Prenosivi, ručni ili portabl frižideri

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

sprinter napisao:@Boss
Isto pitanje kao i Jader. I mene baš interesuje ugradnja tog ventilatora.
Ja sam baš zainteresovan da ga ugradim. Znaš li kako i gde ga nabaviti, i šta sve treba u vezi tog posla.
Nabavicemo ventilatore! Mozda imam i ja par komada, nisam siguran dok ne vidim.
Sa malo truda i rada moze da se naknadno ugradi, objasnicu detaljno kada se vidimo.
Papst ventilatore sam preporucio jer su stvarno veciti. Kupis jednom i zaboravis!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Da ti pravo kažem, ovo rešenje sa ventilatorom me je zapravo oraspoložilo. Frižider mi je ok, ali pre par godina na Peloponezu, u Nafpliju mi je samo stao. Bila je vrućina, dan preko 40c a noć oko 31-32c. Zvao sam majstora koji je pregledao frižider i rekao mi da ga isključim na par sati, pa da ponovo uključim. Tako sam i uradio i on je proradio. Zbog tog iskustva nabavio sam turbovent za obrtanje vazduha u kamperu, ali rešenje za frižider do dana današnjeg nisam našao. Uvek kad sam na Peloponezu pomalo drhtim da se ne ponovi nemili događaj.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Imas Papstove ventilatore ali na 220v ovde: www.elta.rs Tel: 021 400 622

Mozda imaju i na 12v, treba ih pitati.

Kad mi zatrebaju za predajnike, uzmem ih u Elti.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Otisao na spavanje, pa sad tek odgovaram. Moram videti , sjajan je Bossov predlog, meni čini stvar, ovih dana krećem u razradu plana.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Imam nekoliko komada Papst 12V ventilatora ali mi ne smetaju! Ako mozete da ich nabavite sami u toliko bolje.
Potrebna velicina ventilatora je: ne manja od 80mm x 80mm i ne veca od 120mm x 120mm.
Sto se snage tice, kako sam vec napisao ca. 1,2W - 2,5W, ne jace jer nije potrebno, prave samo vecu buku.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Papst je zvučno ime u svom domenu, ali pitanje je da li treba staviti za ovu svrhu ventilator koji je 3 ili 4 puta skuplji od konkurencije.
Oni su predviđeni za kontinuirani višegodišnji rad, za par nedelja godišnje mislim da se ulaganje ne isplati.
Mislim da je bolje uzeti neki drugi ventilator za hlađenje PC kućišta sa adekvatnim protokom, sa koliko-toliko niskom bukom, ali sa temperaturni senzorom, pa kad smo na odmoru ne moramo tazmišljati o uključivanju i isključivanju,a po mogućstvu i sa regulatorom pa kad je najtoplije on vrti i najjače, a u suprotnom slabije i tada je i tiši, ili barem staviti potenciometar pa regulisati ručno po potrebi.
Treba obratiti pažnju i na način montiranja jer mnogim ventilatorima smeta rešetka i drastično umanjuje performanse (ako se ugrađuje sa unutrašnje strane pre rešetke), a i obratiti pažnju i na vibracije jer i od njih se dosta povećava buka.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Komentare u vezi poboljšanja rada frižidera pišite u rubriku "Servis i oprema" , tema "Poboljšanje rada frižidera".
Omnia mea mecum porto
Odgovori