Punpa za vodu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

raja
Korisnik
Postovi: 19
Pridružio se: 23 Mar 2011 19:44
Lokacija: nis

Post od raja »

Za Groskamper!

treba mi puma za vodu kao ona sa slike 1, to je pretpostavljam pumpa koja se potapaja u kanister sa vodom. Da li sa njom u kompletu ide i nozni prekidac?
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Post od singer »

groskamper napisao:ako ti je boiler ovakav resava se i skoro da nema sta da crkne , ON RADI SAMO KAD SI PRIKLJUCEN NA 220 V
doduse kroz njega prolazi topao vazduh u situaciji kad ti radi ventilator sa peci ...
iz kataloga: srana 161
http://www.derfreistaat.de/onlinekat/index.html

http://www.dodaj.rs/f/2y/UJ/4fYov60m/mali-bojler.jpg
To je to, samo sto moze da crkne ako ga ukljucis na suvo, odnosno kada nema vode u njemu
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Leca
Korisnik
Postovi: 27
Pridružio se: 13 Apr 2011 13:22

Post od Leca »

Skinuo sam pumpu i ukljucio direktno na ispravljac na 12v, zuji ali ne vrti (mrtva). Verovatno je crkla ? Jedna je od onih sa slike 1. Na njoj pise MAAS 15. Jel to ima kod nas da se kupi ?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ima u radnji ispod gazele "mosta" , A u Novom sadu Grosinoks" siguran sam da ima te male punpe ...

jedna od adresa domacih kataloga :
http://www.awf.softlab.rs/
randza
Korisnik
Postovi: 15
Pridružio se: 21 Mar 2011 10:53

Post od randza »

grosinox ima radnju na brodu na marini 4 juli-Zemun
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Imam problem s pumpom u toaletu (lavabo) na Adriji. Ispod lavaboa sam nasao mali prekidac (koji je verovatno prethodni vlasnik stavio) i kad se on ukljuci, pumpa radi stalno, bez obzira da li je slavina otvorena ili zatvorena. Kad zatvorim slavinu, voda vise ne tece, ali se pumpa i dalje cuje, dok je ne ugasim na taj prekidac koji je naknadno montiran. Sta bi moglo da bude problem, da li slavina ima neki prekidac koji bi mogao da crkne?
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Jader napisao:Imam problem s pumpom u toaletu (lavabo) na Adriji.
Prekidac koji imas nije original! Umesto njega treba ugraditi nagazni-prekidac, koji nagazis kad ti voda treba. Tako su imale sve prikolice ranije. Kasnije su se pojavile slavine sa mikro-prekidacima (koje ti izgleda nemas ili su prekidaci mozda pokvareni), koje ukljucuju pumpu dok otvoris slavinu. Nagazni prekidac moze da se napravi ako ne nadjes original.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

BOSS napisao:
Jader napisao:Imam problem s pumpom u toaletu (lavabo) na Adriji.
Prekidac koji imas nije original! Umesto njega treba ugraditi nagazni-prekidac, koji nagazis kad ti voda treba. Tako su imale sve prikolice ranije. Kasnije su se pojavile slavine sa mikro-prekidacima (koje ti izgleda nemas ili su prekidaci mozda pokvareni), koje ukljucuju pumpu dok otvoris slavinu. Nagazni prekidac moze da se napravi ako ne nadjes original.
@ Jader
Milsim da ti je mnogo lakše da kupiš slavinu sa mikroprekidačem, nego da praviš nagazni prekidač. Cene tih slavina su sad mnogo pristupačnije i koštaju od 15 -20 eura.
Ako ne uspaš da ih nađeš kod nas, za par dana jedan prijatelj ide u SLO da radi nešto na kamperu pa možemo da ga iskoristimo da ti kupi.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:
BOSS napisao:
Jader napisao:Imam problem s pumpom u toaletu (lavabo) na Adriji.
Prekidac koji imas nije original! Umesto njega treba ugraditi nagazni-prekidac, koji nagazis kad ti voda treba. Tako su imale sve prikolice ranije. Kasnije su se pojavile slavine sa mikro-prekidacima (koje ti izgleda nemas ili su prekidaci mozda pokvareni), koje ukljucuju pumpu dok otvoris slavinu. Nagazni prekidac moze da se napravi ako ne nadjes original.
@ Jader
Milsim da ti je mnogo lakše da kupiš slavinu sa mikroprekidačem, nego da praviš nagazni prekidač. Cene tih slavina su sad mnogo pristupačnije i koštaju od 15 -20 eura.
Ako ne uspaš da ih nađeš kod nas, za par dana jedan prijatelj ide u SLO da radi nešto na kamperu pa možemo da ga iskoristimo da ti kupi.
Danas sam konačno uhvatio vremena da se bavim "tekućim problemima" u prikolici. Prethodni vlasnik je ugradio prekidač (on/off) jer mikroprekidač na slavini nije radio. Malo sam čačkao mikroprekidač i kad ga spojim na glinericu on prekida i radi normalno. Kad ga spojim na pumpu, ne radi, ništa mi nije jasno...
Ne mogu da nadjem takvu slavinu u katalogu jer je slavina ujedno i ručica tuša koja se izvalči, ako neko vidi nešto slično nek javi (samo hladna voda).

Druga stvar koja me brine je pumpa u kasetnom WC-u. Do pre neki dan je radila, pa je nestalo vode i par puta je zavrtela na prazno. Dolio sam vodu i sad se ne čuje pumpa, samo osetim pad napona kad pritisnem dugme. Da li neko ima ideju kako se dolazi do nje? U boksu gde je tank sam video neke žice i osigurač koji je čitav.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ako je kasetni WC Tetford izvuci "lonce" u kojem stoji toalet papir i izvadi pumpu. Drvenom cackalicom pokusaj da okrenes peraja pumpe. Vide se sa donje strane pumpe. Lagano bez zapinjanja. Ako se ne okrecu ili zapinju uroni donji deo pumpe u neko sredstvo za skidanje kamenca. Sanitar WC samo ako drugo ne pomogne i za kratko vreme i dobro isprati vodom. Ako se vide tragovi korozije na osovinici pumpe, vidi se samo kraj osovinice u centru radnog kola i korozija, onda dobro naprskati WD 40 i pustiti da odstoji desetak minuta pa pokusati sa okretanjem tockica.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Hvala puno Dragane, pokušaću sutra pa javljam šta je bilo.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Dragan napisao:Ako je kasetni WC Tetford izvuci "lonce" u kojem stoji toalet papir i izvadi pumpu. Drvenom cackalicom pokusaj da okrenes peraja pumpe. Vide se sa donje strane pumpe. Lagano bez zapinjanja. Ako se ne okrecu ili zapinju uroni donji deo pumpe u neko sredstvo za skidanje kamenca. Sanitar WC samo ako drugo ne pomogne i za kratko vreme i dobro isprati vodom. Ako se vide tragovi korozije na osovinici pumpe, vidi se samo kraj osovinice u centru radnog kola i korozija, onda dobro naprskati WD 40 i pustiti da odstoji desetak minuta pa pokusati sa okretanjem tockica.
Ipak nisam izdržao do sutra pa sam večeras prilikom povratka s placa išao da vidim u čemu je problem. Izvukao sam "lonče" (nikad mi ne bi palo na pamet da se tu može doći do pumpe). Pumpa je na usisnom delu imala neki komad crne gumice koji je sprečavao da se vrti (odakle to tu - hebem li ga). Sad radi normalno. Veliko hvala na pomoći!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Eto, šta znači Forum
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

sprinter napisao:Eto, šta znači Forum
... i dobri ljudi na forumu, bez njih ništa :-)
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Jader,nema na cemu. Drago mi je da si otklonio kvar.
Odgovori