INTERNET U KAMPERU

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Naravno da ima i antena sa magnetom i ruter. Spoljnu antenu mozes uzeti ili usmerenu ili neusmerenu.
Usmerena je bolja i jedino je resenje za prijem slabog wi fi signala iz nekog udaljenog kafica, Neusmerena moze da se koristi unutar kucice.
Bitno je i da se na spoljnoj anteni lako moze menjati polarizacija, tj, da se lako moze zaokrenuti za 90 stepeni (iz vertikalnog u horizontalan polozaj i naravno obrnuto) jer vecina AP-a emituju signal u Vertikali ali neki i u Horizontali. Zakrenes antenu i uhvatis neke sasvim drugo AP-ove.
Rekoh da je najjeftinije kod www.netiks.rs , i imaju veci izbor modela od TP linka. A imaju i TP link. A marku i model izaberi u dogovoru sa njima i na njihov savet.
Na kraju dogovoris se sa njima da vratis i zamenis ako ti ne odgovara.
Poslednja izmena od Sinbad u 02 Jan 2013 22:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: INTERNET U KAMPERU

Post od sprinter »

Ima li nekih novosti i pomaka u vezi poboljšanja wi-fi na terenu.
Stiže leto, a tu je i free wi-fi, pa da se naoružamo za što bolji prijem.
Da li je neko skoro nabavljao neku opremu u vezi poboljšanja signala?
singer
Korisnik
Postovi: 73
Pridružio se: 15 Mar 2011 20:06
Lokacija: Fjutog

Re: INTERNET U KAMPERU

Post od singer »

Buduci da je tehnologija dosta uznapredovala a da su mahom svi postovi u ovoj temi stari, evo mali update
Mi koristimo WiFi ruter ( neki kazu i MiFi ). To je uredjaj u koji ubacite Sim karticu i imate internet.
Buduci da je sada manje-vise standard 4G mreza, mi smo uzeli Huawei E5577 4G LTE ruter.
U grckoj, recimo, mozete uzeti Vodafon Sim karticu za 20e sa 15 dana flat protoka.

Na ovom sajtu mozete naci sve informacije o internetu koji pruzaju mobilni provajderi sirom Evrope

http://www.data-sim.info/en/" onclick="window.open(this.href);return false;
Razlika između dečaka i odraslog muškarca je samo u ceni njihovih igračaka
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: INTERNET U KAMPERU

Post od sprinter »

Ja sam prosle godine u Grckoj kupio sim karticu za internet. Sad sam u Grckoj, u Pargi. Upravo sam kupio dopunu samo internet preko SIM kartice. Vodafone je u pitanju.
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: INTERNET U KAMPERU

Post od šukitaxi »

i kako si zadovoljan sa netom,kolika kolicina podataka i koliko kosta sve,koliko su dopune?
Odgovori