Agregat za kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Mnogo puta smo raspravljali o napajunju struje na odmorima. Naš vid turizma podrazumeva nezavinost i autonomiju, Ja se slažem sa solarnim panelima itd... ALI nema dovoljno struje da pokreće klimu, vodeno hlađenje pod tendom, zamrzivač na 220V
Ranije sam bio zagovornik invertoskih agregata sa elektro startom i konačno:
http://www.kipor.org/detailsbenzin.php? ... 00er_or_dd

Stigao iz Nemačke (cena prava sitnica, cena + kiporova putarina + prevoz do Srbije skoro 800 E). Kažu ljudi merak nema cenu.

Konačno - prvi start agregata. Sipano ulje, povezan akomulator, napumpano gorivo (nisam pogrešio - preko male pumpice na agregatu koja se mora pretiskati pedesetak puta dok gorivo ne dođe do karburatora), malo verglanja i sve je OK. Nakon toga provera: Nisam ni sam znao da je digitalni displej toliko koristan - piše koliko je vremena radio (pre isporuke 54 min - isporučuje se bez ulja i goriva). Na daljinski pali duplim klikom (kao kod miša sa PC), a gasi se gornjim dugmetom. Domet je tridesetak metara (provereno). Možda je ne-tako tačan podatak o buci 55db - mislim da je ovo samo u ekonomic modu. Sve u svemu provereno: radi klima, zamrzivač, brusilica, ventilatori sa vodom... tj skoro svi uređaji koje koristimo na putovanjima. Ukoliko je unutra (u kamperu) buka je minimalna napolju (provereno na kratko postavljanjem u WC-u).

Sve u svemu ja sam izuzetno zadovoljan (videćemo kada se vratim sa odmora). Ne mogu da kažem da je perfektno, ali daljinsko paljenje je prava stvar za nas (imao sam i do sad agregat od 2 KW koji se pali ručno i mnogo je bučniji, a tu je i ručni sauh, dok je kod ovog agregata sauh automatski). Digitalni displej daje dovoljno informacija (pre svega o količini struje). Invertorski sistem podržava pokretanje i jačih konderzatoskih uređaja pa je i to OK.

Ovo je mali izveštaj za sada

Pozdrav
Poslednja izmena od lio u 09 Jul 2013 06:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja sam čuo da agregati sa daljinskim pre upotrebe moraju da se nakvase dobro, da ne bi štucali na vrućini.
Ja se ne bih igrao, što je sigurno, sigurno je...
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

mustang napisao:Ja sam čuo da agregati sa daljinskim pre upotrebe moraju da se nakvase dobro, da ne bi štucali na vrućini.
Ja se ne bih igrao, što je sigurno, sigurno je...
To sam i ja čuo i kažu još i da treba da se izvuče liberlauf, da dobro povuče, a da ne presisa :D
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

moja iskustva su da se pre prve upotrebe stave u zamrzivač na jedno par sati, da bi se videlo kako radi u režimu hladni start
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Biće definitivno isprobano u nedelju u Grčkoj, ne znam samo kojim redom
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

lio napisao:Mnogo puta smo raspravljali o napajunju struje na odmorima. Naš vid turizma podrazumeva nezavinost i autonomiju, Ja se slažem sa solarnim panelima itd... ALI nema dovoljno struje da pokreće klimu, vodeno hlađenje pod tendom...
Pa da agregat radi dugo i kako treba ...
Da li si realizovao vodeno hlađenje pod tendom? Nisam bio prisutan na forumu duze pa mozda sam preskocio izvestaj :)
Ako jesi da li je u pitanju samogradnja ili samo ugradnja gotovog sistema ;) i ako moze neki info o tome u temi koja vec postoji.

A sto se tice agregata jesi predvideo boks u kamperu za njega ili ce ici na otvorenom dok radi?
Koja mu je max operativna temperatura, pitam zbog rada u boksu.

I lep provod u Grckoj, ali izgleda da ce ove godine trebati vise trebati grejanje nego hladjenje :) , pa ocekujemo iskustva iz prve ruke sa terena u vezi koriscenja agregata.
Poslednja izmena od igorpet u 15 Jul 2013 09:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori