Zaptivanje prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Mana zanima da li neko ovde ima iskustva sa naknadnom obradom spojeva na Adrija prikolicama. Kupih jesenas prikolicu. Posto nigde ne pusta vodu, voleo bih da tako i ostane.
Postoje danas mnogi moderni materijali za zaptivanje spojeva, pa bih mozda na prolece da predjem sve spojeve nekim silikonom ili necin drugim, i da premazem podnu plocu nekim zastitnim premazom. Da li Admin radi takve stvari kod njega u Servisu?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ako ne pušta vodu, ne radi ništa. Što kažu, nahrani svinje i idi da spavaš. Jedino ako je popustilo, pa ružno izgleda.

Znam da je Paleža obnovio svoj kamper prošle godine. Radio mu je mislim Živanović iz Jelenče., odnosno neki njegov saradnik.
Meni je isti lik uradio spajanje turbovent-a na kamperu. Profi urađen posao.
Koliko se sećam , radio je sa Sikom.
Vodi računa, neki materijali se ne slažu.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Problem je sto je prikolica 87.g, i vreme joj je da popusti negde. Pa bih ja to da predupredim. Znam da se materijali ne slazu zato sam i pitao cime da lepim. Cak razmisljam da ni ne radim nista nego da prepustim strucnjacima sa iskustvom. Sika je ok mada mislim da je Ceresit ipak za klasu bolji. Opet kazem, da bih voleo da to prepustim nekom strucnjaku.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Tvoj je izbor proizvođača mase. Pogledaj malo online kataloge, napr. Falle, vidi šta oni prodaju u vezi reparacije. Ne bi bilo loše ni da kontaktiraš Glišu iz Adriamobil-a verujem da on takođe ima dobra znanja u ovoj oblasti.

Ja sam ti naveo da ljudi iz ove firme upravo rade nadogradnje. Ako su za zaptivanje koristili Sikaflex 221 pretpostavljam da znaju koju masu su trebali da upotebe, naročito zato što je upravo kod ovog proizvođača vrlo široka paleta proizvoda i dosta specijalizovana.

http://www.uniplastzivanovic.com/ser/content.php?id=1

Znam kako su meni odradili posao, a video sam i reparaciju Paležinog kampera koji je bio mislim još stariji od tvoje prikolice. Svaka čast za urađen posao. Isto kao da je iz fabrike.

Isto tako, kada sam reparirao prozore, ja sam se obratio firmi Stador iz Slovenije. Bili su vrlo ljubazni i dali mi zaista dobre i korisne savete kako u odabiru mase tako i praktične savete u servisnom delu. Preko njih sam i kupio original masu za dihtovanje prozora.
Poslednja izmena od sprinter u 16 Jan 2013 08:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Znači Uniplast Živanović to profi odraduje? Koliko kosta takva gimnastika? Pozvacu ih!
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da ti je najbolje da se čuješ sa Paležom, on sigurno ima telefon lika koji mu je to uradio.
Ustvari, zvaću ja Paležu pa ću ti poslaću ime i broj preko e mail ispod tvog avatara, pa se dogovori.
istrle11
Korisnik
Postovi: 29
Pridružio se: 19 Jul 2012 22:08

Post od istrle11 »

sprinter napisao:Ako ne pušta vodu, ne radi ništa. Što kažu, nahrani svinje i idi da spavaš. Jedino ako je popustilo, pa ružno izgleda.

Znam da je Paleža obnovio svoj kamper prošle godine. Radio mu je mislim Živanović iz Jelenče., odnosno neki njegov saradnik.
Meni je isti lik uradio spajanje turbovent-a na kamperu. Profi urađen posao.
Koliko se sećam , radio je sa Sikom.
Vodi računa, neki materijali se ne slažu.
Pozdrav,

Imaš li kakvu sliku tog turboventa i gdje si ga kupio.Zvuči mi dobro za trenutak kad se u kamperu kuha.
Ako nije tajna i cjena tog uređaja.Ako si negdje pisao o toma malo me uputi da ne lutam forumom.

Hvala i LP
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

istrle11 napisao:Imaš li kakvu sliku tog turboventa i gdje si ga kupio.Zvuči mi dobro za trenutak kad se u kamperu kuha.
Ako nije tajna i cjena tog uređaja.Ako si negdje pisao o toma malo me uputi da ne lutam forumom.
Hvala i LP
Verovatno je ovaj
Slika
(nego mene interesuje jel dolazi sa prezenterkom :) )
http://www.fiamma.com/EN/products/quali ... ucts/vent/
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Igorpet je dao tačnu sliku turboventa. Na slici je upravo Fiamin proizvod. Kupio sam ga u Mađarskoj preko predstavnika Falle-a iz Budimpešte. Cena je bila 180 eur. Regularna cena je preko 210 eur. ali priznat mi je odbitak, njihov pdv, tako da mi je zato data ova cena.

Bilo je diskusija na Forumu o turboventu, sada samo ne mogu da ih nađem.

Turbovent ima puno prednosti i preporučujem ga umesto klime. Radi i kao ventilator i kao aspirator. Odlično je što ima termostat na sebi. Dobra osobina mu je u tome da kada je kamper ostavljen na suncu uključeni ventilator spusti unutrašnju temperaturu na podnošljiv nivo. Isto tako uključivao sam ga često noću. Noći na Peloponeyu znaju da budu vrele, bez daška vetra, tako da poprilično znači kada se uključi turbovent. Noću sam ostavljao termostat na višoj temperaturi, tako da čim spusti unutrašnju temperaturu za nekoliko stepeni on se postepeno smanjujući brzinu isključi. Meni je kamper dugačak 7m, turbovent sam postavio negde približno u sredini, oko šporeta, ali nameravam da nabavim još jedan, njega ću postaviti iznad duplog kreveta u sobi. Za ovaj sobni planiram da uzmem model koji se kači na postojeće okno, on je više nego duplo jeftiniji, malo je ružnjikav, ali ne vidi se i završavaće posao,
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

igorpet napisao:...(nego mene interesuje jel dolazi sa prezenterkom :) )...
Pa Sprinter sto me bojkotujes sa odgovorom :) :) (ako je sve u paketu cena je u stvari prava sitnica ;) )
Nego sajt Fiamma-e nesto nije bas informativan, pa me interesuje da li je tvoj model Turbo-vent Polar, P3 ili Turbo-Vent 1, vidim da je razlika u termostatu, ali ne kapiram koje su to razlike.
Da li tvoj ima ovakav termostat?
Slika
valjda ovaj Polar na osnovu temperature odrdjuje da li uduvava ili izduvava vazduh iz kampera! mada ne znam kako u praksi poboljsava stvar

A molba za administratore je da ovih par zadnjih poruka, koje u stvari nemaju veze sa zaptivanjem prikolice, prebace u prigodniju temu npr. Klima u kampiku.
Poslednja izmena od igorpet u 17 Jan 2013 13:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Prebacite ovaj turbovent u drugu temu :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@igorpet, izvini nisam dobro pogledao. Sada kada se udubim vidim da su napravili kontrasnu sliku, turbovent hladi, a prezentera greje. Dileme nema šta ubaciti u kamper.
@sinbad turbovent nek ide a jel može prezenterka da ostane. Zima, hladno vreme...
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Moze naravno! A sta mi da radimo s njom? :D
Kad se mora, nije teško.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Sinbad napisao:Moze naravno! A sta mi da radimo s njom? :D
Pa vezbas zaptivanje bre :)
pa tema je o tome
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

:Di :Di :Di :Di
ne mogu da odolim moram da dam mali komentar u obliku smajlia
Odgovori