Predlozi za clupsko okupljnje prlece leto 2011.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovo zasluzuje novu temu.

Evo jos jedan glas za Grzu .
Za one koji znaju pitanje jel moze da se zabaci udica u jezeru (jel dozvoljeno) ima li kakvog benda u restoranu i sledece pitanje jel ispred kafanice ima mesta da se parkira ili ce to biti negde drugde .
Mislim da je Mustang to opiso nekom prilikom ako nadjem gde je, pa opet nebi bilo lose sa slikama postaviti sad ovde preglednije je .
Dakle Jos jedan za
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

nasao sam sprinterove slike grze , molim te dopuni sa iskustvom tvog putovanja trazim i slike koje je postavio mustang , misli da ni neznamo o cemu se radi dok se nevide pozicije
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

mustang napisao:Evo mog predloga za prolećni susret i druženje. Mesto se zove Grza i nalazi se na 20 km od Paraćina, na putu ka Zaječaru. Pogledajte mapu i kolaž.
http://img64.imageshack.us/img64/9366/grzakolaz.jpg
Mesto je vrlo zgodno sa ravnim travnatim povrsinama i drvećem. U neposrednoj blizini je izvor prelepe planinske vode koji puni dva jezerceta u kojima ima potočne i kalifornijske pastrmke. Sama rečica koja ističe iz jezera zove se Grza. Zgodno je za parkiranje većeg broja kampera.
Ovo mesto može da bude početna destinacija za neko visednevno druženje. Od svih je na približno istoj udaljenosti i nije tesko doći do njega.
http://img30.imageshack.us/img30/9708/grzajpg.jpg
Našao sam post od Mustanga. On me je i isprovocirao i zainteresovao za Grzu. Fenomenalna je zaista.

Još jedan glas za Grzu
Poslednja izmena od sprinter u 16 Maj 2011 21:05, izmenjeno 1 put ukupno.
allrounder
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 05 Maj 2011 20:56

Post od allrounder »

Moj predlog za prvi vikend je za Borkovacko jezero pored same Rume. Nisam bio,ali su mi pricali prijatelji da je super mesto.
Prihvatam i druge predloge,ukljucujuci i Grzu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Grzu sam posetio pre desetak dana.
Rečica je mala, izuzetno je prijatno biti pored nje, nekako me odmara. Sam kraj je ušuškan od buke. Ima dosta vikendica uz samu rečicu, uglavnom nisu velike, nego onako taman kako treba.
Na samom početku nalazi se travnati teren i lepa kafana. Do vrela Grze treba ići još nekoliko kilometara. Ja sam posetio samo prvo jezero, nisam imao vremena da idem do samog vrela.

Verujem da je destinacija pun pogodak
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

U međuvremenu, dok sam pisao tekst, Allrounder je predložio druženje u Rumi, za sledeći vikenda. Ja sam saglasan , i ukoliko budem u mogućnosti, pridružiću se.

Borkovačko jezero je neka vrsta međustanice do Grze.

Rasprava o Grzi je stara tema, može se reći, naša neostvarena želja, obzirom da smo se prošle godine meračili da odemo do Grze, ali nismo uspeli.

Ali kao što kaže stara poslovica "Ne seci ražanj dok je zec još u šumi". treba možda pustiti kolege sa juga da oni predlože destinaciju, ipak je to njihov teren i oni treba da Nam predlože lokaciju za druženje.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moj predlog za Grzu još važi. Ko dolazi iz pravca Beograda može usput posetiti manastir Manasiju, Resavsku pećinu, Resavicu i hidro-kompleks Lisine.
Nekoliko etno restorana sa domaćim specijalitetima, svežom pastrmkom i normalnim cenama, sigurno će vam se svideti.
Evo nekoliko slika sa moje aprilske ture.

Slika Slika Slika
Slika Slika Slika
Poslednja izmena od mustang u 17 Maj 2011 00:39, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Već sam napisao, glasam za Grzu,

U Manasiji sam bio, interesuje me da li ima još negde mesta za parking, osim na samom ulazu?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

citam o ovom kraju , mislim da bi se duplo cudili i divili ovim predelima da su tamo negde kod tudjih , ovako upoznajem ove predele tek sad (bar ja ) na ovoj adresi ima prelepih slika , komentare citajte ispod njih : http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_ ... a/1366/1#2
namece mi se pitanje moze li se covek sam snaci u ovom prstoru ili je potreban kakav poznavalac ili vodic .
Slike restorana su nestvarne , specijalno ona streha pod stenom ... videce te na slikama , Mustang jer prepoznajes ove slike gde su tacno?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ako mislis na hidrokompleks Lisine prepoznajem skoro sve slike. Restoran je stvarno izdubljen u steni, sve je lepo obeleženo tablama i lako je snaći se u mreži potoka i vodopada.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Kolege pomognite Sokolu kako i ja da postavim neke slikice na forum,ova oblast mije nejasna,unapred zahvalan.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sokole probaj ovako ako nisu velike slike ovako ce biti najlakse za par minuta saljem
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

vidi slike restorana i parkinga koliko moze kampera da se smesti ovde imali potvde ?
Slika Slika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Evo moje slike istog parkinga iz drugog ugla.

Slika

Može stati dosta kampera ( možda i 20 ) ali nema ništa zanimljivog osim kafane i ribnjaka. Još nekoliko kilometara odatle je hidrokompleks Lisine. Tu se može videti dosta toga i prošetati do samog vrela.
Blizu vodopada je i parking za dvadesetak vozila i velika livada ispred restorana gde bi možda moglo parkirati kampere.

Slika Slika
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

citam i gledam putopise , pa mi se ucinilo interesantno recimo tura Grza -Zagubica (izvor mlave )-zdrelo (spa )
relacija od Grze do Zdrela samo 147 km
Slika
Odgovori