Sobna antena za kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nameravam da kupim sobnu antenu za kamper.
Koliko sam shvatio, vreme je za kupovinu antene koja hvata digitalni signal.
Gledam po netu, ponuda je šarena da te bog sačuva.

Ima li neko iskustva da pojasni koji modeli kupiti, sa kojim pojačanjem.

Oblici antena su različiti---

Ovaj model (DVB-T digitalna sobna antena sa pojačalom G-2235-08RE) mi se dopada, ne znam da li ima boljih i koje su?

http://www.elementa.rs/katalog/Ku%C4%87 ... e%20antene
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

probao NE BACAJ LOVU . Ne prolazi signal preko alu oplate kampera , radi samo ako je izneses napolje .... nema mogucnost hvatanjaa signala 360 stepeni... i jos puno toga . postoje druge antene (sve su digitalne )....
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Drago mi je da si se javio.

Kako noga?

Koji model antene predlažeš?
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Koliko ja znam za prijem "digitalne" TV se koriste iste antene kao i za analognu TV, eventualno pojačalo za TV signal može da utiče na kvalitet. Možda da kontaktiraš firmu http://dual.co.rs, vidim da svašta proizvode, pa možda imaju rešenje i nas kampere.
Moj stav je da su trenuci koje provodim na kampovanju retka prilika da pobegnem od gledanja televizije, tako da ne mogu puno da ti pomognem sa detaljima o antenama. Većina kampera koji su imali opremu za gledanje TV-a koristili su satelitske prijemnike
Poslednja izmena od liiiman u 10 Jan 2012 13:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter pozdrav . sad mogu na tenane da pisem ovih dana sam u biou ekstra guzvi.
Gips sam samoinicijativno skinuo posle dve nedelje jos par dana sa dve pa jednom stakom , sad idem bez staka al sam vrlo pazljiv . Bile dobre poslenovogodisnje zurke , pa nije red da idem ko invalid , i eto ...
Antene su bile teme na ovom forumu , malo da se precesljaju predhodni sadrzaji nasao bi . Moje iskustvo je ovo sto si teo sa sobnim antenama kod mene se pokazalo najgore i ako sam izmenjao mislim tri razlicite sa trzista koje su tad bile u ponudi . Tako sam dosao do saznanja da postoje tv antene koje primaju signal 360 stepeni i u obliku sa dva mala teleskopska stapica iz pojacala Slika
Radi SAVRSENO al ima i manu kad upalis tv moras posebno da upalis i nju jer joj se malo pojacalo napaja sa 12v , naravno kad gasis tv a to verovatno cinis daljinskim moras da ustanes i nju ugasis posebno i ako nije veliki potrosac mislim 2-3 wata .
Vremenom sam osisao male antenice na neko drvece pa eto malo sikiracije na odmoru i tako dosao sam do jos bolje antene koje koristie vozila BMW ili male SARk antene , na krovu bmw se vide kao ajkulino pero u takvom obliku postoje i za signale tv-a sto resava eventualne sikiracije na nekom od putovanja kroz granje...
gde tacno mogu da se nabave kupe nisam u toku ali bar kad istrazujes mozda ti ove osobine budu dobre smernice . Dopunicu sa eventualnim konkretnim saznanjem.
pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Moram preronjati po net-u, da vidim modele i gde da ih naručim.
Čim nešto saznam, javljam.
Pozdrav
Odgovori