tenda-suncobran gde kupiti?

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Gde bih mogao nabaviti tendu koja se montira iznad krova prikolice?

Ovako nesto.

Slika

Inace ne znam ni kako se ovo cudo zove!
Poslednja izmena od Sinbad u 13 Jan 2013 17:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Imaš ih na više online kataloga, Falle, Movera, Berger i sl. Isporuka u Segedinu, bez problema, odbijaju pdv. sve funkcioniše, ja probao i radi.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@ sprinter
Pošto vidim da si više puta radio povraćaj PDV-a (AFA) iz Mađarske ili drugih zemalja. Ajde molim te malo opiši proeceduru, kako se to radi čisto da bi znali. Radio sam to nekada, ali beše davno (90-tih), pa da se podsetim i naučim nešto novo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja sam iskusio dva načina: Ranije sam dobijao poseban račun overen od prodavca u kome se vidi iznos pdv koji se vraća. Njega overi carinik na granici pa si imao izbor, ili da uzmeš manji iznos odmah na granici, ili da prilikom drugog ulaska podigneš sav iznos od prodavca. U zadnje vreme povraćaj pdv sam najviše koristio za robu iz Bosne.
Za robu iz Mađarske prodavac mi je odmah prilikom kupovine sam obračunao visinu i izvršio povraćaj pdv. Grčka je drugačija.
Što se tiče Bosne, relativno često odem do Bijeljine. Za veliki broj roba vrše povraćaj pdv. Nema povraćaja za benzin, cigare i piće. Da bi mogao da ostvariš povraćaj, nijedan od ovih proizvoda ne sme da se nađe na računu. Minimum za pravo na povraćaj pdv je pojedinačni iznos račun od 120km. Od prodavca tražiš da ti uz račun popuni poseban obrazac radi povraćaja pdv, njega daš cariniku na granici, oni ga overe a novac ti vraća izdavalac računa. Rok za naplatu je 90 dana. Nešto čujem da ima par banaka koje u Srbiji vraćaju pdv, ne znam koje su.
Poslednja izmena od sprinter u 17 Jan 2013 07:45, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori