solarni paneli

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

10A pokazuje moj Display na tabli.I pre mi je bio sumljiv jer ponekad pokazuje praznjenje i kad ga nema.
Moracu da prikacim ampermetar direktno pa da vidim.Jedno je sigurno sistem sljaka odlicno i vec su mi akumulatori puni.danas je prebacio na startnu.
Da ti budem iskren, ja sam zadovoljan i sa 10A(mereno u 9h prepodne)
Napon nije nikada konstantan...penjao se i do 15V u pocetku(akumulator 50%).Kako su se baterije punile obarao je napon...na kraju 13,6
Napon sa ploce je oko 18-20V
Danas sam se provozao da vidim kako sikaflex(lepak) drzi i ustanovio da sada puni startni sa 14,2 a potrosacki i dalje sa 13,6
Najvise me je strah leta jer sam ostavio manje od 2cm izmedju krova i panela(nisam hteo da strcim).
Ja mislim da sam sa ovom temom "iscrpio" i sebe i sve ostale na forumu.
Vec razmisljam o http://www.esomatic.de/PDF/Batterie-Zubehoehr.pdf
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Strumfina napisao:...
Ja mislim da sam sa ovom temom "iscrpio" i sebe i sve ostale na forumu...
Pa gde bre vec kraj :)
A ja se ponadao da ce biti jos rezultata i merenja u realnim uslovima eksploatacije pri povisenim temperaturama, realnim kapacitetima panela i vremenima punjenja akumulatora!?
Poslednja izmena od igorpet u 10 Mar 2013 20:58, izmenjeno 1 put ukupno.
Strumfina
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 20 Feb 2008 20:58

Post od Strumfina »

Evo da zavrsim ovu temu:-(
Paneli i punjac testirani 6 meseci na temperaturama od 15 do 50 stepeni
Struje imam toliko da ni u kampu ne uzimam prikljucak.Ventilator (35w) mi radi po ceo dan i napon potrosackog aku.mi ni nocu(svetlo,muzika,pumpa,ventilator) ne pada ispod 12,7
Znaci trosim 20% kapaciteta(200ah aku.)
Znaci samo lepljenje panela se odlicno pokazalo.Gubitak napona zbog relativno loseg luftiranja(2cm) je minimalan.
Potpuno sam zadovoljan.
ctek se pokazao kao savrsen uredjaj!!!
Odgovori