Zaptivanje prikolice

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Uh!
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Nista ne brini. To je Adrija. Sve se da srediti.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nije dobar znak, ali ne mora da znači. Treba proveriti. Staviti je negde na kanal, pa je podići i videti gde je popustila. Ako je ne odradiš na vreme, imaćeš veći problem. U toku vožnje stvaraju se jaki otpori i pritisci, tako da se stvar može pogoršati.
Dobar znak je što ne curi.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Problem nije uopste naivan i nije za zezanje, vrlo je ozbiljno! Mora obavezno i pod hitno, strucno da se popravi!
Popravka nije jednostavna pogotovo ako se ocekuje trajno resenje od cega polazim. Obicna „sminka“ koja bi to
samo opticki trenutno dovela u red nije ni slucajno dovoljna, jer ce se ponovo pojaviti isti ili jos veci problem.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

To nije nikakav panel nego obican tanak aluminijumski lim koji je nalepljan na kostur od tankih letvica i uzmedju je stiropor.
Sa unutrasnje strane malo deblji furnir i nista vise. Pod je radjen isto tako slicno s´tom razlikom da nema aluminijuma.
Sastavi nisu lepljeni nego su srafljeni a crna masa kojui vidis sluzi za dihtovanje.
To je verovatno Butylband jer se on cesto koristi za te sastave. Nije iskljuceno da je tu vec radjena neka reparatura,
dok vec par puta spominjes tu jako mekanu crnu masu.
Osim toga, nozice nisu predvidjene da se prikolica odize nego samo da se nivelise bez da se prikolica i malo podigne.
Pod prikolice nije predvidjen za ta opterecenja. U svakom slucaju ima vise faktora koji su doveli do tog ostecenja ali je
sigurno i voda u pitanju, bez obzira sto mislis da ti je sve suvo.
Malo ko zna da kad se prokisnjavanje ili vlaga u prikolici ili kamperu vidi, onda je vec prekasno za mnogo toga.
Preventiva je vrlo vazna, pogotovo kod vozila gde je stiropor u pitanju jer on upija vodu, za razliku od modernijih izolatora.
Saveti u smislu: „Ako ne pusta vodu ne radi nista“ i slicno, su najveca glupost koju sam ovde uspeo da procitam.
Poslednja izmena od BOSS u 10 Maj 2013 21:06, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 771
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

BOSS napisao:To nije nikakav panel nego obican tanak aluminijumski lim koji je nalepljan na kostur od tankih letvica i uzmedju je stiropor.
Sa unutrasnje stran malo deblji furnir i nista vise. Pod je radjen isto tako slicno s´tom razlikom da nema aluminijuma.
Sastavi nisu lepljeni nego su srafljeni a crna masa kojui vidis sluzi za dihtovanje. Nije iskljuceno da je tu vec radjena
neka reparatura dok vec par puta spominjes tu jako mekanu crnu masu.
Osim toga, nozice nisu predvidjene da se prikolica odize nego samo da se nivelise bez da se prikolica i malo podigne.
Pod prikolice nije predvidjen za ta opterecenja. U svakom slucaju ima vise faktora koji su doveli do tog ostecenja ali je
sigurno i voda u pitanju, bez obzira sto mislis da ti je sve suvo.
Malo ko zna da kad se prokisnjavanje ili vlaga u prikolici ili kamperu vidi, onda je vec prekasno za mnogo toga.
Preventiva je vrlo vazna, pogotovo kod vozila gde je stiropor u pitanju jer on upija vodu, za razliku od modernijih izolatora.
Saveti u smislu: „Ako ne pusta vodu ne radi nista“ i slicno, su najveca glupost koju sam ovde uspeo da procitam.
Hvala BOSS, voda jeste ulazila ranije, vidi se na furniru ispod prednjeg prozora, nakon čega je izgleda neko pre mene zamenio sve dihtujuće gume na prozorima. Sad je suva, dizao sam i linoleum u ćoškovima kad su bile one kiše u martu, aprilu, sve je bilo suvo.
Pošto sad saznajem da je aluminijum šrafljen, a ne lepljen, pretpostavka da su šrafovi u ćošku izašli iz letvica i onda se zbog uvijanja aluminijumski lim odvaja. Sad mi je lakše da sagledam prirodu problema. Naravno, dok se ne otvori iznutra (kao što je to radio Mile) ne možemo znati u kakvom je stanju drvo.
Reparatura je sigurno rađena jer mi ta crna diht masa liči na sikaflex ili tako nešto. Ovo za nožice nisam znao, mislio sam da se većim delom oslanjaju na šasiju...
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Ako ti je ista pomoglo, drago mi je.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 771
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

BOSS napisao:Ako ti je ista pomoglo, drago mi je.
Naravno, veliko hvala na pomoći!
poseidon
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 16 Dec 2009 23:23
Lokacija: nis

Post od poseidon »

Jader,to sto se desava sa tvojom prikolicom je normalno.Imao sam nekoriscenu,garaziranu prikolicu iz te godine i sa njom se dogadja potpuno isto.Resenje:ne sekiraj se i postavi nozice minimalno spustene tj. da prikolica bude potpuno oslonjena na tockove i nozice odnosno nespustaj nozice previse.Isti slucaj imao je moj prijatelj.Adrie iz kraja osemdesetih godine su veoma slabe.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ja te prednje nogice i ne koristim. Prikolicu oslonim na tockove, Napred pomocni tockic, a pozadi na dve nogice tek da se oslone na zemlju. Meni tako sve funkcionise. Tri tocka na sasiji i dve nogice pola na sasiji a pola na placi (podu). Cim nadjem, kupicu tronosce (klocne), verovatno ovakve: http://www.kupujemprodajem.com/Klocne-5 ... d=23295272 , i onda necu koristiti ni zadnje nozice.
Poslednja izmena od Sinbad u 11 Maj 2013 23:32, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 771
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

poseidon napisao:Jader,to sto se desava sa tvojom prikolicom je normalno.Imao sam nekoriscenu,garaziranu prikolicu iz te godine i sa njom se dogadja potpuno isto.Resenje:ne sekiraj se i postavi nozice minimalno spustene tj. da prikolica bude potpuno oslonjena na tockove i nozice odnosno nespustaj nozice previse.Isti slucaj imao je moj prijatelj.Adrie iz kraja osemdesetih godine su veoma slabe.
Ajme meni, počeo sam da sanjam sve ovo :-). Lakše mi je kad čujem da nisam jedini kojem se ovo dešava.
Moja prikolica je isto tako garažirana, baš zato me iznenadilo sve ovo. Danas sam taj spoj predihtovao sa sikaflexom pa nek ide život...
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Jader jesu li nogice kod te prikolice montirane direktno na podnu dasku umesto na sasiji?
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 771
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Prednje noge se osanjaju i na sasiju i na pod, sto me bas zacudilo.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

To sam i predpostavljao. Video sam tu kombinaciju nekad davno. Po meni je to katastrofalno resenje. Konsultuj se sa nekim od majstora u tvom mestu koji je vican inovacijama pa vidite da dodatnom konstrukcijom oslonac na podnoj dasci, tacnije silu oslanjanja, prenesete na sasiju. Majstor Mikica koji je radio prepravke Grosu i Dusanu HY verovatno moze naci resenje. Na Staroj Planini, sada za praznike, upoznao sam gospodina kod koga je Mikica ucio zanat pa i on moze sigurno nesto smisliti. Ne secam mu se trenutno imena ali ga verovatno mnogi znaju. Rece da je i bajker, vozi Hondu Goldwing.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@Dragan
Rekao nam je Agbaba da vas je sreo na Staroj Planini, inače i on se sprema za samogradnju kampera.

Što se Jaderovog problema tiče nisam hteo da se mešam jer stvarno ne poznejem tu materiju toliko dobro, ali mi je nelogično da se prednje noge oslanjaju i na sasiju i na pod. Mislim da je rešenje u prepravci nogare.
Jader ako nešto treba javi se, Mikica je sjajan majstor i veliki zanatlija, tako da problem je rešiv svakako.
Mislim da nam je čak i ostalo par nogara iz Grossove i moje samogradnje koje nam ničemu ne služe.
Odgovori