wc hemija

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pojavila se akcija za kamper opremom u Metrou sa trajanjem od 22.04--19.05 Izmedju ostalog i skoro aktuelna hemija za hemiske wc-e
Radi se o zelenoj i plavoj tekucini pakovanja po 1.lit evo i slike ako treba uputstvo za pregled kataloga postavicu i to.
Pitanje da li se zelena tekucina moze --treba dozirati i u rezervoar otpadne vode za radi neutralisanja mirisa tokom letnjih vrucina ? Jel se to radi ili ne ?
Slika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moj savet je da ako možete koristite "Aqua kem blue" sredstvo za hemijski wc, jer je nuporedivo bolje od "campingaz"-a.

Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

U Moveri kosta 13,95e - 2 lit.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Movera je katalog cini mi se , gde i kako dobaviti robu do nas ? imamo li kakvu semu za robu iz kataloga ?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Imam prijatelja koji mi donosi stvari iz Movere, cena je 10% plus na cene sa sjta.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

dobro je znati
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Javite kome sta treba pa cu da organizujem kupovinu po cenama iz prodavnice kamp opreme u Italiji u mestu Muggio pored Trsta.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

danas kupio u metrou plavu tečnost ali nikada do sada nisam koristio hemiski wc koliko u donji tank ide te hemije a koliko vode, i u gornji tank dali je obavezno ona zelena hemija ili može i nešto drugo
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo kako ja koristim tecnosti a verovatno ce biti i nekih drugih iskustava , dakle plava tecnost se sipa u donji rezervoar koji inace ima kapacitet oko 20 lit. kolicina od 1. dcl. istu kolicinu sipam i zelene tecnosti u rezervoar za ispiranje, ona ima pijatan miris pa celo kupatilo ili wc dobro mirise. Dakle do sad sam potrosio po 3 lit. svake od tih boca i radilo je ok. Citao sam da ljudi stavljaju i vecu dozu ne znam da li bi trebalo to leti, svakako posto se clanovi naseg foruma stide da ista napisu pomogni se ovim tekstom sto cu postaviti kao prilog covek opisuje dodetalja.

http://www.b92.net/putovanja/ostalo.php?nav_id=195423

Slika
Slika
Poslednja izmena od groskamper u 28 Apr 2010 19:24, izmenjeno 1 put ukupno.
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

neznam dali je ispravno???? kolega mi kaže na flaši imaš crtice staviš jedno 0,5 u 1 litar vode i sve to u donji box??? onda znači ta njegova teorija taj 1 litar traje 20 menjanja!!!!!!!!!!! dali je teorija ispravna :/
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mozda ce jos neko da se dojavi a posle po svome
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

izgleda da smo samo nas 10-15 aktivnih na forumu
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mustang je rekao sve kako treba.
Zaboravi Camping Gaz što se tiče tećnosti. Oba sredstva koja se prodaju u Metro-u su dezinfekciona. To znači da nisu delotvorna za pravu stvar , a to je neutralisanje otpadnih materija iz ljudskog organizma kao i mirisa fekalija. Ova sredstva su namenjena za nešto drugo.
Ja više godina koristim samo Akva kem blu za otpadni tank, a dok mi je toalet bio takav da je koristio posebnu vodu za ispiranje, koristio sam i Akva kem rose.

Što se tiče količina sredstva, gledaj u prospekt hemijskog WC-a. Donji tank ima jedan žuti čep i on je istovremeno i dozator za količinu sredstva. Na njemu postoje podeoci, pa ih samo prati i koristi. Znam da je potrebno nakon pražnjenja tečnosti, ubaciti 1/2 lit. obične vode i dozu čepa sredstva , i to je dovoljno dok se ne upali crvena lampica u kupatilu, koja upozorava da je tank pun.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kod mene ne postoji kaseta koja se vadi već je crni tank fiksiran i u njemu staje oko 35 lit tečnosti. Ja sipam 100 ml "aquakem blue" u normalnim uslovima a leti duplo vise.
Obavezno je sipati 2-3 litara vode pre ove tečnosti i to funkcionise za sada besprekorno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Možda neko ko zna za cake i detalje ovog "sporta", misli da i svi ostali to znaju pa zato ne pise o tome ili je jednostavno sebičan i čuva to samo za sebe.
Koliko puta sam na internetu nasao neki detalj lli podatak koji mi je resio ogroman problem ili čak doneo lepu zaradu u poslu. Tada uvek pomislim koliko je ta osoba nesebično
podelila svoje znanje i iskustvo sa celim svetom i svojom informacijom obradovala hiljade ili milione drugih ljudi i svojih istomisljenika.
Nemerljivo, zar ne?
Omnia mea mecum porto
Odgovori