Poboljšanje rada frižidera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Posto smo ovu problematiku razradili do detalja a i videli kako izgleda apsorbcioni frizider sa zadnje strane, ostaje jos da odem do majstor Bobana, vise puta pominjanog majstora na ovom a i na drugim forumima a koji dvadeset i vise godina pravi, prepravlja i popravlja apsorbcione frizidere, da usnimam delove frizidera u rasklopljenom stanju i da vidim ima li on neke komentare na ovu nasu diskusiju.
Pozdrav Dragan.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Bilo bi baš dobro da od pravog i iskusnog majstora za ovu problematiku saznamo nešto.
Omnia mea mecum porto
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

sprinter napisao:Koliko znam Boss je ugradio nov kompresorski frižider.
Pa da, najbolji frizider je nov frizider :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Boss Nam je perjanica perfekcionizma, nisam siguran da bilo šta fali njegovom starom frižideru.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Našao sam jedan sajt koij opisuje kako i gde treba postaviti otvore. Pominju se i ventilatori, ali samo pomalo.

http://www.rvmobile.com/Tech/Trouble/vent.htm
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Normalno, ono na dnu strane, što piše prohibicija, brendirani holivudski reditelji su mi rekli da se misli na rakiju i Al Kaponea.
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

sprinter napisao:Našao sam jedan sajt koij opisuje kako i gde treba postaviti otvore. Pominju se i ventilatori, ali samo pomalo.
http://www.rvmobile.com/Tech/Trouble/vent.htm
Sve ovo, a i plus malo detaljnije i opsirnije, stoji u tehnickoj specifikaciji i uputstvima za montazu proizvodjaca frizidera.
A reprodukcija tih upustava se ne smatra prohibicijom :) i time ne dolazimo pod lupu zakona ;)
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Jedna od boljih ilustracija principa rada:
Slika
Poslednja izmena od igorpet u 11 Mar 2013 19:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Danas sam u toku voznje ostavio frizider da radi i kad stam stao plamen je bio ugasen. Zavrnuo sam bocu i kad sam dosao na odrediste upalim ga ponovo, medjutim on se non stop gasio sam od sebe sve dok nije napolju malo zaladilo. Inace je danas bilo 30 i kusur stepeni, a donja resetka mi je na zadnjem delu prikolice, donji deo koji je zakosen. Ima li ovo veze s vetrom ili sa spoljnom temperaturom? Sad kad ovo pisem (00.30) ne gasi plamen i počeo je da ladi.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Prvo moram da pohvalim Mustanga za elektroniku ventilatora frižidera. Ugradili smo pre polaska Kole, Dusan HY i ja. Još uvek smo u Grčkoj, frižidere smo ja i Kole uključili na početku putovanja i ne gasimo ih. U odnosu na prethodne godine, hlađenje je osetno bolje. Senzor pali ventilator kada treba, tako da je za sada sve bilo odlično.
Zaista sve pohvale i preporuka da se postavi ventilator na rešetci frižidera sa termo uključivanjem....

Jader: frižideri kod nas svo vreme rade (pa i u toku vožnje). Problem koji smo videli kod Koleta je da na njegovom frižideru ima stepeni rada najslabije, srednje i najače, a frižider se gasio kada je bio ostavljan na među položajima. Kod mene nije ovaj slučaj, ali možda je tu greška (ili vetar gasi plamen). Na mom frižideru ima električno paljenje koje prepoznaje da li plamen gori i čim se slučajno ugasi on počne da cakće (baca varnicu) i ponovo ga pali. Eto nove teme za Mustanga ukoliko bi želeo da napravi takve upaljače bili bi korisni svima kojima se frižider pali klikom.
Pozdrav i ugradite ventilatore
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Koliko kosta to zadovoljstvo sa ugradnjom?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Samo da potvrdim da i meni frizider hladi ok. Jos nisam cuo ventilatore sto je za ocekivati jer nisu ni previsoke dnevne temperature, negde izmedju 30-35stepeni. Prekosutra sam na Peloponezu, tu cu videti razliku. Pozdrav za Mustanga
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Nakon sto sam frizider spojio na 220 V on se rashladio. Napravim test, probam ga na plin, on radi normalno i ne gasi mu se plamen ???

Pošto problemi ne dolaze sami, sinoc kad sam priključio inverter na akumulator (koji je bio vec poprilicno prazan), kontroler solara je iskljucio izlaznu struju. Danas sam punio akumulator što u vožnji, što u kampu, daje oko 12 V, ali kontroler na izlazu i dalje nema napon. Frizider na plin i akumulator su dve osnovne pretpostavke spavanja van kampa pa makar na jednu noć.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Sprinter pozdrav! Mi krećemo u nedelju veče i bićemo u Posejdon kampu nekoliko dana pa ako se u to vreme vraćaš možda se i vidimo.
Jader, meni je frižider isto sa zadnje strane kampera i za sve ove godine ugasio se samo par puta.
Uzrok gašenja je uglavnom dotrajao senzor plamena koji daje pogrešnu informaciju elektronskom bloku a može da bude i sam blok neispravan.
I loše sagorevanje može da bude uzrok gašenja u vožnji jer usled vrtloženja vazduha iza prikolice odnos plina i vazduha biva poremećen.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Mustanga. Veceras i sutra smo u Nafpaktosu, u Ponedeljak ulazimo na Peloponez. Na Peloponezu cemo biti narednih 7-10 dana. Nakon toga stajemo najverovatnije u Larisi. Ako budete u bkizini bas bi bilo dobro da se vidimo. Pozdravi Posejdona.
Odgovori