Električni bicikl

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Prošle godine prilikom posete prijatelja iz Slovenije imao sam priliku da provozam električni bicikl.

Zaista je sjajna stvar. Nešto je teži nego običan i rekao big robusniji. Prijatelji ih u kamperu imaju dva, muški i ženski. Razlika je bila osim u obliku i u autonomiji baterije.
Odlična stvar je to što se ovaj bicikl vozi kao i svaki drugi bicikl, dakle cima se pedalama, ali kako to lako ide, to je čudo. Zacrtao sam sebi da ću ih kupiti.

Cena u Sloveniji je bila cca 1.000 eur-a komad, pa sam zasad odustao od kupovine, dok cene malo ne budu normalnije.

Našao sam da ih prave u Hrvatskloj, promoter je niko drugi do čuveni Željko Malnar.

Danas sam video da će izgleda i u Beogradu početi prodaja ovih stvari, preko Verano motorsa.

Baš me interesuje kakvi su i koja će im biti cena. Na prvi pogled , ipak malo skromnije izgledaju od onih koje sam ja imao priliku da vozim.

Evo linka:

http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest ... 1946.phtml
Poslednja izmena od sprinter u 19 Maj 2011 23:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Samo je pitanje trenutka i vremena kad ce se zadovolje uvoznici (da pokupe kajmak) vec se u eu mogu naci setovi prednji tocak+ rucica Regulator + baterija +punjac = na vas biciklo i eto ekologije kao da okretanje pedala vec nije ekologija valjda se proizvodi vise nego normalno izdisaji sa co2.
drugi prodavci pa su pezooi otisli u zaborav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Samo je pitanje trenutka i vremena kad ce se zadovolje uvoznici (da pokupe kajmak) vec se u eu mogu naci setovi prednji tocak+ rucica Regulator + baterija +punjac = na vas biciklo i eto ekologije kao da okretanje pedala vec nije ekologija valjda se proizvodi vise nego normalno izdisaji sa co2.
Seti se koliko su kostali prvi obicni mauntibajkovi pezo ih je stavio na nase trziste , bili su oko 1000e , a onda su se pojavili i drugi prodavci pa su pezooi otisli u zaborav sem u glavama onih koji su ih kupili.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

ZDRAVO...ZDRAVO....
DA TACNO JE POSTOJE NA PRODAJI TAKOZVANI KIT-SAMOGRADNJA ZA EL BICIKLI.
SA MOTOROM KOJI IDE U TOCAK I JACINE OD 500 DO 800 PA I DO 1000W I KOSTA OD 200 EU DO 500EURO ZAVISNO OD JACINE----SVE RADE NA 48V.
ZA KAMPERISTE POSTOJI DRUGA VARIJANTA ---KOJU SAM JA NABAVIO ZA MENE...A TO JE ELEKTRICNI TROTINET.
TO JE JEDNO "MALO" CUDO KOJE DOSTIZE BRZINU I DO 50 KM NA SAT I IMA AUTONOMIJU DO 40KM ZAVISNO OD TERENA I TEZINE VOZACA.ZA KAMPERISTE JE SUPER JER SE SKLAPA I MOZE DA SE LEPO SPAKUJE.
A CENA JE OKO 450EURA...KOMPLET SA BATERIJAMA.....KOJU SU NAJTEZE .
TAKO da kad smo napolju sa kamperom ....trotinet ide uvek sa nama....sluzi nam za nabavku ...ako smo usidreni a i za zezanje jer i klinci imaju elektricni trotinet samo manji-za decu
Super je stvar.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

postoji jedan na oglasu mislim novi sad . ja sam sebi kupio isti samo sa motoricem na benzin .
Trazim svaku priliku da se provozam snjim po gradu i ovim nasim biciklistickim stazama od kraja do kraja grada .
Pa ipak ima i losu stanu ne moze se odmah stati na njega i gas (potreban je period vezbe voznje ) posle uzivanje ,
cuje se ko motorna testera , sklapa se ali morm reci da je 23 kg 23kg pa ako nemora visoko da se dize i daleko nosi

Slika
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

hteo bih da te upozorim jer takvaa vozila kao sto su trotineti elektricni ili motorni nisu dozvoljeni u francuskoj i italiji.
Ne smeju se voziti po ulici ili biciklistickim stasama pa ni po trotoaru.
zamalo da mi oduznu trotinet ...kad sam bio u nabavku u Livornu(Italija)
Poslednja izmena od GRANDUKA u 04 Jun 2011 00:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Darko105
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Dec 2015 14:25

Re: Električni bicikl

Post od Darko105 »

Pozdrav, zanima me dal može mi netko preporučiti na što da pripazim kod kupovine? Osim baterije naravno. Koje su im glavne mane?
_______________
Bicikle prodaja Srbija
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Električni bicikl

Post od sprinter »

Pozdrav Darko.
Ja sam se baš bio napenalio da ga kupim, ali za sada još ništa od realizacije.
Koliko znam Admin poseduje električni bicikl kao i kolega iz Kraljeva Ducato2. Ducato ima baš iskustva u vezi bicikla i može ti dosta toga reći. Koliko sam ga razumeo najbolje je da uzmeš tzv. pripomažući model, nisam baš siguran da sam upotrebio pravu reč.
Darko105
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Dec 2015 14:25

Re: Električni bicikl

Post od Darko105 »

Aaa, super. Svaka informacije mi je bitna i draga. Al da budem iskren, dvoumim se između e-bicikla i nekog malo bolje trkaceg. Preporuka?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Električni bicikl

Post od sprinter »

Šta znam, ja sam pre za električni bicikl kakav ima Ducato. Kad smo bili na Zlatiboru, provozao sam ga i zaista ide kao mećava, ne osećaš brdo, a opet full osećaj bicikla.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Re: Električni bicikl

Post od Sokol »

Kakav električni bicikla i onako ste u sedećem položaju moj predlog -NOGOBICIKLA
YU1PSO
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Re: Električni bicikl

Post od ducato2 »

Ukoliko imas odgovarajuce godine i dobru kondiciju predlazem obican bicikl koji je po mom misljenju najbolje sredstvo za uzivanje,rekreaciju,ali i za prevoz.Ako si u ozbiljnijim godinama,kao ja,el.bicikl je pravo resenje.Predlog uvazenog kolege Sokola je odlican ukoliko podrazumeva kombinaciju pesacenja i biciklizma(ukljucujuci i koriscenje el.bicikla)jer se tako najbolje upoznaju novi krajevi i ljudi.
Odgovori