TRUMA PECI I BOJLERI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

I sta ja sad tu mogu da ucinim?
Kad se mora, nije teško.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Pa ubedjen sam da je sitnica u pitanju! Problem je sto je gas u pitanju! Ko nema iskustva ne treba da radi.
Mozes da skines prednju blendu od peci i probas da ocistis od prasine, eventualno paucine i sl. upravo tu
gde gori taj mali plamicak. Ako pec nije duze radila moze biti dosta prljavo. Tu ispod postoji takodje otvor u podu.
On mora da bude slobodan Mozda ce ti to pomoci, ako ne moraces da nadjes nekog ko ima malo iskustva sa gasom.
Da si blize (Beogradu) pomogao bih ti vrlo rado i napravili bi to za kratko ali.....


Pozzzz.........
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

imao sam taj problem uhvatio se kamenac na diznama , prljav plin. nema dovoljno vatre da zagreje kuciste izvadi skroz pec obavezno i izvrsi sve probe na stolu .
maska joj nije potrebna za tu intervenciju
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ne bih ja to nista diro.... :) Nego dajte vi meni broj telefona nekog majstora za ove pecke, pa da ga ja posetim. Najbolje tako.
Da jos ne osvanem u novinama, ako budem nesto cackao. :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ma ne brini nista. To je standardna procedura koju treba obaviti posle vise godina upotrebe peci. Odvrni ispod poda holender dovodne cevi, na dimnom kanalu odvrni sraf za blokadu"prirubnice" dimne cevi, oslobodi pec od poda i onda ce ti se sve pokazati. Kod plamenika ima dve diznice, za mali i veci plamenik. Te diznice procackas zicicom iz sajle za kocnice na biciklama. Obrnutim redosledom sve vratis na svoje mesto i to je to. To sam radio proletos, steta sto nisam snimao postupak. Regulator tempetature dobro poprskaj sa WD 40 da dobijes lagano okretanje i glatko propadanje osovine na dole koje radis u toku starta peci.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Upravo tako , ukoliko. Bas imas tel majstora iz zemuna. .. . .
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Pa jel hoce neko konacno da napise taj misteriozni broj misterioznog majstora iz Zemuna? :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pa procunjaj malo po Servisi i oprema pa ćeš naći.
http://campingclubbelgrade.org/upload/v ... php?id=638
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Evo primera o onome o čemu smo diskutovali. Da se ne bi dešavale ovakve situacije, Forum treba da je sređen i pregledan.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Majstori za Truma peći:

064 131 92 09 Plinske instalacije, majstor Ljuba Zemun
064 165 20 51 serviser za plinske uredjaje Zemun - glavna ulica - centar
011 243 46 70 Majstor kod Slavije Beograd.

A ova tema se zove "TRUMA PEĆI I BOJLERI"! Pa zar je toliki problem da se taj broj i ovde napiše? Ima li šta normalnije i prirodnije od toga? Pa ne pričamo o kikirikiju nego o pećima.

Pobogu pa zašto se ide iz krajnosti u krajnost?
Poslednja izmena od Sinbad u 30 Nov 2012 19:48, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Opusti se prijatelju. Najvaznije je da si dobio informaciju da si procitao predhodne tekstove i moja iskustva , odlucio bi se za majstora u centru Zemunaa .
Opusteno sto bi rekli klinci . Veruj mi da je nesto hitno licno bi dosao da pomognem. I sigurno ne samo ja .
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ma opusten sam ja, nego me u zivotu generalno nervira iskljucivost. Ili crno ili belo, a izmedju nista. E pa za mene postoji i plavo i crveno i zeleno i jos mnooogo, mnooogo boja. A tek rozle da vidite! :)
Ne moze broj jer vec smo ga napisali na drugoj temi. Ma nije valjda?

DakleM.

Problem sa trumom je delimicno resen zahvaljujuci kolegama sa ovoga foruma. Hvala Vam na savetima!

Ono dugme nije dovoljno propadalo da bi se pec upalila. Dobilo je malo WD-a i sad lagano propadne i pusti gas.
Kad ono, medjutim.
Da li termostat regulise velicinu plamena ili kad temperatura peci dostigne zadatu temperaturu na termostatu ugasi plamen, pa kad se pec ohladi opet upali?

Inace greje ko poludela.

Nego primetio sam da kad ne radi ventilator, a pec je na 10, s vremena na vreme se ugasi, pa se opet upali. Jel to ima neki termostat protiv pregrevanja, ili sta?
Poslednja izmena od Sinbad u 30 Nov 2012 23:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Pec je regulisana termostatom i to je normalno da se povremeno gasi ka radi bez ventilatora. Gasice se takodje kad dostigne podesenu temperaturu bez obzira dali ventilator radi ili ne. Bez da protivrecim kolegama, rekao sam ti da se radi o sitnici i da nije problem da se dovede u red. Uzivaj i budi bez brige!


Pozzz........
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kad kažeš "gasiće se ...", misliš na to da se skroz ugasi ili da ostane samo pilot-plamen?
Omnia mea mecum porto
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ugasi se veliki plamen, a pilot gori.
Kad se mora, nije teško.
Odgovori