TRUMA PECI I BOJLERI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Pa tako i treba.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dodacu jos da se ne iznenadis ako u situacijama kad je napolu vetar . Koji tutnji ispod primolice ume da ugasi pilot plamen , kako nemas automatsko paljenje. Teromostati ce odraditi i zatvoriti dotok plina . Efekat je da recimo preko noci udari ladnoca (mustang je na kopu imao dosta muke , opisao je to) . Da bi izbegao. Takve situacije potrebno je ispod prikolice da nacinis kakav zastitnik od vetra oko osisnika peci.
Dodacu i ovo nocu se lepo cuje kako radi i kako se pali iz pilot rezima , tiho bubnjanje upaljene vatre.to je normalna pojava kao i ledjenje plinske boce .
Ipak pored svih nedaca. Prija toplota kad napolje zaladi .
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Onda je sa peckom sve OK. Imace ima automatsko paljenje. Ima neku kutijicu sa dve baterije koje daju struju za iskricu.
Kad se mora, nije teško.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Kako da najjeftinije rešim grejanje u kamperu, pošto je kamper samogradnja, nema ni webasto ni truma grejalicu? Takođe imam neki bojler na plin u kamperu koji ne radi, nije ni povezan. Ako ima neko ko ume da poveže bojler neka mi se javi pa da pokušamo to da osposobimo. A što se tiče grejanja treba mi savet šte je jeftinije, i šta može lakše da se nađe.
Poslednja izmena od RDZORAN u 04 Feb 2013 20:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Bojler ima više priključaka, šta nije povezano? Instalacija za vodu, plin, struju...Da li postoje instalacije, koji je model bojlera?
Omnia mea mecum porto
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Postoji sva instalacija, bar kolko sam ja uspeo da vidim, model neznam napamet, proveriću šta piše na njemu, ali ništa od toga nije povezano, verovatno je nekad bio u funkciji jer je doveden i plin, voda i struja do njega, neđutim ništa nije povezano. Slikaću taj bojler pa ću vas onda kontaktirati.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

da nisu cevi razvezane da bi ispustio vodu iz sistema zbog zime da ne mrzne.
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

Ma premošćene su cevi za vodu, dolaze do bojlera i spojnicom su povezane topla na hladnu, tako da na sudoperi i umivaoniku ide voda i na toploj i na hladnoj, slikaću
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Truma je dobra, al drva su drva.
Predlog: Bubnjaru umesto suvozačkog sedišta, par metara drva u box , čunci kroz prozor i eto grejanja. Nema smrzavanja tečne faze gasa, nema termostata, gašenja plamena na vetru, samo ložiš.
Da nisam video slike ne bi poverovao, ovako ...

Slika Slika
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Krstic i sin "Ko to tamo peva "
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

RDZORAN napisao:Kako da najjeftinije rešim grejanje u kamperu, pošto je kamper samogradnja, nema ni webasto ni truma grejalicu? Takođe imam neki bojler na plin u kamperu koji ne radi, nije ni povezan. Ako ima neko ko ume da poveže bojler neka mi se javi pa da pokušamo to da osposobimo. A što se tiče grejanja treba mi savet šte je jeftinije, i šta može lakše da se nađe.
Stavi fotografije pa će se naći rešenje. Ionako ide lepše vreme i biće okupljanja kamperista. Grejanje je najlakče na plin, ali zbog bezbednosti ne uzimaj one grejače koji se namontiraju na plinsku bocu, nego neku polovnu plinsku peć za kampere ili prikolice (objasnićemo ti razliku, ja sam iz Prokuplja pa možemo da se vidimo, a tu nam je i Mustang, Peđa...) i rešićemo većinu problema
RDZORAN
Korisnik
Postovi: 64
Pridružio se: 03 Feb 2013 16:30
Lokacija: Knjaževac

Post od RDZORAN »

lio napisao:
RDZORAN napisao:Kako da najjeftinije rešim grejanje u kamperu, pošto je kamper samogradnja, nema ni webasto ni truma grejalicu? Takođe imam neki bojler na plin u kamperu koji ne radi, nije ni povezan. Ako ima neko ko ume da poveže bojler neka mi se javi pa da pokušamo to da osposobimo. A što se tiče grejanja treba mi savet šte je jeftinije, i šta može lakše da se nađe.
Stavi fotografije pa će se naći rešenje. Ionako ide lepše vreme i biće okupljanja kamperista. Grejanje je najlakče na plin, ali zbog bezbednosti ne uzimaj one grejače koji se namontiraju na plinsku bocu, nego neku polovnu plinsku peć za kampere ili prikolice (objasnićemo ti razliku, ja sam iz Prokuplja pa možemo da se vidimo, a tu nam je i Mustang, Peđa...) i rešićemo većinu problema
Napokon sam stigo da slikam bojler kako bi mogli da mi kažete šta se gde povezuje, nadam se da je ispravan

Slika
Slika
Slika

Do bojlera je dovedena instalacija za plin, struja, voda, ali ništa od toga nije povezano. Takođe onaj regulator temperatur vode koji se nalazi pored ulaznih vrata u wc nemože da se okrene, kao da ga je neko zalepio, pretpostavljam da je neispravan.
Poslednja izmena od RDZORAN u 26 Feb 2013 22:03, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: TRUMA PECI I BOJLERI

Post od GoranBGD »

Posle 23 dana letovanja u grčkoj -nikako da napišem opis i dodam neke slike, evo obećavam uskoro ću -odlučio sam da kamperom idemo i na zimovanje.. Počeo sam pripreme za zimu za kamper, jedna od prioriteta je grejalica koju sam u dva navrata palio u grčkoj I u principu bio zadovoljan kako radi, ali ja volim da svaki uredjaj propustim kroz sake, tako sam uzeo prvo da se edukujem o grejalici ,sinoć čitajući forum pročitam da je neko imao problem da samo pilot plamen radi a ostatak plamena ne a teško se može i znati da li radi jer se ne vidi.. Samo po performansama na hladnoći se vidi razlika. Tako ja danas skinem grejalicu, rasturim i imam sta da vidim... Samo jedan gorionik radi ostala tri ne.. Tj samo pilot plamen... Otvorio termostat gledao malo šta gde kako dok nisam shvatio kako radi... Verovatno je neko nekad probao da steluje tu nešto i pokvario . U da kažem opuštenom stanju termostata tj na jedinici uredjaj je unutra već bio nategnut do kraja i uopšte nije puštao plin u drugi deo gorionika za glavni plamen. Posle sat vremena igranja sa podešavanjem sad pali sve gorionike . Preostaje samo da je montiram nazad i da sa prinudnim zagrevanjem sonde termostata uz merenje temp istog fino nastelujem kad će i koliko dozirati plamen. Inače sam fasciniran kako je termostat dizajniran i koliko je jednostavno urađen.. Jbg švaba.
Eto toliko da znate da iako se vidi plamen ne mora da znači da je ceo plamen prisutan.. Dovoljno je jedan krug termostat zavrnuli da ni u kom slučaju ne može da pusti ceo plamen.. Tj taj jedan krug ga pomeri u zonu npr da gasi veliki plamen na 40 stepeni iako je sonda na 14 npr ambijentalne temp -uzevši u obzir da se temp meri na podu znači nikad pun plamen .

IMG_20151010_36125.jpg
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
GoranBGD
Korisnik
Postovi: 51
Pridružio se: 09 Jun 2015 06:42

Re: TRUMA PECI I BOJLERI

Post od GoranBGD »

Neće nešto sliku da postavi..
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Re: TRUMA PECI I BOJLERI

Post od mustang »

Ja nekoliko puta pokušavam da postavim slike i ništa...
Omnia mea mecum porto
Odgovori