wc hemija

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ajde da dodam malo humora na ovu temu da se covek ne oseti nesrecno sto je kupio hemiju iz Metroa.

"Pera u svom lokalu napravio bum sa cevapima , svaka porcija prepun tanjir 300-400gr mesa +paradaiz+ pomfrit +luk aranzirano zelenom salatom+lepinja domaca ko dusa . Jeftino 155 dinara porcija.
Navalio narod , ceka se red... A sad pitanje pa gde je to ?
NIGDE COVECE ALI LEPO ZVUCI !!!
Tako i sa hemijom sve su super a ova je jedino za kupiti kad coveku treba
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kod mene crni tank je 100 lit, ali se u njega sliva voda iz kuh. sudopere, lavaboa i kade,


OBAVEŠTENJE:

Imam na raspolaganju skoro nekorišćen 2 dvolitarski Akva kem rose, ne treba mi, stoji mi već par godina na polici, ako je nekom od forumaša potreban, nek se javi.
Poklanjam je, ko je zainteresovan, nek se javi, njegova je samo organizacija prenosa.
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Nasao sam idealnu priliku da ujedinim teme ART GRAFIKA (nalepnice za nasa vozila) I WC HEMIJA ova slika definitivno zalepljena na zit WC-a daje inspiraciju za upotrebu WC-a
Slika
pecaros021
Korisnik
Postovi: 103
Pridružio se: 23 Avg 2009 19:49

Post od pecaros021 »

sprinter ako je tako ja se javljam

dali je ta tečnost za gornji tank???

OBAVEŠTENJE:

Imam na raspolaganju skoro nekorišćen 2 dvolitarski Akva kem rose, ne treba mi, stoji mi već par godina na polici, ako je nekom od forumaša potreban, nek se javi.
Poklanjam je, ko je zainteresovan, nek se javi, njegova je samo organizacija prenosa.

unapred zahvalan pecaros021
Poslednja izmena od pecaros021 u 29 Apr 2010 22:29, izmenjeno 1 put ukupno.
rođen da peca osuđen da radi
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Za pecaros21,

Da, to je tečnost za gornji tank.

Ako imaš nekog u Šapcu, ili okolini, ili neko uskoro prolazi kroz grad, javi se, pa da organizujemo transport.

Ili predloži neki drugi način, kako ti odgovara.

Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Malo sam istrazivao i nasao prodavnicu u Beogradu koja ima opremu za camce i brodove , kako kamperi imaju VEOMA slicnosti enteriera sa jahtama ima opreme koja odgovara i za nas
Ova firma prodaje putem interneta ili licno u radnji , vazno je da ima i da se moze kupiti kvalitetna roba , takodje salju postom
http://www.awf.softlab.rs/

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Hemijski WC funkcioniše otprilike na sledeći način: Ispod WC šolje se nalazi specijalna plastična kaseta zapremine 12 litara. WC šolja ima pokretno dno koje je uobičajeno zatvoreno. Pre upotrebe pokretno dno se pomoću male poluge koja se nalazi sa strane WC šolje otvori. Poluga istovremeno pomeri i poklopac koji se nalazi na vrhu kasete hemijskog WC-a i zaptije dno šolje za vrh kasete.

Slika
Nakon upotrebe i ispiranja poluga se vrati u položaj da zatvori poklopac kasete hemijskog WC-a i dno WC šolje. U kasetu se prethodno doda četrdesetak mililitara nekakkve neverovatne hemikalija i isto toliko vode. Ta hemikalija ima zadatak da rastvori čvrste sadržaje i da prekine ili enormno uspori procese širenja raznih bakterija i čuda i konačno da spreči širenje neugodnih mirisa. I hemikalija taj posao radi više nego uspešno. To znači da čak i leti, kada su temperature visoke, nećete prilikom upotrebe WC-a pasti u nesvest od gađenja ako kaseta recimo nije ispražnjena čitav dan. Naprotiv. Logično mi deluje da ćete kad god je moguće, tj kad god ste pri „ormančetu“ ili u kampu isprazniti i kasetu hemijskog WC-a bez obzira što se nije napunila do vrha mada dopuštam da ima i onih koji bi rado uštedeli na hemikaliji.

Standardna bočica hemikalije koju dobijete kad iznajmite kamper traje bez problema dve sedmice. Kad se potroši kupite novu koja košta 4-5€.
Slika

Pražnjenje kasete hemijskog WC-a
Sam proces pražnjenja hemijskog WC-a je takav da apsolutno ni jednog jedinog momenta nemate nikakav „dodir“ za sadržinom. Kaseta se izvuče sa spoljne strane kampera (iznutra je ni ne vidite jer je ispod poda WC-a). Otvorite poseban poklopac i ispraznite sadržaj. Ako praznite hemijski WC redovno znači makar svakog drugog dana, ako svaki put kada to učinite isperete kasetu iznutra (napunite vodim i ispraznite tu istu vodu), ako ne štedite na hemikaliji onda čak ni prilikom pražnjenja neće biti enormno neugodnih mirisa jer je hemikalija odradila posao. Ako vam se dogodi da je kaseta ostala neispražnjena i treći dan bilo da niste uspeli da pronađete „ormanče“ bilo da je neki drugi razlog u pitanju, onda ipak preporučujem da kasetu isprazni neko ko nema veliki nagon na povraćanje.

Iskustveno: sipanje dvostruke količine hemikalije nakon pražnjenja pokazalo se u slučajevima „trećeg dana“ kao veoma mudro rešenje.

Dopuna vode i pražnjenje otpada u vanrednim okolnostima je nešto na šta morate računati. U nekim zemljama tipa Belgije ili Švajcarske, u bivšim socijalističkim zemljama i u nekim područjima koja ne spadaju u turističke destinacije, ali i u nekim delovima zemalja u kojima inače postoji dovoljno pogodnosti za kampere naći ćete se ponekad, pogotovo van sezone jednostavno u situaciji da je najbliže vama poznato mesto za dopunu vode ili za pražnjenje otpada udaljeno 100 Km. Pošto naravno nećete toliko voziti ostaje da se snađete. Vodu ćete napuniti na većim benzinskim pumpama (mada zimi umeju da poisključuju vodu „da se ne zaledi“ pa i to ume da bude problem). Ali generalno problem će vam u takvoj situaciji predstavljati pražnjenje otpadne vode i pogotovo kasete hemijskog WC-a. Otpadnu vodu tj „crni tank“ možete bez ikakvog problema isprazniti u šaht kišne kanalizacije pošto je to samo prljava voda. Ipak gledajte da to uradite diskretno. Šta sa kasetom hemijskog WC-a? Jednom prilikom sam u Belgiji potrošio skoro dva sata obilazeći kampove, velike benzinske pumpe (na kojima često ima mesto za pražnjenje kasete hemijskog toaleta jer na taj način funkcionišu toaleti u bolje opremljenim autobusima i kamionima). Nisam ništa pronašao. Onda sam morao da pronađem šaht kišne kanalizacije na dovoljno pustom mestu.

Ovde se nameće odgovor na pitanje: zašto su usluge „ormančeta“ najčešće besplatne? Jer verovatno se mnogo ko zapitao: A što bi neko meni dao besplatno vodu, struju, mogućnost pražnjenja otpada i parkiralište? Odgovor je jednostavan: Pre nekih trideset ili više godina, kada je kampera bilo daleko manje, ovakva mesta nisu postojala. Ljudi koji odmor provode u kamperima u međuvremenu su se toliko namnožili da su počeli da predstavljaju probleme lokalnim vlastima i to najpre u turističkim mestima. Vozila relativno nestandardnih gabarita bivala su parkirana posvuda, ljudi su tragajući za vodom umeli da zakrče česme, manje benzinske pumpe, otpad su, nemajući gde, prosipali u prirodu itd. Zabrane tu nisu pomagale jer jednostavno svako ko koristi kamper mora da isprazni otpad i obnovi zalihe. Onda su počeli da niču, najpre u Nemačkoj i Francuskoj, zatim u Italiji, posebni „ormančići“ tj. mesta na kojima je sve moguće obaviti. Sada je upravo u toku standardizacija tih „ormančića“ na nivou Evropske unije. Plan je da izgledaju kao na slici ili kao na ovom sajtu:

http://www.vayacamping.net/material/eur ... olleto.pdf (pažnja, PDF fajl veličine 1,6 Mb)

Mnogi od „ormančića“ koji su postavljeni među prvima potpuno su drugačiji, u nekim slučajevima se korišćenje plaća (ubačena kovanica od 1€ omogućuje 3-5 minuta korišćenja).

Ostali otpad je mudro bacati kad god naiđete na kantu ili kontejner jer ćete na mnogim pumpama i parkiralištima zateći kante kojima se, baš zbog takvih u kamperima ili kamionima, poklopci otvaraju tek desetak centimetara. Ako ste otpad skupljali čitavog dana može se dogoditi da nemate gde sa njim.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Poslednja izmena od groskamper u 29 Okt 2010 19:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

DrMiki
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 02 Jun 2011 07:59

Post od DrMiki »

Da li neko moze da mi pomogne oko nabavke Aqua kem sredstva za toalet. Link firme iz Beograda koji je stavljen barem kod mene ne radi.
Hvala.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pzdrav prijatelji samo sto sam se vratio sa Goca izuzetna planina 900met. nadmorske visine borova suma Gocko jezero zapravo toje akumulaciono jezero nije veliko kao dva igralista ali je divno pored njega,nema guzve verovatno sto nije bio vikend,brao malo pecurke lisicara i vrganj ne mnogo poneka ,nisam se ni trudio,obiso V.banju i okolinu ostaosam tri noci cetiri dana,postavicu i fotografije.
A stose tice srestva za wc ja koristim Super Kem kesice 30gr. dovoljno za sedam dana a ima i kem tecnost mislim da kosta 8evra u Italiji od jednog litra kodnas neznam sta ima.
Ako vas interesuje sve za kamper posetite sajt -FIAMMA Catalog.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U Beogradu imaju plavu tecnost , mozete pozvati tel poslace vam nekomod kurirskih sluzbi . Imaju samo plave tecnosti zelenu morate kupiti trenutno u inostranstvu http://www.beomarine.rs/onama.html

Novi sad, Beograd, http://www.virtualnigrad.com/Gros_Inox_ ... -show-3478

http://www.nautika.rs/prodavnice_nauticke_opreme.htm

ili kupite putem e - trgovine http://prodavnica.navodi.com/index.php?kat=29
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Da li neko zna gde može sada da se kupi hemija za WC (pri kraju sam, a zaboravio sam da kupim prošle godine u Grčkoj je bilo ali ne bih da čekam). Ako neko zna neka postavi link
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Imaš ih u Metro-u, u beogradu ih ima na više mesta, pogledaj sajtove Na vodi i ostale koji se bave nautikom.

Imaš linkova na ovom postu.
Poslednja izmena od sprinter u 23 Maj 2013 16:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Lio, imas jeftinije u
http://www.svetionik.org/. 1800 din a "na vodi" 2600.din za 2l. Ovo iz Metroa Campgaz koristim samo za dva-tri dana.
Odgovori