Punpa za vodu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Moja pumpa za vodu u kasetnom WC-u Tetford nije bila povezana, kad sam je povezao, na trenutak uzbaci vodu (malo) i potom se samo čuje da zuji ali više ne izbacuje vodu, gde mogu da kupim takvu potapajuću pumpicu
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

stavi sliku ...
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

RDZORAN napisao:Moja pumpa za vodu u kasetnom WC-u Tetford nije bila povezana, kad sam je povezao, na trenutak uzbaci vodu (malo) i potom se samo čuje da zuji ali više ne izbacuje vodu, gde mogu da kupim takvu potapajuću pumpicu
Imao sam sličan problem, proveriti usis (lopatice), kod mene se desilo da je komad neke gumice blokirao pumpu, čula se ali nije mogla da vrti. Nakon što samo izvadio taj komad, sve radi kako treba.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Otklonio sam problem, neko je nekad pogresno povezao pumpicu, uzeo je + sa jednog ak. a - sa drugog, kad sam prevezao sve na jedan, pumpica radi
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Pošto sam skoro kupio prikolicu koja nema rezervoar niti pumpu za vodu a u glavi imam neke planove pitao bih dali je neko imao iskustva sa ovim pumpama http://www.kupujemprodajem.com/big-photo-9393518-3.htm i šta mislite o istim .U nedoumici sam zato sto je predvidjena za pretakanje goriva .
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Kolko ja vidim na ambalaži piše električna puma na 12V, to što je u oglasu navedeno da je za pretakanje goriva nema veze, jer je princip kod svih potapajućih pumpi isti i nama veze koja se tečnost pretače, naravno kada su u pitanju voda ili gorivo, za nešto veće gustine bi verovatno bio problem. Ono što je bitno je proveriti protok pumpe jer kod ovakvih pumpi zna da bude velik i do 20l u min. što može da prouzrokuje problem (nepažnjom) prekomernim trošenjem vode kada se uključi. Pume koje se koriste u prikolicma i kamperima imaju protok od 8-11l
Izgedom je skoro pa ista kao i potapajuće pumpe koje se koriste u kampingu i nautici, čak ima i sito.
Ljubomire pošto nemaš tank za vodu, da li imaš slavinu na sudoperi i kakva je, da li ima mikro prekidač?
Obrati pažnju jer ako nema onda ti ovakva pumpa malo vredi ili ćeš morati da improvizuješ sa nekim prekidačem za pokretanje vode. Pošto (ako sam dobro razumeo) praviš toalet predpostavljam da si i tu prevideo još jednu slavimu, sračunaj se koliko ti se isplati kupovati (improvizovati) 2 slavine za ovu pumpu ili kupiti presostatsku koja koša nešto oko 50-ak eura i na koju možeš instalirati obične kućevne slavine.
Poslednja izmena od DusanHY u 03 Mar 2014 21:02, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Samo da proverim presostatska pumpa poseduje sklopku koja ukljucuje pumpu po padu pritiska vode u instalaciji? A sto se tiče toaleta pravim ga od nule pošto ga nije bilo.A sudopera ima samo neku cevčicu koja je radila pomocu nožne pumpe.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

tebi je potrebna presostatska pumpa , nemaj dilemu , Vidi sa Duletom hy on ima info , skrati sebi brige
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

groskamper napisao:tebi je potrebna presostatska pumpa , nemaj dilemu , Vidi sa Duletom hy on ima info , skrati sebi brige
Preostatsta pumpa je definitivno bolje rešenje, ne znam kako se ponaša u slučaju povlačenja vazduha, nema iskustva s tim. Takođe, pošto održava sistem pod pritiskom, treba voditi računa o dovodnim crevima i spojevima, što kod potapajuće nije slučaj. Pošto prikolica nema ni boiler ni tuš, tj. protok vode je dosta manji nego u kamperu, ja bih ipak uzeo potapajuću pumpu i slavine s mikroprekidačima (oko 15 EUR/kom, moze da se nađe). Kod mene jedna pumpa opslužuje lavabo i sudoperu preko creva koje se račva na "T". Bilo koja slavina da se otvori, pumpa se uključuje i daje pritisak u sistemu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sve znas !
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

groskamper napisao:sve znas !
Učio sam od vas starijih :)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:Preostatsta pumpa je definitivno bolje rešenje, ne znam kako se ponaša u slučaju povlačenja vazduha, nema iskustva s tim.
Kako povuče vazduh tako ga i izbaci.
Što se potapajuće pumpe tiče u pravu si da imaju veću primenu u prikolicama, ali je presostatska pumpa je po meni trajnije rešenje.
Neke prikolice imaju bojler i isti radi i sa sistemom slavina sa mikroprekidačem.
Slavina sa mikroprekidačem se može nabaviti za 15-ak eura, ali je po toj ceni nema kod nas, a to znači gimnastika oko dovoza i sl.
Kao što je već i napisano kućne slavine mogu se koristiti i u kamp vozilima (potrebno je napraviti redukciju, crevo 10mm-holender). Jedina činjenica koja meni nije jasna, a provlači se po mnogim forumima je da su slavine predviđene za kamp vozilau neku ruku "štedljivije" odnosno da bolje rašpršuju vodu i na taj način imaju značajnije manju potrošnju vode od kućevnih. Što se pritiska pumpe tiče bio sam u zabludi da su pumpe sa manjim protokom manji potrošači vode.
Najbolje je da LJubomir lepo isplanira ceo sistem (možda već i jeste) i na osnovu toga sastavi računicu.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Isplanirao jesam,savetima sam zadovoljan sada samo sledi racunica i bice sve ok.Hvala.
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Doticnu pumpu sa slike sam skoro nabavio,i licno sam prezadovoljan.Ne bih znao da tacno procenim njen kapacitet u litrima izbacaja ali daje sasvim dovoljno jak mlaz na dve istovremeno otvorene slavine.Isprobao sam je i u duzim neprekidnim intervalima rada i nisam primetio nikakvo posebno grejanje,tako da je za moje namene vise nego dovoljno a platio sam je 1700,dakle sve preporuke.
Jedno meni jako bitno pitanje forumasima-planiram koriscenje plinskih ringli za svakodnevno spremanje hrane u duzim intervalima.Kako resiti problem isparenja u prikolici koje je neminovno?Da li je prosto provetravanje dovoljno ili bi mi trebao neki aspirator npr?Hteo bih da izbegnem pojavu fleka na plafonu kao posledicu vodne pare,kakva su vasa misljenja na ovu temu?
Poslednja izmena od Takonac u 08 Apr 2014 18:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Takonac
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 17 Okt 2013 12:16
Lokacija: Beograd Barajevo

Post od Takonac »

Na opciju spoljnog resoa ne racunam,mozda za neke rostilje ali za spremanje hrane ne
Ako kanis pobjediti ne smijes izgubiti!!!
Odgovori