Punpa za vodu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Takonac napisao:Doticnu pumpu sa slike sam skoro nabavio,i licno sam prezadovoljan.Ne bih znao da tacno procenim njen kapacitet u litrima izbacaja ali daje sasvim dovoljno jak mlaz na dve istovremeno otvorene slavine.Isprobao sam je i u duzim neprekidnim intervalima rada i nisam primetio nikakvo posebno grejanje,tako da je za moje namene vise nego dovoljno a platio sam je 1700,dakle sve preporuke.
Jedno meni jako bitno pitanje forumasima-planiram koriscenje plinskih ringli za svakodnevno spremanje hrane u duzim intervalima.Kako resiti problem isparenja u prikolici koje je neminovno?Da li je prosto provetravanje dovoljno ili bi mi trebao neki aspirator npr?Hteo bih da izbegnem pojavu fleka na plafonu kao posledicu vodne pare,kakva su vasa misljenja na ovu temu?
Imaš dve opcije:

1. Ugraditi aspirator s odvodom
2. Ne kuvati u prikolici, osim instant spremanja (supice iz kesice, gotova jela, viršle, palenta...)

Apsorber vlage preporučujem u svakom slučaju, bez obzira da li se kuva unutra ili ne.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako ostaješ na jednom mestu lociran više dana, ipak bolje računaj na spoljni rešo. Malo malo, pa se na oglasima pojavi specijalizovani sto za plinski šporet. Vrlo je zgodan , ima ugrađenu zaštitu od vetra.
Stalno kuvanje u prikolici nije baš preporučljivo. Fleke su manji problem. Uvuče se miris u prikolicu, a leti kuvanje u prikolici znači dodatnih 5,6 stepeni viška u unutrašnjosti.
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Sto se tice pumpe za vodu ja sam na kraju poslusao savet iskusnih i dobronamernih sa foruma i ugradio presostatsku pumpu i obicne slavine i naravno nisam se pokajao ni malo. Slika Slika Slika Jos jednom hvala svima a posebno Duletu hy.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Mustang, molim te, promeni naslov teme u Pumpa za vodu.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Da li je neko otvarao slavinu s mikroprekidačem i da li tu postoji neka gumica? Kad otvorim slavinu u WC, malo mi curi na onu na sudoperi (pošto je zajednički dovod). Nije strašno, ali iritira noću :(
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:Da li je neko otvarao slavinu s mikroprekidačem i da li tu postoji neka gumica? Kad otvorim slavinu u WC, malo mi curi na onu na sudoperi (pošto je zajednički dovod). Nije strašno, ali iritira noću :(
Ja rasklapao doduše onu jednoručnu, sve je isto kao i kod kućevnih slavina. Meni je zimus ostalo malo vode u slavini (nisam ih ostavio otvorene) pa je proletos počela da pušta. Doduše kod ovih jednoručnih se menja ceo sklop ili uložak slavine i košta nekih 600-700 dinara.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

liiiman napisao:Mustang, molim te, promeni naslov teme u Pumpa za vodu.
Nisam siguran da je moguće promeniti naslov. Nemam nikakvu opciju za editovanje naslova.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

mustang napisao:
liiiman napisao:Mustang, molim te, promeni naslov teme u Pumpa za vodu.
Nisam siguran da je moguće promeniti naslov. Nemam nikakvu opciju za editovanje naslova.
Mislim da moderatori nemaju tu opciju, već sam administratori ili pokretači teme?
Pošto je u ovom slučaju to ista osoba, verovatno će Gorss da promeni naziv.
IST KAMP
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Maj 2014 23:13
Lokacija: Bor

Post od IST KAMP »

Postovane kolege, clanovi Foruma,
Od danas sam član Foruma i pazljivo sam procitao komentare iz kojih sam zaključio da se nesebično medjusobno pomazete u savetima i resavanju problema. Poznato mi je da ljubitelji prirode i kamping nacina zivota jesu DOBRI LJUDI. Posebno se obracam DusanuHY kao vrsnom poznavaocu u nadi da ce mi on pomoci (ili bilo ko drugi) oko saveta za nabavku slavine sa mikroprekidacem, (fotografiju sam zeleo da okacim, ali ne vidim opciju za to). Naime od jeseni 2013 sam vlasnik Hobi prikolice iz 1992 god, u veoma dobrom je stanju i jedina neispravnost je ta slavina-u kupatilu (wc-u). Zelja mi je, ako postoji ta mogucnost za koju mislim da sam kod nekih prikolica video, da kupim (i zamenim) novu slavinu SA TUSEM, ako za takvu opciju znate. Inace sam iz Bora, veliki ljubitelj prirode i odlican poznavalac svih prirodnih lepota Istocne Srbije (od Golubca, Kladova, Kuceva, Petrovca, pa sve do Stare planine). Pomenutu teritoriju intezivno obilazim sa mojim kumom vec celu deceniju, a ovog leta planiramo dalji obilazak Stare planine. Bice mi drago ako ikako mogu da pomognem, bilo kom clanu Foruma, u prezentaciji prirode Istocne Srbije. Pozdrav svim članovima Foruma
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav, slavinu sa mikroprekidačem novu kod Zampetasa u Solunu ili predstavništvo muvere u Bugarskoj
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Dobro došao, na naslovnoj strani imaš temu Novi članovi, neki nepisani običaj je da se novi članovi predstave.
IST KAMP
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Maj 2014 23:13
Lokacija: Bor

Post od IST KAMP »

sprinter napisao:Dobro došao, na naslovnoj strani imaš temu Novi članovi, neki nepisani običaj je da se novi članovi predstave.
Poštovani Sprinter-u,
Već sam, citajuci komemtare na Forumu ,,video,, obicaj da se novi predstave, što sam skromno i učinio u mom prvom obraćanju, ne želeći da ostale opterećujem opširnijim predstavljanjem. Hvala na dobrodošlici uz izrazavanje mog ličnog stava: da visoko poštujem pravila one organizacije čiji član želim da budem, što znači i ,,nepisani običaj,,... Posle tvog uputstva da na Forumu postoji tema Novi članovi: ja je ne nađoh u smislu mesta gde se predstavljaju novi članovi, a itekao sam odmah imao želju da se predstavim na način kao i ostali članovi i time ne remetim zajedništvo koje očigledno vlada među članovima Foruma. Ostaje moja molba da mi se pomogne gde i na koji način mogu DA SE PREDSTAVIM. U tom pretraživanju dođoh do informacije o članarini, za koju se nadam da je: 1) za 2014 u visini od 10.- E; 2) da je isti račun poštanske štedionice ? Sve ovo iz razloga moje namere da dam svoj novčani doprinos za rad Foruma. Veliki pozdrav
IST KAMP
Korisnik
Postovi: 10
Pridružio se: 06 Maj 2014 23:13
Lokacija: Bor

Post od IST KAMP »

lio napisao:Pozdrav, slavinu sa mikroprekidačem novu kod Zampetasa u Solunu ili predstavništvo muvere u Bugarskoj
Hvala na informaciji, pokusavam da resim problem uz savet članova Foruma popravkom ili sl, a firme koje si mi poslao su odlična - zadnja opcija.
Veliki pozdrav
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

IST KAMP napisao:
lio napisao:Pozdrav, slavinu sa mikroprekidačem novu kod Zampetasa u Solunu ili predstavništvo muvere u Bugarskoj
Hvala na informaciji, pokusavam da resim problem uz savet članova Foruma popravkom ili sl, a firme koje si mi poslao su odlična - zadnja opcija.
Veliki pozdrav
Na prošloj prikolici sam pokušao popravku te slavine, ali ... no way. Na kraju sam ugradio poseban prekidač na lavabo (on/off). Kad malo bolje razmislim, oni stari podni prekidači koji se pritišću nogom su bili najbolje rešenje.
Korisnikov avatar
laki 086
Korisnik
Postovi: 35
Pridružio se: 14 Mar 2013 12:18

Re: Punpa za vodu

Post od laki 086 »

Meni je crkla pumpa za vodu u vodokotliću.......dođe ispod mjesta za toalet papir.
Ima li to u Beogradu da se kupi?
Pozdrav.
Odgovori