Startovanje dizel motora zimi

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Mustanze,ne drzi narod u neizvesnosti. Jel si upalio masinu??? Nadam se samo da nije otisla bos pumpa.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Evo izvestaja sa lica mesta. Danas sam zbog posla tek oko 18h počeo da se bavim kamperom. Temeratura +2C. Pokusao sam po Adminovom savetu da ispustim vazduh odvrtanjem jedne od dizni. Primetio sam da je sama dizna puna goriva, međutim kod verglanja je iz cevčice izlatilo vrlo malo goriva i bez nekog pritiska. Pomislio sam odmah na Adminove reči "Nadam se samo da nije otisla bos pumpa"! Opet verglanje i opet nista, ni znaka. Čak ni iz auspuha ne izlaze oblačići crnog dima. Ispitao sam i električnu diznu na samoj pumpi, radi, čuje se skljocanje. Pokusao sam da je skinem da je očistim ali je vrlo nepristupačna pa sam odustao. Setio sam se saveta jednog prijatelja mehaničara da na bos pumpi ima sraf koji treba odlabaviti i verglati da bi se izbacio vazduh iz sistema. Probao sam, gorivo je curilo, vazduha nigde. Opet verglanje i mali znak i oblačić dima iz auspuha. Mala nada, jos verglanja i crni dim se pojavio iz auspuha. Odmaram starter i dopunjujem akumulator. Setim se Grosovog saveta , donesem 1,5 l vrele vode i prosipam lagano po cevima, filteru i pumpi. Verglanje , počinje da radi par sekundi i opet nista. Jos jedna vlasa vrele vode i radost! Upalio je, prede kao mačak, bez dima i savrseno mirno. Krećem do pumpe i punim rezervoar do vrha. Količina goriva se slaze sa početnom četvrtinom i dolivenih 20 litara iz kante. Znači da je u rezervoaru bilo goriva kada sam gurao crevo. Nije mi jasno kako je crevo od 1,5 m bilo suvo? Od sreće sam se do malopre vozio kamperom po gradu.
Sta je bio uzrok problema ? Verovatno lose gorivo koje sam sipao na privatnoj pumpi sa desne strane puta na ulazu u Brus iz pravca Blaca. Primetio sam da je tesko upalio pri povratku sa Kopaonika.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sreca +sreca = radost
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Sada mozemo da mirno spavamo. Lepa vest. Filter za gorivo stavi u rezervu i sipaj samo na OMV-u.
Zbog slicnog problema , sipanja prljavog goriva, vukao sam se nocu do Grcke satima sa 50 na sat.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kad pomenuste Grčku, obavestenje za Grosa da je plin prava retkost u Grčkoj. Ima ga u bocama ali je na pumpama retkost. Znam samo za jednu pumpu u Solunu, Selovu pumpu na autoputu kod mesta Katerini i jednu na ulazu u Volos.
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Jos jedan savet, ocisti sito u samom rezervoaru. Iznenadices se koliko mulja ima na mrezici. Posle prljavog goriva sigurno je da je mrezica delimicno zapusena.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sva sreća sto moja boca izdrži leti tačno mesec dana. Da li neko zna za jos neku pumpu u Grčkoj gde se može napuniti auto gas?
Poslednja izmena od mustang u 31 Jan 2010 00:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kako da dođem do sita? Da li kroz otvor sa gornje strane rezervoara koji se nalazi između sedista?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

kAD sam cistio moj rezervoar davac i sito su u sklopu a nalaze se ispod vozacevog seista ispod tepiha i jos jednog poklopca izmedju patosa i rezervoara, pazljivo skini creva sa davaca jer su to fini sklopovi da posle ne vuce vazduh. Verovatno tu postoji prva prepreka prljavstine, moze biti u obliku sluzi, posle eventualno holender srafovi (pri ulasku u filer) pa jedan i ako imas jos jedan filter i u samom ulasku ili na holenderu (mala mrezica) bosch punpe, ako je nesta visak od ovog preskoci ja ovo iz iskustva uopsteno ali skoro svugde je isto samo su nijanse
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Hvala za savet. Jutros sam probao da ga startujem, upalio je na "pola kluča"!
Omnia mea mecum porto
Odgovori