GUME ZA KAMPERE

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Molim clanove kluba da istraze sta se za kampere od guma moze naci na nasem trzistu i po kojoj ceni. U pitanju je guma kategorije C. Mozda treba pogledati i ponudu u okruzenju . Sada bi trebalo preci na letnje gume pa da ukrstimo informacije. Skoro sam u servisu upoznao vlasnika firme koja kombijima sparta po Evropi koji na svim vozilima koristi gume neke holandske firme koju prodaje neko iz Lestana. Video sam gume koje su presle 150 hilj. da ne verujete kako dobro izgledaju. Pozdrav Dusan
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Video sam i ja gume koje su prešle puno ali zato što su tvrde i kao da su od plastike a ne od gume. Meka guma nabolje prijanja ali se zato i najviše troši.
S obzirom da se kamperom prelazi relativno malo ipak sam za mekanu varijantu koju inače radi Mihelin.
http://www.michelin.rs/automobilski-pne ... is-camping
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Te Holandske gume su proizvođača Vredestein http://www.vredestein.com/index.asp?Use ... 6&TaalID=1, i imao sam vrlo dobra iskustva sa tim gumama pogotovo u segmentu guma za dostavni i teretni program, e sad baš da guma može da pretrči 150 hilj. Km i da i dalje bude OK to je malo diskutabilno.
U mnogome zavisi i od održavanja i odabira guma, a koga zanima može da malo više pročita o tome na ovoj stranici http://www.kemoimpex.com/saveti-odrzavanje-guma.php.
Slažem se sa izborom Mustanga, prava guma, doduše malo i više košta. E sad kad bi mogao i neki popust...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam nabavio gume u Kemoipex-u na Novom Beogradu, put za Novi Sad.
Kupio sam zimske gume


U zadnje vreme najčešće kupujem preko interneta na ovoj adresi

http://www.internet-prodaja-guma.com/

Brzi su i tačni, cene su pristojne, a redovno obaveštavaju o popustima. Dostava AKS-om, za dan dva stižu gume-
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

u novembru smo uzeli nove zimske gume tigar, one su sada na prednjim tockovima do aprila, a pozadi su letnje tigar gume stare skoro 2 god. u aprilu zamena mesta do novembra. naj povoljnija guma na trzistu, kvalitet dobar, ko ne jurca odlicna guma. drugar na teretnom kombiju izmenjao vise brendova i kaze da je michelin vrh, malo vise se trosi, ali "lezi" kao silikonska guma, do duse on vozi mecku od 150ks i kad je natovari (cesce pretovari) punu robe gazi na auto putu 150 km/h, i tu je bitno da ne pukne sto mu se desavalo sa tigrovom gumom pa sad pljuje po njoj. s obzirom da na auto putu ne prelazim 90 km/h "tigrice" mi zavrsavaju posao, zimske su malo bucnije od letnjih, ali to su nijanse.

kupljene su u "lav-autu" u zarkovu http://www.lavauto.rs/ sa montazom i balansiranjem 12.300 rsd zimska i 11.100 rsd letlja
imaju velik izbor guma na lageru, ako nekog interesuje imam cenovnik svih guma na lageru za domenziju 225/70 r15 cargo, treba samo da ga skeniram
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dodacu i ovo vezano za gume . Kad sam kupovao nove gume otisao sam u predstavnistvo i na moju srecu imali su strpljenja za mene pa smo porazgovarali i nesto me naucili. Pored dimenzije gume koju trebate za vozilo naravno kategoriju zima ili leto ili jos ponegde opciju "MS" jedna od najbitnijih odrednica je nosivost te gume .
Ukoliko uzmete "C" gumu za putnicki kombi ona je meksa na bokovima i voznja vrlo prijatna , ako taku gumu preopteretite (bez obzira sto nosi C oznaku ona se greje vise nego sto treba pa dolazi do raslojavanja , cepanja ... srednja nosivost i naravno za terete max po tocku one su vrlo tvde i neprijatne za voznju ali traju mnogo duze nego case i tanjiri u kamperu.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Radim u Tigar Tyres-u u 100% vlasnistvu Michelina. Za sva strucna pitanja mogu konsultovati nase tehnologe i konstruktore guma. Sve sto vas interesuje pitajte.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pitanje:
jer to znaci da je tigar uzeo tehnologiju miselin fabrike i da su proizvodi u tom kvalitetu a sa potpisom tigra kao domaceg brenda , ili su samo Tigrovu tehnologiju pokrenuli sa boljom organizacijom .
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Tehnologija je ostala Tigrova. Nista nije menjano ali se dalje razvija. U Tigar Tyresy su samo dva Francuza, Naspram 200 u Poljskoj. Michelin nije imao proizvodnju guma za segment trzista koje je pokrivao Tigar pa su tu proizvodnju nastavili. Boljom organizacijom su povecali proizvodnju sa 6 000 000 guma godisnje na 8 000 000 a u pripremi smo za prosirenje kapaciteta za 4 000 000 + 4 000 000 guma godisnje. Inace i Michelin proizvodi na oko istu gumu sa istim nazivom i u istoj dimenziji ali razlicitih perfomansi. Tako , na primer Michelin Energy 185/65/15 kosta i 6000 din i 16 ooo din u zavisnosti od perfomansi. Ja sam jednu od 16 000 upropastio sa 1000 predjenih kilometara. Kad sam se pozalio direktoru tehnolosko tehnickog razvoja on mi je odgovorio:" Pa ne mozes u njivu u zlatnim opancima nego u nasim Tigrovim".
Pozdrav.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

Ja vozim "tigra" na kamperu i letnju i zimsku verziju samo im menjam mesta kako koja sezona dolazi, mislim da za te pare vredi mozda je malo bucnija od miselina ili kontinentala, ali od motora je preko 90 km/h i necujem vise. ko jurca (vozaci kurirskih posta, mladi momci u novim sestobrzinskim kombi vozilima...) njima treba C guma visih peformansi i malo tisa.
na kolima vozim vec 7 sezona zimski set (4 kom) vintere od decemra do aprila i sara je tek na pola, alance nisam nikad stavio, ako zanemarim blagu bucnost na vecim brzinama mogu reci da je to idealna guma, duplo bolja od danlopa koje sam imao ranije. vec letnju gumu bolju od miselina egzalto sa W indeksom nisam vozio, malo se brze trosi ali zato na mokrom putu idealno "lezi", po kisi vozim istim rezimom kao po suvom putu. jadina zamerka je cena
vozio sam siguru jednu sezonu i nisam bio zadovoljan pa sam ih prodao i vratio se miselinu
tigar radi dobru gumu po miselinovoj licenci, ali kad bi se doslo do guma koje su namenjene za izvoz to bi bio pun pogodak jer tu je kvalitet vrh
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Tigar Tyres ne radi licenciranu gumu. Sve gume su rezultat naseg razvoja. I sve gume silaze sa istih linija i odlaze u centralni magacin bez razvrstavanja. I niko ne zna gde ce koja guma zavrsiti ali se zna za svaku gumu koji su je radnici proizveli. Greske se desavaju, ali je procenat prve klase(jedino ona i postoji a ostalo se unistava) oko 99,08 %. Proizvodimo i mnoge "svetske"brendove kao sto su Riken, Kormoran, Ambasador ... Ako dobro zagledate gume pored felne videcete da sitnim slovima pise MADE IN SERBIA. Ne moze se generalno reci da je Tigar guma dobra ili losa. Kao sto se to ne moze reci generalno ni za jednog proizvodjaca. Postoje manje ili vise uspesni modeli. Trudimio se da sto vise uspesnih bude. Mnogo znace i navike vozaca, odnosno, subjektivni osecaj. Zato Tigrovi test vozaci ispituju gume u realnim uslovima tokom stotina hiljada kilometara. Ako na forumu postoji posebnog interesovanja za ovu temu mogu ukljuciti u diskusiju nekog od test vozaca ili konstruktora guma.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prava privilegija je imati informaciju iz prve ruke.
Bar smo razjasnili dilemu guma za izvoz i domace trziste. Na to se nadam da je stavljena tacka u Srbiji.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Podsećam da postoji tema "Servisi i oprema" i rubrika "GUME ...
Ko bude nekad tražio nešto o gumama, nikad neće naći korisne komentare o njima ako nisu na pravom mestu.
Omnia mea mecum porto
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Tigar cargospeed je all season "C"guma koju svi hvale. U stranim casopisima je osenjena kao bucna, ali i kao veoma izdrzljiva i dugotrajna, guma koja za ulozene pare daje veoma mnogo. Ima najbolji odnos cena - kvalitet - broj predjenih kilometara.
Pitanje za Dragana je da li se Cargospeed proizvodi za 12 i 13"?

Za kamperre i prikolice izmisljena guma, samo sto nema pomenutih dimenzija ili se ne prodaju kod nas.
Poslednja izmena od Sinbad u 26 Nov 2012 17:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odgovori