Generalna opravka motora C25

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Molim da mi neko preporuci gde povoljno mogu izvrsiti osvezavanje-generalnu disel motora C25.
ili je isplatljivije da ubacim jaci remontovani motor.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Radio sam generalnu na dva motora c25, ustvari to su bile masine od cx dizela. Vrlo je jednostavno blok mora da se hilznuje da se vrati na standard to su mi radili ljuba i Bata na Cvetkovoj pijaci remont bloka , ako ne kupis orginal klipove (oko 100e komad kod verana )nemoj da se mnogo nadas, ja sam na klipove iz radnje PCR stavljao turbo karike sastavi 50000 i krs sve u svemu muka ziva sa tim autima sam radio i prelazio ogromnu kilometrazu na kraju sam menjao auto jeftinije je .Savet u isti auto postoji motor benzin 2.0 koristi ga cx refleks stari karburator, isti motor druga grana sa "L"tronik napajanjem goriva -kompjuter od xm koji sam takodje godinama vozio metalna usisna grana postoji mogucnost i jeftinije varijante plinskog napajanja NAPOMINJEM DA SU SVI TI MOTORI OD ISTOG TIPA -BRENDA VOZILA pa nije potrebno atestiranje i motori su na plocicuuu.
Cena za celog xm 2.0 motor menjac kompjuter...500-800e , da dodam da taj agregat ima 110 ks

postoje ljudi u gradu koji imaju delove posedujem dosta telefona , pa opet najbolje ceo auto stranac veruj mii
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Zahvaljujem na iscrpnim informacijama i predlozima. Jos samo da nadjem odgovarajuci motor. Ipak bi uzeo dizel motor jer bi na tehnickom odmah videli razliku i morao bih da ga atestiram. Mozda neku turbo varijantu. Kamper mi je bas tezak i fali mi jos "mustanga", pogotovo kada sam u brdskim predelima.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Ne treba atest bez obzira na vrstu goriva agregata ako potice od istog proizvodjaca (provereno)
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Koliko km ima iza sebe taj motor u c25,sta je problem?Ja imam auto servis,a mislim i isti kamper.Ako mogu da pomognem bar savetom tu sam.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Pokazuje oko 160.000 km. Nisam siguran koliko je presao pre mene. Mislim da mu je pala kompresija pa bih hteo da ga proverim i eventualno zamenom motora pojacam. Jako mi je tezak kamper i putna brzina na ravnom mi je oko 100 km a u brdima ne pitajte.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Ako mu je pala kompresija teze pali i hladan i vruc,i ima potrosnju ulja.Dali ima te simptome?Kilometraza nije velika za taj motor.Tesko je naci dobar turbo dizel te generacije.Ugradnja drugog bi bila realna ako se uzme u komletu sa menjacem u varijanti bezinca ili novije generacije iz Jupera,Boxera,Dukata ali to nekosta malo.Sto se tice brzine to je odprilike to.Moj Autostar ide 130km/h ali mu to nije putna brzina.Intersesantno je da sam prosle godine vuko gliser bez problema mada sam se pribojavao nedostatka snage.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Kolega, koji Autostar imas? Ja sam za mog emotivno vezan i najvise volim da putujem sa njim. Sredio sam mu unutra enterijer, stavio nove jastuke sa bez kozom i pretvorio ga u luksuzni fijaker.
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Autostar 425,1991g. J5 platforma.O sredjivanju tvog znam iz foruma koji pratim neaktivno vec duze vreme.Dali je tvoj na slikama sa susreta u Beogradu?Nego stacemo sa tvojim motorom?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mislim da je uredu da pomognemo ovaj nas sajt sa jos jednom adresom za sve ljude koji imaju citroene, pezoe i naravno dukato kampere radi se o generaciji od 1995--2005 .
Da kazem da je ovaj covek mozda glavni distributerer polovnih delova za ovaj tip vozila. Ili ovako u njegovim hangarima i magacinima u svakom trenutku ima oko 30 kombija nesto je u rafovima a vecina rasuta po placu... Tu se nalaze sve zabice ,limarija i druge potrepstine koje se ne mogu naci po radnjama . Nije mi namera da pravim reklamu nego da spasem forumase majstorskih provizija koje su naravno uobicajene.

ILIJA 063/311-640

Covek se nalazi na Ibarskoj magistrali kodsela Vranic ili blizu ERE
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Hvala na pravim informacijama. Na stara vozila se ne isplati stavljati nove preskupe delove, osim onih bitnih koji se ticu bezbednosti.
Za Posejdona informacija da je moj kamper na slici sa promocije CCB-a. Motor pali i nije sporan ali me ne zadovoljava njegova snaga. Imao sam svojevremeno problem sa zapusenim sitom u samom rezervoaru za gorivo kada sam imao otezan rad motora. Provericu dotok goriva i mozda da izmerim kompresiju.
Odgovori