LED rasveta

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bravo za putovanje i potvrdu da se siri pokret , ja takodje imam saznanje da je i Kragujevac bogatiji za jos jednog kamperistu od pre neki dan.
Sto se tice recice od kako je zovu 365 KOraka pusti neku sliku. Moj vikend je bio vrlo naporan jer je bio jedan od poslednjih toplih pa je naroda bilo kraj reke i poseta ekstra ali bice prilike osluskujem sta se desava sa prognozama za sneg
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

pitanje za Grosa. Kupio sam led traku u radnji koju si preporucio. Iz tvog iskustva koliko ovih led sijalica treba povezati , da bi to priblizno bilo 20W. Ja imam mat staklo tako da ono dosta umanjuje jacinu.
za Sprintera: gde si narucio te led sijalice? Koja cena ?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Kao sto rekoh kombinovao sam za iznad kujne "pastetice " toplo belo sa hladno belim modulom dva elementa (od po tridiodice)
Slika

Ili mozes od iste vrste kao na slici od tacke a--c presavieno oko tacke b kad se odlepi papir na poledjini odlicno se zalepe jedan za drugi element .
Zalemio sam nozice na kontakt poljima otprilike kao na halogenoj sijalici da bi odgovaralo za grlo "G4" Nogice sam sekao od ravnog dela osrednje spajalice za papir.
Kako pastetice imaju refleksno pozdadinsko socivo diode koje gledaju na dole direktno sijaju a one koje su na gore refleksuju se o socivo i bez obzira na mutno staklo odgovaraju snazi halogene sijalice od 10w . Ove diode (moduli) inace imaju ugao osvetljenja od 120 stepeni i u ovako duplom formatu potrosnju od 1 w
Ukoliko nerade iz prve utisni ih u sijalicno grlo kontra jer reaguju na poziciju gde je + . Nebrini u drugom slucaju nisu crkle vec samo nece da rade.
Ako hoces dodji do mene na Dorcolu mi je parkiran kamper pa na primerima odredi procenu koja ce ti odgovarati.
Pozdrav
Poslednja izmena od groskamper u 26 Okt 2010 22:15, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Led sijalice sam naručio preko Slovenije.

Cena je 7,35 eur-a po komadu.

Prijatelj koji mi ih je doneo dao mi je i račun, na kom se vidi od kog prodavca je kupio, ali mi je u kamperu. Sutra ću otići do kampera, pa ću ga slikati i postaviti sliku na forum.

Super stvar kod ovih sijalica je što se ništa ne dira na pašteti, a kada se montiraju zaista izgledaju kao da su original tako nameštene.

I ja imam na 5 mesta mat staklo, 3 u dnevnom boravku i 2 u kupatilu. Svetlo je super sa ovim diodama. Koliko sam upoznat , one i menjaju nekih 15-20w običnih sijalica. Ja sam ranije imao halogenke od po 10w, svetlo sa ovim diodama je jednako. Ugradio sam toplo bele. Ukoliko ti treba još svetlosti, ima i modula sa 9 dioda, 12, 18 dioda, ali one troše više.

Ja trenutno imam od ovih dioda 4 viška, kupio sam ceo paket, razmisliću, možda ih mogu ustupiti po kupovnoj ceni, ukoliko si zainteresovan, ili ako neko od forumaša bude zainteresovan.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

probacu da slepim ova dva modula od po 3 diode pa cu videti. Postoji varijanta, ako nije dovoljno jako osvetljenje da se napravi petougao ili sestougao od ovih modula pa se dobije 18 led dijoda. Vidjao sam po katalozima i takav oblik. Meni je 10W slabo, jer sam kupio samo 2 komada(led G4, snage kao halogenka od 10W) letos u Italiji da probam i nije bilo dovoljno. Meni su tu sada halogenke od 20W.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Imas li ideju kako da dodjemo do podataka solarni paneli u rumuniji ...adresa firma ili slicno jesi li zapantio cenu za panele?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Eto pomak , nemoj da te cudi odkud solari u Bugarskoj , Bugarska je proizvodjac solarnih panela i to vise od jedne firme !
Kupuju elmente i lepe ih u svoje kaljeno staklo dodaju ram i eto panela sve je prikazano u malom filmu rade tri coveka 15 minuta jedan format od 1.2m X 0.6 m
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

na sajmu tehnike pronasao sam direktnog uvoznika za LED rasvetu i solarne panele, narucio sam danas 3 sijalice G4 sa po 10 led dioda u svakoj sijalici cena 5,1E po komadu, stizu za 15-20dana, kad ugradim prenecu utiske.
http://www.winsolco.com/index.php?optio ... 10&lang=sr
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

ZDRAVO SVIMA....PA DA VAM PODELIM MOJE ISKUSTVO SA LED SVeTLOM...SOLARNIM TABLAMA.
JA NA KAMPERU IMAM 2 SOLARNA KOJE MI PUNE 3 akumulatora OD 100A + 1 OD MOTORA 60A
NIKAD SE NE OSTANE BEZ STRUJE...A OSVETLJENJE JE TOTAL U LED---ALI POSEBAN LED KOJI DAJE TOPLO SVETLO....NE ONO BELO HLADNO KO LED-KAZU NIJE DOBRO ZA COVEKA.TO TOPLO SVETLO MOGU DA NABAVIM KOTUR OD 300 LED KOJI SU STAVLJENI NA SAMOLEPLJIVOJ TRACI...I UKUPNA DUZINA JE 5 METARA,MOGU SE SECI NA SVAKIH 2,5CM--ZA NEKIH 80 EURA
AH DA SOLARNE TABLA SU PRIKLJUCENE NA CENTRALI KOJA KOMANDUJE AUTOMATSKI PUNJENJE SVIH AKUMULtora KOJI MORAJU BITI PARALELNO POVEZANI....KAD SE ONI NAPUNE ...PREBACI NA AKUMULATOR MOTORA...I TAKO NAIZVENICNO....A KAD JE SVE PUNO ONDA SE ISKLJUCI.
JA TRENUTNO IMAM TABLE OD 120w X 2 ...UKUPNO 240 w.
I SUPER JE....NEMOGU DA OSTANEM BEZ STRUJE...SA TV,KOMPJUTEROM,PLAYSTATION....UKLJUCENO....
ETO...


DRIVER57s TO JE SUPER CENA ZA TE SIJALICE....SAMO GLEDAJ DA BUDE TOPLO SVETLO....

POZDRAV SVIMA
Poslednja izmena od GRANDUKA u 04 Jun 2011 00:50, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

to sa panelima i automatom za punjenje 3+1 akumulatora je profi stvar gledao sam tako nesto na velikim cancima i splavovima na savi i odusevio sam se, meni su stigle led sijalice uzao sam 3kom na probu da vidim kako ce da izgleda sve to i montirao sam po danu, posto su moji otisli sa kamperom na vikend pre mraka nisam video po mraku kako izgleda, vodio sam racuna o boji svetla tako da sam porucio ww 3000k sto je naj pribliznije halogenoj zarulji. kad se moji vrate sa kamperom prenecu utiske
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pored LED osvetljenja u kamperu, sto savetujem svakom da ne pristede energiju nego sa istim izvorom energije mogu uzivati visestruko bolje duze u svom kam vozilu , sad se pojavio novi monitor ( za one koji koriste monitor i tjuner) .
Primerio sam na trzistu nove 18,5 incne monitore sa posebnom oznakom LED.
Nisam bas strucan ali od prodavca i jos jednog servisera sam doznao da se radi o do sad poznatim lcd monitoru koji sad imaju bazno osnovno led osvetljenje u prevodu MANJE TROSE ENERGIJE i ako su na 220 v ja koristim monitor preko invektora o sve zajedno mislim da je potrosnja manja od 25-30 w .
Ako se ima sta dodati od upucenijih bilo bi dobro koliko zbog edukacije.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

slozio bih se sa grosovim misljenjem, ugradio sam led rasvetu kompletnu(svuda G4) 10 sijalicnih mesta svako po 0,3W potrosnja nikakva, a preko invetora koristim laptop sa led ekranom 15inca kao tv, sa tv kartom i sobnom antenom sa pojacalom na mom testu koji je trajao 6,5h sve sijalice+ laptop sa karticom+antena sa pojacalom na kontrolnoj tabli za akumulator je pokazala potrosnju za jedan podeok a ima ih ukupno sest. znaci za sest sati vecernjeg boravka sa zabavom u kamperu ispraznilo se 1/6 akumulatora sto je po meni odlicno. uz nove tehnologije potrosnja je smanjena a konfor se povecava
mozda ovo nije bilo strucno kao sto gros rece ali prakticno u svakom slucaju jeste
Odgovori