Krovna konstrukcija kampera, prikolice...

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li neko zna od kog drveta su letve u krovnoj konstrukciji kampera ili prikolice?
Moj prijatelj ima problem jer su neke letve istrulele zbog ulaska vode.
Ceo krov je ulegnut po sredini.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

ako pitas koje vrste jee letva , mogu ti reci cist suva camovina
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Siguran?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ja seko nastavljao modelirao nove , jedino ceoni deo ima viseslojnu sper plocu modeliranu po krivini. Radi se o Brusner konstrukciji izmedju plastificiranog aluminijuma i plafona od ultra tanke sper ploce nalazi se zalepljen stiropor. Po ojacanjima (letvama) poprecnim, duznim ili po ivicama oplate su letve lagana camovina zasticena od vlage , ukoliko je istrulila ili slomljena (letva) zbog gazenja po nezasticenim delovima krova nek polako skine panele iznutra i zalepi nove (letve) za oplatu, okuje (ojaca) spojeve konstrukcije sa metalnim "L" i sve zalepi sa AKRILNIM na vodenoj bazi silikonima u suprotnom drugi silikon ce mu pojesti stiropor koji je zalepljen deo konstrukcije i samo ufiksiran i kompaktan cini jakom celu konstrukciju. Primer su plastificirani krovni pokrivaci sjedinjeni obostrano sa jednom vrstom pur pene, taka konstrukcija se smatra samonosecom...
Da se sutra slucajno desi neka havarija po boku (meni ili nekom drugom ) valja znati kako se saniraju te stvari, necemo valjda trcati kod Slovenaca da nam naplacuju lepkove i stiropore!
Poslednja izmena od groskamper u 10 Maj 2010 12:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Hvala na korisnim informacijama, srećan put i lep provod.
Omnia mea mecum porto
Odgovori