Kartuša ili butan boca

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
zoleprole
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 11 Okt 2012 12:25

Post od zoleprole »

Pošto prvi put idem sa porodicom na kampovanje, da li može neko da mi objasni razliku između onog malog rešoa na koji se nabije kartuša i rešoa koji se navrne na malu butan bocu?
Rešo mi treba da recimo 4-5 puta skuvamo supu iz kesice i eventualno 4-5 puta neko gotovo jelo, i jednu kafu dnevno,
da li može taj mali rešo na kartušu da mi posluži ili moram da vučem butan bocu?
hvala unapred
Pozdrav
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Za tako malo, moze kartusa da ti posluzi. Sto se snage tice je ok. ali je vrlo klimavo i pazi da ti se ne prevrne dok nesto kuvate.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sve zavisi koliko ljudi treba da snabdeva kartuša. Ako si sam, onda je kartuša ok.
Ako ideš na kampovanje, kako navodiš porodično, bolje ponesi malu butan bocu. Kartuša je u redu, ali ona je ipak samo pomoćno sredstvo i za pojedinca. Možda ti na prvi pogled boca izgleda nezgrapno, ali sigurnija je i stabilnija od kartuše.
zoleprole
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 11 Okt 2012 12:25

Post od zoleprole »

Dvoje odraslih i dvoje malih dece, kao što rekoh ne bi svaki dan kuvali, možda 4-5 puta u toku letovanja, i žena svaki dan po jednu kafu, vidim i ja da je sigurnija varijanta sa butan bocom, samo ne znam kolika je zaprimine najmanja boca, jel to ona od 2kg?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Tako je. Najmanja je od 2kg. Ima da ih uzmeš na kupujem prodajem po 1.300,00din napunjene. Ili nađeš one poljske, crvene, one su jeftinije.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

zoleprole napisao:Dvoje odraslih i dvoje malih dece, kao što rekoh ne bi svaki dan kuvali, možda 4-5 puta u toku letovanja, i žena svaki dan po jednu kafu, vidim i ja da je sigurnija varijanta sa butan bocom, samo ne znam kolika je zaprimine najmanja boca, jel to ona od 2kg?
Za naše tržište NIS nudi više vrsta gasnih boca u zavisnosti od njihove primene: boce od 2 kg i 3 kg, 5 kg i 10 kg.
Ali ti moras da kupis tu bocu, ako je vec nemas, sto nije mala cifra za 4-5 kuvanja u toku letovanja i po neka kafa.
Kartuse mozes da kupis gde hoces i da zamenis, ili da poneses 2-3 ako smatras da je jedna malo. One su ja mislim 190 gr.
Boca od 2 kg je prazna teska 3,2 kg, puna 5,2kg.
Po meni, ne bi trebao da komplikujes, za ove potrebe koje si naveo.
Odgovori