Punpa za vodu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Tehnicko uputstvo za punpu :
http://zanimiv.net/caravaning/file/crpalka_za_vodo.pdf

Da dodam da ove punpe postoje sad i u Beogradu u radnjama...

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 06 Okt 2010 21:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

tenutna ponuda na limundu nove punpe za vodu , indenticna za kamper i prikolice
http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i- ... A-/2329759


Slika
Poslednja izmena od groskamper u 25 Feb 2011 19:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja već licitirao pumpu!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

dobro si je spazio, nadam se da ces je povoljno kupiti jeftinija je nego na svojoj da pravis servis
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nisam uspeo da izlicitiram pumpu, neko me je pretekao i kupio za 8001 dinar. U zadnjem trenutku sam ponudio 8100 ali je njegovu ponudu prihvatio sistem kao poslednju.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

bice bice a i postoji trening malo za taj limundo nikad ne stavljaj okrugle cifre samo 1111, 226...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što kaže Gros, treba trening za Limundo.
Svako ima neki svoj sistem licitiranja.

Neko licitira i podiže cenu samo toliko da bude iznad najbližeg konkurenta, ali to nije put do uspeha. Ja sam na početku tako radio i nervirao se zbog činjenice da uglavnom uvek bude neko ispred, ili ispadnem u zadnjem trzaju i sl.

Sada kada hoću nešto da kupim, ja stavim predmet "na posmatranje" pa čekam i pratim šta drugi rade. Pustim da ako je to moguće, da se umrtvi licitiranje, tada se kupuje po najnižoj ceni. Uključujem se pred sam kraj licitacije ( 10-15 sec) i odmah izbacim gornju cenu do koje bih licitirao. Nekad ona bude približna ceni koja se licitira, nekad je mnogo viša. Suština je da daš cenu, zbog koje se nećeš kajati, pa ako te neko prestigne i za dinar, neka nosi.

Dešavalo mi se da cena u toku licitacije, već negde oko sredine vremena premaši onu gornju granicu do koje bih išao, pa sam odustajao a da nisam ni licitirao.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Hvala na savetima, nov sam na Limundu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ljudi iskoristite maksimalno trening sa jeftinom robom trebace vam jer ili ce Limundo da poraste veliki pa da ga koristimo sa iskustvom ili ukoliko se desi a najave su da Ebay krene i za nase geografske sirine .
Mislim da su trenutno problemi vezani za transport iz EU vise nego za placanje jer postoji mogucnos placanja (karticama ...) , mislim da je glavna prepreka trasport. Trenutno znam vise ljudi koji se koriste posrednickom adresom naravno te veze cuvaju i nama naplacuu, ali jednog dana ...
Od Ukupno prodate robe u UE na http://www.ebay.de/ cirkulise sa 30% pa sad vidite koliko je to mocna mreza.
Da neispadne da je mnogo hvalim i sami mozete pogledati sta ima u kategorijama , verujem da ste primetili opcije sa fiksnom cenom i delom sajte gde se licitira od neke pocetne cene .
Zelim vam interesantan dan.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Leca, što se tiče provere pumpe za vodu moraš poći ovim redom:
Prvo uključi glavni prekidač za napajanje ako ga imaš posebno i prekidač za pumpu ( ako imaš i njega posebno ).
Oslušni da li motor pumpe zuji.
Ako ne zuji nekim univerzalnim mernim instrumentom tj. voltmetrom ( ili običnom sijalicom za 12V) izmeri napon na kontaktima pumpe.
Ako na kontaktima pumpe nema napona može biti da je neisparavan prekidač za uključenje pumpe, osigurač, instalacija u prekidu a vrlo često strada prekidač koji reaguje na pritisak na samoj pumpi.Njemu su kontakti spojeni kada nema pritiska u instalaciji a razdvajaju se kada pumpa nabije dovoljan pritisak( oko 1,5-2,5 bara otprilike).
Priljuči motor pumpe direktno na 12V i videćeš da li radi.
Ako pumpa zuji a ne pumpa vodu, sigurno imaš vazduh u instalaciji i moraš ga nekako izbaciti. Prvo pokušaj da ustima pomogneš pumpi pravljenjem vakuuma ustima na nekoj od slavina.
Slavine za toplu vodu zatvori jer će pumpi biti potrebno neko vreme da napuni bojler koji ima oko 10-12 litara.
Moguće je i da je filter na ulazu u pumpu zapušen.
Pumpe u prilkolicama i kamperima imaju gumene ventile i ne bi trebalo da stradaju ako rade bez vode.
Probaj da utvrdiš nešto od ovoga pa javi da pomognemo još ako treba.
Poslednja izmena od mustang u 19 Apr 2011 19:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Prebacio sam prethodni post u rubriku "Servisi i oprema" - tema: pumpa za vodu.
Mislim da će ovde biti korisniji ako neko bude tražio pomoć oko popravke pumpe.
Poslednja izmena od mustang u 19 Apr 2011 19:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

potpuno si upravu ali pre toga PITANJE jel covek ima slavine i instalaciju u kamperu na konstatan pritisak (KAO OPIS PUNPE I SISTEMA KOJI SI TI OPISAO MUSTANG) ili
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

potpuno si upravu ali pre toga PITANJE jel covek ima slavine i instalaciju u kamperu na konstatan pritisak (KAO OPIS PUNPE I SISTEMA KOJI SI TI OPISAO MUSTANG) ili su slavine sa mikroprekidacima i el. instalacijom, mozda zvuci malo cudno ali kvar na takoj punpi je resiv za 1500-2000 din u radnjama kod nas . pa sad gledaj sta je bolje
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Mora nam reći još neki detalj pa da vidimo dalje.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moguće je da od stajanja zarđaju lageri na pumpi ako nešto nije dihtovalo kako treba.
Omnia mea mecum porto
Odgovori