i na one Renoove rečenice iz serije "ALO,ALO"
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

"Alo ALO" ali i ako pomogne u zivotu super , sem toga dobar primer da se oproba licno samopouzdanje .
Slicna situacija je bila proslih godina u mom slucaju kad se nesto smorim i tako mi se ucini da zivot i nije bas darezljiv... u tom periodu sam vozio "R-a" Yamahu sednem i krenem polako pa zavrnem gas 10. minuta , uprpis se lepo i definitivno znas da ZIVOT JE LEP LEP LEP.
Sad sam naucio i netreba mi vise yamaha.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Sto ne kazes ljudima da si presao na glisere.
Posalji mi onaj mejl od predsednika Udruzenja kampera Vojvodine, jer sam ostao bez racunara i podataka. I da planiramo da odemo u posetu sa Winnebagom. Mogli bi dajos nekog pozovemo da idemo kao delegacija na1 dan?
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

ja sam narucio naj noviji sistem FM alarm.koji ima domet do 5km.na daljinskom koji je i prijemnik dolazi ti poruka u slucaju pokusaja u tom slucaju mozes ti da odlucis da li da odes do kampera ili zoves policiju.znaci ima daljinski(koji sluze za otvaranje i zatvaranje imaju i jos puno opcija....pa cak opcija beby sister..za pracenje deteta ostavljenog u kamper dok roditelji prosetaju.
ima cak mogucnost da iz daljine od 5km upalis motor(sto je dobro zimi-da se zagreje)


sta mislite o ovom uredjaju...
cena je od preilike 15000din
bez montaze

Slika



Slika
Odgovori