VAZDUSNI JASTUCI- pojacana nosivost

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Pre neki dan sam primio poziv od jednog clana kako da resi dodatno opterecenje na zadnjoj osovini .
Zapravio ugradnjom nosaca za moped - motor menja se oterecenje zadnje osovine i odmah pokazuje na geometriji vozila.
Postoje mnogi primeri kako bi se taj problem resio , neki savremeni neki tradicionalni.
Pojacavanje zadnjeg gibnja sa dodatnom platnom se moze resiti ali moze imati za posledicu krutost zadnje osovine kad nije opterecena dodatnim teretom .
Mozda bi se moglo doci do poboljsanja nosivosti zadnje osovine moglo doci i "SPRENGOVANJEM" postojecih zadnjih listova na gibnju !?
I jedan i drugi metod za posledicu imaju krutost zadnje osovine , neprijatnu voznju a moze i da rastrese celu konstrukciju kampera.
Bolja i savremena resenja su u ponudi raznih kataloga sa dodatnom opremom za kampere svakako su VAZDUNI JASTUCI laka konstruktivna resenja pri ugradjivanju skoro za svaki tip kampera .
Verovatno se sa jos puno opisa moze opisati ono sto je dobro ipak veci problem je naci te komponente na nasem trzistu.
Vazno da smo otvorili temu pa polako ima raznih resenja
Slika

Slika
Slika
Poslednja izmena od zoranGROS u 02 Jun 2010 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sve cesce se moze primetiti da postoji ponuda ove dodatne opreme .
Cena je polako postala pristupacnija pa stim i razlog da se odlucite za ovaj artikal.
Verujem da je ova tema interesantna i da ce biti ispracena od drugih clanova.
Ujedno je odlicno resenje za kompromis teret -udobnost.
Dakle ukoliko racunate da ce te poneti motor na zadnjoj platformi , potrebna je nosivost. Ojacani gibnjevi , a onda bez motora(tereta) stradaju tanjiri iz kujne. E zato postoji resenje.
Imate tvrde zimske "c" gume . Eto ga resenje . . .
Slika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mi niški već to ugradili u jedan kamper i pokazalo se odlično posle godinu dana korišćenja.
Omnia mea mecum porto
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Mene bi interesovalo, gde i o kakvim povoljnim ponudama se konkratno tu radi, jer po informacijama koje ja imam zadnjih deset godina se tu nije promenilo nista!
Uz to, vazdusne jastuke koristim vec vise od dvadeset godina na razlicitim vozilima i mogu da ih pod odredjenim uslovima preporucim. Uostalom o tome sam vec pisao u rubrici "samogradnja" podrubrika "samogradnja kampera iz Zemuna" jos 25.07.2012 mada je nazalost kao i puno toga ostalo manje-vise nezapazeno.

Pozzz.......
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Boss ovo je nacin da kanalisemo teme.
Primecujes da ako potrazis informaciju ovog tipa za ocekivati je da izadje iz ove teme.
Mozda polako i sami neke svje zapise definisemo po temama gde bi pripadali a pisali smo svugde, bolji primer od ovog tvog nema.
Ili bar iskopirati pa ga postaviti ovde kao tvoje iskustvo.
Ja nemam iskustvo sa ovom tehnologijom ali sam pokusao da ukazem.
Administativno postoji mogucnost da se teme premestaju pa diskusija gde im je mesto moze biti u pregovorima ali pojedini postovi se ne mogu izuzeti iz teme i premestati iz jedne u drugu.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

"groskamper"!

Tu si absolutno u pravu! Nadam se da ce se konacno makar malo uvesti neki red i drago mi je da radis na tome.
Sto se mene tice ja cu ti vrlo rado pomoci u tome, koliko god to bude moguce!

Pozzzz..........
Odgovori